Skocz do zawartości

Audio Physic Classic 5 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

13 minut temu, Kraft napisał:

A co do nalegań na szybką ocenę. Zastanawialiście się może, dlaczego przy zakupie zdalnym jest ustawowe 14 dni na rezygnację? Czemu nie godzina, dwie albo 24h?

Ludzie dobrze wiedzą, jak wyglądają Twoje testy, a mimo to przyłażą tu, czytają i piszą posty z narzekaniem, że za długo, że offtop etc.

Temat to temat, na OT też jest w nim miejsce i jeśli się nie podoba, to po prostu nie właźcie tutaj, jak nie macie czasu na przebrnięcie przez kilka postów więcej.

Albo lepiej: wypożyczcie sobie sprzęt, zapłaćcie za to, wtachajcie go do chaty, potem odeślijcie i napiszcie własną reckę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

51 minut temu, Wojtek M napisał:

Panowie, temat dotyczy AP C5, a nie znaczka na zawieszeniu głośnika PA D25. Do tej pory na temat wrażeń z odsłuchu AP było dopiero kilka postów. Pozostałe to OT. Z tematu zrobił się słowny ping pong. Sam jestem posiadaczem AP C8 i jestem bardzo zainteresowany dalszym testem kolumn z tematu. Czy test już się zakończył ?😀

Chcesz się upewnić, że dokonałeś dobrego wyboru?

Bo ja tak :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

@kacper.kaps, polubiłem Cię. Bystry z Ciebie gość.

Bynajmniej nie była to chęć podlizania się, czy czegoś w tym stylu.

Zwyczajnie nie lubię tej cechy u ludzi. Narzekają, ale nie zrobią nic, bo tak jest przecież najwygodniej. Usiąść przed kompem i napisać kilka demotywujących zdań.

No i żeby docenić czyjąś robotę, to o jezu, jakie to jest trudne.

Następnym razem w tytule testu umieść ostrzeżenie, że przeglądając wątek, można stracić drogocenny czas, który można spożytkować na przykład na zwarty test kolumny w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maxredaktor napisał:

Chcesz się upewnić, że dokonałeś dobrego wyboru?

Bo ja tak :D

Po prostu temat jest dla mnie bardzo ciekawy. Dzięki p. Kraftowi i jego tematowi na temat PA D25 ponad rok temu zmieniłem kolumny z PA Opal 23 na AP C8. Wtedy w salonie porównywałem Opale z Diamondami. Oczywiście to inna liga pod względem wykonania i kultury grania. Charakter brzmienia jednak zbliżony. W Opalach najbardziej denerwowało mnie wszechobecne dudnienie. Doradca podłączył mi jeszcze właśnie AP C5, twierdząc, że to są bardzo dobre kolumny w tym budżecie i z podobnymi gabarytami. Na początku je odrzuciłem, bo wydawały mi się mało dociążone. Ale wtedy byłem spaczony basem Opali. Jednak na tyle mnie zaintrygowały, że następnego dnia umówiłem się na odsłuch większych C8. To było to, coś zupelnie innego niż Pylony i zamówiłem je do domu. Wreszcie teraz bas mi nie dudni, słyszę dużo więcej szczegółów. Na początku miałem wrażenie, że wcześniej miałem zatyczki w uszach. Jestem z nich bardzo zadowolony. Co do AP C5 to jestem po prostu ciekawy wrażeń p. Krafta (którego felietony batdzo chętnie czytam) na temat małych AP C5, ponieważ generalnie temat AP na forum jest marginalny.

9 minut temu, kacper.kaps napisał:

Bynajmniej nie była to chęć podlizania się, czy czegoś w tym stylu.

Zwyczajnie nie lubię tej cechy u ludzi. Narzekają, ale nie zrobią nic, bo tak jest przecież najwygodniej. Usiąść przed kompem i napisać kilka demotywujących zdań.

No i żeby docenić czyjąś robotę, to o jezu, jakie to jest trudne.

Następnym razem w tytule testu umieść ostrzeżenie, że przeglądając wątek, można stracić drogocenny czas, który można spożytkować na przykład na zwarty test kolumny w sieci.

Poprawiłem się. Myślę, że taka motywacja wystarczy.

