Skocz do zawartości

Audio Physic Classic 5 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

6 minut temu, MobyDick napisał:

Często nawet znacznie mniejsze kolumny podstawkowe w podobnej konfiguracji zupełnie wystarczają. W Audio Physic Classic 3 mamy ten sam zestaw głośników w mniejszej obudowie i kosztuje wyraźnie mniej.

Tylko w podstawkowych, a miałem trzy modele na odsłuchach, czegoś mi na basie brakowało. Albo za mało, albo podbity. Dopiero te proste podłogówki grają Ok. Te parę dodatkowych litrów obudowy powoduje, że nie muszą się tak wysilać, grają tym basem jakoś swobodniej. Chyba łatwiej je konstruktorowi nastroić nie idąc za daleko z kompromisami.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, Kraft napisał:

Moje pomieszczenie ma 25 m2. Zdecydowana większość polaków ma podobne lub mniejsze salony. Skoro podłogówki z jedną 18-tką potrafią zapewnić w tych warunkach satysfakcjonujący bas, to dlaczego takie konstrukcje są tak mało popularne? Powinny być filarem oferty rynkowej. Po cholerę ludzie kupują wielogłośnikowe podłogówki? Żeby potem jęczeć, że im bas dudni i szukać "wycieniających" brzmienie kabli? Dla mnie dwugłośnikowa podłogówka jest wystarczająca. Więcej basu nie potrzebuję (ale nie gram głośno - może przy 90 dB jedna osiemnastka by wymiękła).

Sam mam w salonie 20mkw dwudrożną podłogówkę PMC na 13 cm głośniku i daleki jestem od stwierdzenia, że brakuje basu. Przy poprzednich kolumnach awaryjnie miałem jeszcze Rela T5i, jednak po zmianie kolumn sprzedałem go bo był już całkowicie zbędny. Myślę, że wielokrotnie mniejsze, dwudrożne kolumny są zdecydowanie łatwiejsze do ustawienia w takich pomieszczeniach. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dedal75 napisał:

No widzą mi się te AA z wyglądu najlepiej z tej podobnej do siebie trójki 😁. Cenowo to pomiędzy? Pzdr

Audio Physic Classic 5 i Pylon Diamond 25 z tego co widzę w internecie są obecnie w tej samej cenie, a Impuls Lagune są od nich dwa razy droższe.

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Sam mam w salonie 20mkw dwudrożną podłogówkę PMC na 13 cm głośniku i daleki jestem od stwierdzenia, że brakuje basu. Przy poprzednich kolumnach awaryjnie miałem jeszcze Rela T5i, jednak po zmianie kolumn sprzedałem go bo był już całkowicie zbędny. Myślę, że wielokrotnie mniejsze, dwudrożne kolumny są zdecydowanie łatwiejsze do ustawienia w takich pomieszczeniach. 

Pozdrawiam,

Michał

Od czego więc zależy jakość basu i jego ilość? Sam mam w 14 metrowym pokoju mini monitory dali mentor 1 i szczerze powiedziawszy z 5 calowego przetwornika, basu mi nie brakuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Też prawda :/

 

No to ładne mi Made in Germany :P

Na tym zdjęciu na głośniku występuje tłoczenie. które widziałem już u innego producenta. Nie mogę sobie przypomnieć jakiego. Czy ktoś wie co to oznacza?

 

A ja mam w 14m małe podłogowki z 18 na basie i jest super.

Zależy od bardzo wielu czynników. Akustyki, kolumn, wzmacniacza i również źródła :). Domyślam się, że niewiele pomogłem ale tak właśnie jest.

Piotrze, u Seas ale co oznacza nie wiem. Może rodzaj zawieszenia?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

To sygnet z logo SEAS-a

No przecież. Tak myślałem że skądś znam.

To zapewne widziałem w większej ilości kolumn :P

 

Kraft ciesze się że kolejny model Ci się podoba. Ale  musisz coś stresować co powiesz że jednak nie. Nie mowie o tym modelu konkretnie który znalazł się także na mojej lisice poleceń :P

Ale wiesz jak na razie wszystko jest na plus. Z każdych kolumn wyszukujesz plusy. To super! Pora by coś opisać negatywnie.

Chyba wiem gdzie to widziałem.

Michał z Na Temat Audio możesz zobaczyć u siebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2020 o 08:05, Kraft napisał:

A czy ktoś nie jest? Nie przypominam sobie nikogo, kto prosząc na forum o poradę napisał np.: "szukam kolumn z metalowymi membranami" czy "koniecznie tweeter z ferrofluidem". 

Jak szukałem nowych kolumn, to na forum pisałem, że szukam takich z tweeter'em kopułkowym bez ferrofluidu. A propos testu, szkoda, że to nie Classic 8. Recenzji 5 jest sporo, 8 mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

W pracy mam takiego asystenta, który zawsze powtarza po mnie co jest do zrobienia. Naprawdę nie wiem czy to rodzaj choroby, maniery? W kazdym razie wkurza mnie to strasznie. Mnożenie słów.

Jest to niemalże podręcznikowa metoda na potwierdzenie Twojego polecenia/komunikatu, aby obie strony były pewen, że rozmawiamy o tym samym. Godne pochwały! No chyba, że komuś bardzo zależy, żeby ostatnie słowo należało do niego. 😜 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audiowit napisał:

W pracy mam takiego asystenta, który zawsze powtarza po mnie co jest do zrobienia. Naprawdę nie wiem czy to rodzaj choroby, maniery? W kazdym razie wkurza mnie to strasznie. Mnożenie słów.

No dobra, Skoro się prosisz. Guzik wiedziałeś, co ten znaczek oznacza. O tym, że w Diamondach są głośniki SEAS-a to wie każde dziecko na forum, bo jest o tym 500-wpisowy wątek (mój zresztą;).

12 godzin temu, audiowit napisał:

Piotrze, u Seas ale co oznacza nie wiem. Może rodzaj zawieszenia?

Od kiedy to rodzaj zawieszenia oznacza się sygnetem logo producenta??? To co, jak zawieszenie będzie inne to dadzą znaczek Skan-Speaka? Przestań się ośmieszać.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze na moich Kudosach też jest taki znaczek ;)....ale okazuje się, ze nie na wszystkich zawieszeniach tego producenta jest logo. Więc wytlumaczen tego procederu moze być wiele. Jak chcecie poszukajcie. Mi się nie chce.

Slaw w świecie ludzi inteligentnych powtarzanie po kimś czegoś jest dziwne...

Kraft, po prostu nie powtarzaj po mnie. To że wstałeś lewą nogą nie jest powodem, żeby naskakiwać na mnie.

Najpewniej w nowszych wypustach tych przetwornikow dodali logo. I cala tajemnica.

I nie edytuj na bieżąco poprzednich wpisów, to nieładnie:)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat dotyczy AP C5, a nie znaczka na zawieszeniu głośnika PA D25. Do tej pory na temat wrażeń z odsłuchu AP było dopiero kilka postów. Pozostałe to OT. Z tematu zrobił się słowny ping pong. Sam jestem posiadaczem AP C8 i jestem bardzo zainteresowany dalszym testem kolumn z tematu. Czy test już się zakończył ?😀

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...