Skocz do zawartości

Magnat MMS 730


IronWolf

Recommended Posts

Jako posiadacz MR 780 czekałem na to urządzenie...

Miał już ktoś z nim styczność?

Myślicie, że będzie jakaś zmiana na plus względem chromecast'a audio spiętego z MR 780 po optyku?

I zastanawia mnie opis MMS 730 - wszędzie "piszą", że jest to "Wysokiej klasy streamer do Spotify". Głupie pytanie: a co z obsługą Tidal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chromecast Audio zagra czyściej względem bluetooth. Natomiast MMS730 będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia jakości brzmienia. Nabierze więcej barwy, bas będzie lepiej kontrolowany. Oczywiście jest pełna obsługa Tidal, Spotify czy radia internetowego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Potwierdzam, że jakość dźwięku wyśmienita.

Przesiadłem się z Bluetooth receivera Bludento BLT-HD i słyszę pozytywną zmianę, choć niby oba oferują aptX-HD ;)

Jestem jednak trochę zawiedziony przyciskami na panelu bo są u mnie krzywo wlutowane.

Wrzuciłem nawet fotkę w wątek o MR780 bo w sumie dotyczy to też tamtego sprzętu tylko mniej zauważalnie.

Spodziewałem się niemieckiej precyzji ale coś im nie wyszło.

A szkoda, bo poza pięknym dźwiękiem lubię też piękny wygląd :P 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak jest z regulacją głośności w tej aplikacji, osobno we wzmacniaczu i osobno w aplikacji czy jakoś to razem działa?

 

I czy mms 730 można obsługiwać jednym pilotem razem z mr 780? Np jak włączam pilotem to dwa urządzenia się włączają, czy trzeba każde osobno włączyć?

I czy w aplikacji można ustawic żeby się wyłączyła muzyka np. po 30 minutach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
Dnia 31.10.2020 o 12:21, Q21 napisał:

Cześć,
Chromecast Audio zagra czyściej względem bluetooth. Natomiast MMS730 będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia jakości brzmienia. Nabierze więcej barwy, bas będzie lepiej kontrolowany. Oczywiście jest pełna obsługa Tidal, Spotify czy radia internetowego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i wypożyczenia. 

Witam, ponownie po kilku latach ( dzieki Wam zakupiłem zestaw yamaha R-N602 i kolumny Heco Aurora 700). Z uwagi, iż zmieniłem w zeszłym miesiącu wzmacniacz Magnat MR780 myślę nad streamerem do niego czyli dokładnie o Magnat MMS730. Chciałbym go przetestować i zapewne kupić gdyż streamer jest mi potrzebny, muze mam na dysku sieciowym. Nigdzie nie mogę uzyskać informacji, jakie formaty plików Audio obsłuży ten streamer od Magnata, czy to jest tylko FLAC, WAV i mp3 czy są też inne, i czy jest szansa na DSD? Proszę o kontakt, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 31.10.2020 o 12:21, Q21 napisał:

Cześć,
Chromecast Audio zagra czyściej względem bluetooth. Natomiast MMS730 będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia jakości brzmienia. Nabierze więcej barwy, bas będzie lepiej kontrolowany. Oczywiście jest pełna obsługa Tidal, Spotify czy radia internetowego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i wypożyczenia. 

Zarejestrowałem się na tym forum tylko po to, żeby odpisać na dokładnie ten wpis, z resztą po przeczytaniu tego sam zdecydowałem się kilka miesięcy temu na zakup MMS 730 do MR 780. Obsługa Tidala na MMS 730 przypomina wysyłanie e-maili za pomocą łopaty do śniegu. Tragedia, aplikacja Magnat Audio Stream to obraz rozpaczy. Brakuje dostępu do playlist w postaci radia artysty, po prostu ich nie widać, nawet po dodaniu do ulubionych w aplikacji Tidal. Nie ma żadnego wglądu w jakość odsłuchiwanego utworu. Chcąc słuchać plików Master trzeba je znaleźć w aplikacji Tidal, dodać do ulubionych i tam je szukać w aplikacji Magnat Audio Stream, ale i tak nie ma żadnego potwierdzenia, że to Master. Nie ma też pełnego dostępu do bazy danych Tidala,  o tym już nie mam siły pisać. Jakości urządzenia i wyglądu nie oceniam, bo sama obsługa jest tragiczna.

Dnia 24.02.2021 o 10:42, mswieb napisał:

Jak jest z regulacją głośności w tej aplikacji, osobno we wzmacniaczu i osobno w aplikacji czy jakoś to razem działa?

 

I czy mms 730 można obsługiwać jednym pilotem razem z mr 780? Np jak włączam pilotem to dwa urządzenia się włączają, czy trzeba każde osobno włączyć?