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kacper.kaps napisał:

Następnym razem w tytule testu umieść ostrzeżenie, że przeglądając wątek, można stracić drogocenny czas, który można spożytkować na przykład na zwarty test kolumny w sieci.

W sumie, to taki ostrzegawczy post na początku obecnej serii testów napisałem. Kończył się słowami: "Czytacie na własne ryzyko"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak się niegorączkujcie , testy Krafta i tak nic Nam nie powiedzą , z uwagi na inną elektronikę / pomieszczenie / gust - ja je traktuje bardziej rozrywkowo i chyba tak samo Kraft do tego podchodzi :P 

Chociaż jeśli ktoś ma któreś z testowanych kolumn to dla stałych wartości Kraftowych (pomieszcznie,wzmak,gust) można coś tam z tego wysnuć , np. to ,że nie potrzeba ogromnych wielogłośnikowych kolumn by grało fajnie.

Było już coś o zwrotnicy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kubakk napisał:

Już tak się niegorączkujcie , testy Krafta i tak nic Nam nie powiedzą , z uwagi na inną elektronikę / pomieszczenie / gust - ja je traktuje bardziej rozrywkowo i chyba tak samo Kraft do tego podchodzi :P 

Chociaż jeśli ktoś ma któreś z testowanych kolumn to dla stałych wartości Kraftowych (pomieszcznie,wzmak,gust) można coś tam z tego wysnuć , np. to ,że nie potrzeba ogromnych wielogłośnikowych kolumn by grało fajnie.

Było już coś o zwrotnicy ?

Prawda to, dlatego jedną z wartości dodanych takich opisów są zdjęcia dodawane przez testującego. W sieci niekiedy brak dodatkowych zdjęć (poza tymi stockowymi), a czasami chciałoby się ocenić walory estetyczne nie wychodząc z domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubakk napisał:

Było już coś o zwrotnicy ?

Kolumny w stylu angielskim, ale zwrotnica raczej niemiecka - filtry wysokiego rzędu. Jak wysokiego, nie ma pewności. Stereo.de pisze, że 3. rzędu od góry i dołu (głośnik wysokotonowy oddzielony filtrem 18 decybeli przy około 2,5 kHz).  Nasze HFC.com zapodaje, że 2. rzędu. Ja bym raczej wierzył Niemcom;). Zwrotnica zrobiona metodą punkt w punkt, bez płytki drukowanej. Komponenty ponoć niezłe: Jantzen, kondensatory foliowe. Audio Physic przykłada dużą wagę do redukcji drgań. Aby wyeliminować efekt mikrofonowania, zwrotnice są montowane elastycznie, Jak to jest realizowane w praktyce, nie wiem. Zdjęcia żadnego nie znalazłem, a rozkręcać nie zamierzam.

W Classicach 32 wygląda to tak.

Cut-C-35-4.thumb.jpeg.3b0122cb76d77e1c693b353ac23ed7ec.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, audiowit napisał:

Kraft, po prostu nie powtarzaj po mnie.

Q21 często po mnie powtarza typy. Ale nie jestem obrazony o to :P

 

19 godzin temu, Kraft napisał:

Chcecie posta merytorycznego? Proszę bardzo.

To bardzo dobre kolumny do słuchania muzyki. Tak po prostu.

Też nie o to chodzi. Ale faktycznie czasem robi się za duzy Off. Mówiłem Ci o tym przy którym poprzednim teście, pamiętasz? Nie chodzi o to żebym mądralował. Ale jeśli chesz zrobić cos innowacyjnego to nie powielaj błedów gazetek i innych testerów. Ja Ci doradzam, nie pisze tego jako wytykanie. Lubie czytać Twoje testy i zalezy mi na tym abys sie w tym rozwijał.

 

19 godzin temu, Kraft napisał:

A co do nalegań na szybką ocenę. Zastanawialiście się może, dlaczego przy zakupie zdalnym jest ustawowe 14 dni na rezygnację? Czemu nie godzina, dwie albo 24h?

Unia to narzuciła.

16 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Piotrze co dokładniej sprawdzić?

