Skocz do zawartości

Audio Physic Classic 5 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

W przypadku Classic 5 oszczędności na koszach z odlewanych na blaszane zakrawa to na straszne skąpstwo. Szczególnie biorąc pod uwagę to że nie są to zbyt duże kolumny z dużą ilością głośników. Producent też nie przekonuje w nich do jakiejś nadprzyrodzonej wyższości takiego rozwiązania. W droższych kolumnach są one standardem i tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 godzin temu, audiowit napisał:

Ja tu myslę o rewolucji

No a te Devialet? słuchałeś? Bo to chyba taka nowatorska konstrukcja. Niektórzy nawet nie opłacani chwalą

A Audio Physic zawsze mi się podobały. Do tej pory mam w obserwowanych z Allegro. Tylko jak zapytałem to pamietam że S4 powiedzieli że to nie do mojej powierzchni (oczywiście takie w moim budżecie)

Jeszcze PMC to jest taka marka do pomyślenia w przyszłości 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ależ są kolce. Skąd to posądzenie? Nie wiem, czy producent przewidział taką możliwość, ale ja wkręciłem je na razie odwrotnie, jak stópki.

Jakbyś obejrzał film który zamieściłeś to byś wiedział... 😎
producent przewidział taką możliwość (dla leniwych - 4 minuta filmiku)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Felix1 napisał:

Kosz może i blaszany, ale za to spory magnes sugeruje, że ten głośnik powinien mieć trochę pary :)

Porównując z wieloma innymi głośnikami w tym samym rozmiarze, napęd jest spory. 

Magnesy w głośnikach stosuje się takie, jakie są potrzebne do uzyskania zamierzonych parametrów, pod określone przeznaczenie. Na pewno nie jest tak, że im większy magnes, tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RoRo napisał:

producent przewidział taką możliwość (dla leniwych - 4 minuta filmiku)

Przecież na filmie wkręcają w kolumny opcjonalne nóżki magnetyczne VCF II M8 (3000 zł ekstra). To nijak się ma do seryjnych kolców i możliwości ich montażu jako stópek. 

190129.Audio-Physic9.thumb.jpg.d2c3190d85e5622d7f0db4f3d51998a8.jpg

46 minut temu, RoRo napisał:

Jakbyś obejrzał film który zamieściłeś to byś wiedział... 😎

Może Ty uważniej oglądaj:;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

A czy ktoś nie jest? Nie przypominam sobie nikogo, kto prosząc na forum o poradę napisał np.: "szukam kolumn z metalowymi membranami" czy "koniecznie tweeter z ferrofluidem". Dla każdego "ma grać".

Nie do końca o to mi chodzi.

Chodzi o to że ja czytając jakiś opis zaczynam od końca od dzwieku. Podobnie z odsłuchem. Najpierw słucham później ewentualnie się interesuje co tam siedzi.

 

15 godzin temu, Kraft napisał:

Paka dotarła. Kurier pomógł wtachać ją do windy i grzecznościowo zapytał, czy dalej dam sobie radę. Spoko. 

595880080_APC502.png.09f16dd65b4f94e0e575885d91e06341.png

 

W środku są dwie?

7 godzin temu, Inferno napisał:

A Audio Physic zawsze mi się podobały. Do tej pory mam w obserwowanych z Allegro. Tylko jak zapytałem to pamietam że S4 powiedzieli że to nie do mojej powierzchni (oczywiście takie w moim budżecie)

Jeszcze PMC to jest taka marka do pomyślenia w przyszłości 

Też je lubię. No i tak do wiekszych pomieszczeń trzeba mieć jedna te droższe konstrukcję :/

Polecałem takze PMC. Zobaczymy. Kraft już ma dobre kontakty  w EIC. Jak nie napisze źle o AudioPhysic to będa i PMC :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Felix1 napisał:

Jednak wielkość magnesu zwykle ma znaczenie i może coś sugerować

Tylko co? W Pylonach Diamond 28 są głośniki 18-centymetrowe (CA18RLY). W moich Diamondach 25 15-centymetrowe (CA15RLY). Jak sądzisz, które z wymienionych kolumn generują większy bas? A magnesy w tych 18-tkach i 15-tkach są identyczne (9 cm).

PS ATC i tak nikt nie przebije.

1593698560_unnamed(1).jpg.5313d2b3a799caaced0e8fc680a7b55e.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kraft napisał:

Jak sądzisz, które z wymienionych kolumn generują większy bas? A magnesy w tych 18-tkach i 15-tkach są identyczne (9 cm).

Bas wcale nie jest wyznacznikiem wielkości magnesu. Zazwyczaj w głośnikach typowo niskotonowych magnesy są mniejsze niż w niskośredniotonowych lub szerokopasmowych (o zbliżonych parametrach mocowych). Są po prostu przeznaczone do wolniejszej pracy, a to znaczy, że nie występują tam duże przyspieszenia membrany, a zatem nie potrzebna jest duża siła powodująca to przyspieszenie.

Oczywiście w przypadku cięższej membrany potrzeba więcej siły :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U większości producentów kolumn i głośników można zaobserwować taką tendencję ze w droższych używa się większych układów magnetycznych. Często  przez unifikację dwa głośniki z jednej serii o różnych średnicach mają tą samą średnicę magnesów. Często przez to ten mniejszy z głośników ma lepsze parametry dynamiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny zestaw testowy. Impuls Audio Lagune, AP Classic 5 i PA Diamond 25.

1377852259_APC504.png.6e0e3a5f4661858224494afea6b15fb9.png

I główni konkurenci do porównania. Podobny zestaw głośników, ale blisko dwukrotna różnica w cenie. A jaka będzie różnica w brzmieniu?

733885232_APC505.png.fb420d70ff4d2ad87e68afeb71548b8d.png 

PS Więcej wieczorem, bo jak widać na zdjęciach, pogoda śliczna, więc trzeba korzystać;)

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś o wyglądzie Classic 5. Kolumny są śliczne. Smukłe i zgrabne. Idealnie wpasowują mi się we wnętrze. Do jakości wykonania nie można mieć większych zastrzeżeń. Jedyne, co mi się nie podoba, to rodzaj zastosowanego forniru. Z bliska, pod lupą, wygląda nawet nieźle. Nie ma wątpliwości, że to naturalna okleina.

1358948080_APC506.png.962b898107f869f84c37e349b4b3e370.png

Jednak już z metra fornir Classiców zaczyna przypominać folię. W przypadku Diamondów fornir wygląda na fornir, i z bliska, i z daleka. Czuć, że to prawdziwe drewno. Czuć luksus. Dziwne w kontekście tego, że obie obudowy produkowane są w tej samej fabryce. Żeby być sprawiedliwym, to faktura forniru Impulsów też mnie nie przekonuje. Też jest zbyt "plastikowa". Ale przy zamawianiu Impulsów możemy sobie wybrać taką, jaką chcemy. Nie musi być ta konkretna.

789420191_APC507.png.69a0a41b94aa69e844bb299357a895d2.png

imageproxy.php?img=&key=012b2823410848cb

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...