I czy w aplikacji można ustawic żeby się wyłączyła muzyka np. po 30 minutach?

Nie włącza się dwóch urządzeń jednym pilotem, natomiast potrafi się włączyć telewizor, co potwierdzają w sieci inni użytkownicy. Z pilotów w ogóle się nie korzysta, oprócz regulacji głośności wzmacniacza, tylko do włączenia urządzeń, obsługa praktycznie tylko z telefonu. W aplikacji nie da się ustawić wyłączenia po czasie. Nic w niej nie da się ustawić, ktoś ją olał zupełnie. 

9 minut temu, Marek Pe napisał:

Zarejestrowałem się na tym forum tylko po to, żeby odpisać na dokładnie ten wpis, z resztą po przeczytaniu tego sam zdecydowałem się kilka miesięcy temu na zakup MMS 730 do MR 780. Obsługa Tidala na MMS 730 przypomina wysyłanie e-maili za pomocą łopaty do śniegu. Tragedia, aplikacja Magnat Audio Stream to obraz rozpaczy. Brakuje dostępu do playlist w postaci radia artysty, po prostu ich nie widać, nawet po dodaniu do ulubionych w aplikacji Tidal. Nie ma żadnego wglądu w jakość odsłuchiwanego utworu. Chcąc słuchać plików Master trzeba je znaleźć w aplikacji Tidal, dodać do ulubionych i tam je szukać w aplikacji Magnat Audio Stream, ale i tak nie ma żadnego potwierdzenia, że to Master. Nie ma też pełnego dostępu do bazy danych Tidala,  o tym już nie mam siły pisać. Jakości urządzenia i wyglądu nie oceniam, bo sama obsługa jest tragiczna.

Nie włącza się dwóch urządzeń jednym pilotem, natomiast potrafi się włączyć telewizor, co potwierdzają w sieci inni użytkownicy. Z pilotów w ogóle się nie korzysta, oprócz regulacji głośności wzmacniacza, tylko do włączenia urządzeń, obsługa praktycznie tylko z telefonu. W aplikacji nie da się ustawić wyłączenia po czasie. Nic w niej nie da się ustawić, ktoś ją olał zupełnie. 

Zapomniałem dodać, że regulacja głośności odbywa się tylko za pomocą pilota wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.08.2022 o 07:29, Marek Pe napisał:

mconnect za 28 zł rozwiązał problem. NP5 też wymaga mconnecta. 

 

Dzięki za twój wpis dotyczący funkcjonalności mms

Rozumiem, że ta aplikacja to jakiś zamiennik do firmowej apki magnata?
To jest w 100% kompatybilne?

Rozważałem zakup tego odtwarzacza do zestawu własne z myślą o TIDALU jednak trochę waham, Nie znam się na tym kompletnie :)
Aktualnie używam małego pc i dac i zastanawiam się czy jest sens kombinować z takim urządzeniem.

Czy po swoich doświadczeniach kupiłbyś go ponownie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arti11 napisał:

 

Dzięki za twój wpis dotyczący funkcjonalności mms

Rozumiem, że ta aplikacja to jakiś zamiennik do firmowej apki magnata?
To jest w 100% kompatybilne?

Rozważałem zakup tego odtwarzacza do zestawu własne z myślą o TIDALU jednak trochę waham, Nie znam się na tym kompletnie :)
Aktualnie używam małego pc i dac i zastanawiam się czy jest sens kombinować z takim urządzeniem.

Czy po swoich doświadczeniach kupiłbyś go ponownie?

Cześć.

Kupiłem sobie pierwszy, zupełnie przyzwoity (chyba) zestaw stereo, w sumie za 10 kzł, bez odsłuchów innych sprzętów, na podstawie informacji z sieci.

Sprzęt gra fajnie, nie mam już zastrzeżeń z tym programem i jestem zadowolony z obsługi Tidala z Redmi Note. Cieszę się z dźwięku. Mconnect tworzy własne listy polubianych utworów, niezależnie od tego, co polubiłem w aplikacji Tidal, gdy słucham muzyki w aucie. Chociaż nie wykluczam, że jeszcze w pełni nie poznałem programu, bo wczoraj wróciłem z urlopu.

Jeden kolega ma zestaw za 100 kzł i powiedziałem mu, że na odsłuchy do niego nie przyjdę, żeby się nie denerwować 😁. Kolega zamówił też akustyka do dostosowania pokoju.

Dzisiaj zamówiłem panele akustyczne w profesjonalnej firmie. Powieszę je i wtedy zaproszę Go, żeby ocenił brzmienie. Przetestujemy też droższe kable.

Reasumując, nie mam porównania do innych urządzeń, ale nie widzę przeciwwskazań do zakupu tego streamera.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...