Czy na PMC nie ma tego tłoczenia?  Pisałeś wyżej że je masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2020 o 07:07, S4Home napisał:

Ale wiesz jak na razie wszystko jest na plus. Z każdych kolumn wyszukujesz plusy. To super! Pora by coś opisać negatywnie.

Negatyw? Proszę bardzo (choć zacznie się pozytywnie). Woofer Classiców jest montowany na fikuśnie długie śruby. Podoba mi się to. Wraz z czarną, plecioną membraną nadaje to całości hi-techowego wyglądu. Przeznaczenie tak długich śrub jest jednak prozaiczne. Są jednocześnie kołkami do trzymania maskownicy. No nie. W kolumnach za te pieniądze maskownica na magnesy się należy. Być może to jednak nie skąpstwo Audio Physica, ale ograniczenia technologiczne Pylona - producenta obudów. Pylon swoje maskownice mocuje na magnesy w nich osadzone, a to wymaga odpowiedniej ilości śrub w głośnikach, to których mogą się one przyciągnąć. Może cztery śrubki woofera Classiców to za mało, by utrzymać grubą deskę maskownicy.

1323197563_APC509.thumb.png.d53696bb67e5f4515d726fc20f53e1c5.png39756286_APC512.thumb.png.12a40c2f53986978e9c8906c9aa0d22b.png

5494916_APC510.thumb.png.6d9ef6ae6db4b6ff2ac711d999b2e0a8.png

Sama maskownica wykonana w typowej dla Pylona technologi. nawet materiał obiciowy jest identyczny.

293727459_APC511.png.85812f47310af89c85eab20901b9077a.png

Dobrze, że zakładanie maskownicy nie jest bardzo uciążliwe. Wole celować dziurkami w kołki, niż odwrotnie, bo w drugim przypadku, zawsze trochę strach trafić kołkiem w membranę.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie z PA Opal 23 (3 lata) i teraz z AP C8 (1,5 roku) i to rozwiązanie maskownic w AP bardziej mi odpowiada. Maskownica w PA była wyraźnie cięższa i kilka razy zdarzało się, że po mało uważnym założeniu spadła. Mocowanie jest trochę inne - 4 śruby są umieszczone na górnym zawieszeniu wooferów. Co do okleiny to nie mam żadnych uwag, jest piękna. Wyraźnie widać i czuć dotykiem, że jest naturalna. Z tym, że ja mam jedne z pierwszych egzemlarzy C8 z numerem seryjnym 020. Różnica może wynika też z koloru albo minimalnie wyższej półki produktu.

20201106_135647.jpg

20201106_135403.jpg

20201106_135003.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka konstrukcyjna. AP Classic mają nietypowe wytłumienie komory głośników. Nie luźna wełna, nie fizelina czy gąbką przyklejone do ścianek. Nie, tu mamy coś specjalnego. Grube poduchy wypełnione owata (czy czymś podobnym), które bardzo ściśle otulają woofer. Górna poducha w dużym stopniu odgradza woofer od głośnika wysokotonowego, ale także od tunelu bass-reflexu, który znajduje się wprost z wysokotonowcem. Dość to dziwne, ale najwyraźniej skuteczne rozwiązanie, bo bas piątek jest bardzo dobry: precyzyjny, z uderzeniem i z zejściem.

1712258637_AudioPhysicClassic5_DeepUnboxing.mp4_snapshot_00.46_2020_11.07_21_25_32.thumb.jpg.93f543c268550352fbe52cbe42e6b3ee.jpg1628053710_AudioPhysicClassic5_DeepUnboxing.mp4_snapshot_00.05_2020_11.07_21_21_55.thumb.jpg.685794b933c860591b2f77a742408c7e.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten film i w oczy rzucił mi się fragment pokazujący złącza głośnikowe.

image.thumb.jpeg.d2af7814363e6ac2d5a11873538de46c.jpeg

@Kraft możesz potwierdzić czy trzpień i  tuleje po wkręceniu wyglądają jak na poniższym zdjęciu?

image.thumb.png.e3898754f5c81f1e86fa8a8761081463.png

Jeśli tak, to owe złącza są dostępne za ok 2zł/szt w detalu na Ali (to a propo kwestii oszczędzania na materiałach, np. zastosowanie koszy stalowych zamiast odlewanych). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...