Skocz do zawartości

Audio Physic Classic 5 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

1 minutę temu, kukocz napisał:

Chyba chciałeś powiedzieć, zjedz coś zakrywając oczy. Wtedy też masz ślepy test. Twoja analogia to jak przykrycie kolumn kocem (który czasem można ściągnąć jedynie za pomocą innych komponentów systemu :P )

Dobrze napisałem , zatykając nos nie poczujesz smaku :P 

W sumie tak o tym wspomniałem bo podejrzewam Krafta o wirusa , ostatnio sporo na forum "majaczy" :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minut temu, Kubakk napisał:

No właśnie nie mają, bo nie widząc super kolumienek nie mam całości doznań

No właśnie. Jak wiesz/widzisz, że podłączyłeś super kabelek, to "słyszysz", że gra lepiej. Dzięki, że to przyznałeś. To jedno z możliwych podejść. Nie krytykuję go. Drugie jest takie, że staramy się ocenić tylko i wyłącznie sam dźwięk, bez nadbudowy. I tu w sukurs przychodzą ślepe testy.

PS a przykład ze zgniłym jabłkiem nietrafiony. Z zatkanym nosem zresztą też;)

13 minut temu, sonique napisał:

A mi brakuje Pylon Audio Diamond 25 wśród powyższych.

Ciekawy jestem czy w pewnych aspektach PA Diamond 25 mogłyby powalczyć z dotychczas ocenianymi.

Oczywiście, że mogą powalczyć i powalczyły. Jak nie będę miał już co testować, to przygotuję ocenę Diamondów. A nawet dwie: jedną normalną, a drugą z korekcją DSP.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kubakk napisał:

@Kraft mam rozsądne kable , nawet nie tak "audiofilskie" jak TY , także chyba mnie mylisz

W miejsce "kabelków" z mojej wypowiedzi można wstawić dowolny inny element audio. Chodzi o to, że jak mamy do tego elementu (np. kolumn z Twojego posta) jakikolwiek emocjonalny stosunek, to on już wpływa na nasz odbiór dźwięku. Ślepy test ten stosunek eliminuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

I fotka pamiątkowa.

193850309_APC518.png.ea3ee06b0228528dd3d74d02cefea084.png

Pomieszczenie 25 m2. Z tyłu spora sofa, a ponad metr za nią dyfuzor 2D, pułapki basowe (mizerne), półki z książkami i komody. Na lewej ścianie dwa absorbery. Po prawej stół z krzesłami. Na zdjęciu wygląda trochę łyso, ale zmierzony czas pogłosu jest OK - nie ma echa.

Oj ładnie siedzą w Twoim pomieszczeniu, trzeba przyznać. Lekko kontrastują z resztą, ale spójność bardzo ładnie zachowana.

Kompletnie nie widziałbym tutaj na dłuższą metę nic 'niedrewnianego' typu czarny albo biały hg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nie widać najważniejszego z ustrojów akustycznych czyli zasłon. Zasłony w pralni ?

 

Niedługo będę na Twoim miejscu i będę się borykał z pytaniem , które kolumny wybrać.

Wymieniał będę F501, w pierwszej kolejności testować będę AF Classic 8  na inne jak narazie pomysłu brak, może Cariny od Elaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wito76 napisał:

Z innej beczki, cofając się kilka postów wstecz - kiedy ocenisz Diamond 25?

Powiem tak. Kiedyś będzie;)

9 godzin temu, ormats napisał:

Wymieniał będę F501, w pierwszej kolejności testować będę AF Classic 8  na inne jak na razie pomysłu brak, może Cariny od Elaca.

Nie wiem, czy to nie za mały przeskok cenowy. Niestety, żeby uzyskać znaczącą poprawę, trzeba też znacząco dołożyć finansowo. Widzisz, jak trudno mi wybrać następców kosztujących 6000 zł Diamondów. Próbowałem w tych pieniądzach, ale z mizernym skutkiem. Coś zyskujesz, coś tracisz, coś jest inaczej, ale całościowego skoku na poziom wyżej nie ma. Dopiero kolumny za 12 000 zł okazały się na tyle lepsze, że wymieniłbym Diamondy bez wahania.

No chyba, że te Classic 8 kupisz używane, to wtedy finansowo się kalkuluje. Bo tak, wydawać 8500 zł za nie taką dużą poprawę w stosunku do F501, to nie wiem (no chyba, że na sprzedaży 501 dużo nie stracisz, to wtedy znowu tak).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 7.11.2020 o 23:49, kukocz napisał:

Obejrzałem ten film i w oczy rzucił mi się fragment pokazujący złącza głośnikowe.

image.thumb.jpeg.d2af7814363e6ac2d5a11873538de46c.jpeg

@Kraft możesz potwierdzić czy trzpień i  tuleje po wkręceniu wyglądają jak na poniższym zdjęciu?

image.thumb.png.e3898754f5c81f1e86fa8a8761081463.png

Jeśli tak, to owe złącza są dostępne za ok 2zł/szt w detalu na Ali (to a propo kwestii oszczędzania na materiałach, np. zastosowanie koszy stalowych zamiast odlewanych). 

Zauważyłem, że takie złącza stosuje też ATC. Nawet w kolumnach powyżej 20 000 zł za parę. Wychodzi na to, że w Classicach producent nie tylko nie oszczędzał, a wręcz zastosował terminale z kolumn wyższej półki;)

atc_scm11_rear.thumb.jpg.19870e8f36e3d50dd789f8edebee9042.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Czy warto Audio physic classic 5 podpiąć pod Yamahę nr 803 d? Przymierzałem się do kupna pod te kolumny marantza pm7000n ale może i ta yamaha da radę napędzić odpowiednio te głośniki do słuchania ulubionego przeze mnie bluesa 

Pozdrawiam 

Edytowano przez jagger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/100365691573844/posts/220429472900798/

Tutaj akurat są mniejsze audio physic, ale myślę, że z większymi też ten Cyrus sobie poradzi. Ja z łączeniem AP classic z Yamahą byłbym jednak troszkę bardziej ostrożny. Nie są to jakoś wybitnie jasne kolumny ale w połączeniu z Japończykiem góry może być dość dużo. Warto przetestować przed kupnem. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, a jaką masz powierzchnię pokoju? I jak gra ta para? 

4 minuty temu, seba3002 napisał:

https://www.facebook.com/100365691573844/posts/220429472900798/

Tutaj akurat są mniejsze audio physic, ale myślę, że z większymi też ten Cyrus sobie poradzi. Ja z łączeniem AP classic z Yamahą byłbym jednak troszkę bardziej ostrożny. Nie są to jakoś wybitnie jasne kolumny ale w połączeniu z Japończykiem góry może być dość dużo. Warto przetestować przed kupnem. Pozdrawiam. 

Czyli lepiej marantz pm7000n? Ale on podobno nie jest zbyt ciepły na dole. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to było pytanie do mnie to odpowiadam 🙂. Pokój to około 14m, z tym że jak chyba delikatnie widać na fotce, częściowo otwart na kuchnie, która ma z kolei około 8 metrów. Ale moim zdaniem ta kuchnia raczej tu "nie gra". 

Jeśli chodzi o sam odbior, to zgadzam się z Panami z @Na Temat Audio. Porównywałem u nich te audio physic z droższymi paczkami, i zarówno ja jak i kolega, z którym byłem na odsłuchu byliśmy pod wrażeniem, jak dobrze stawiają czoła konkurencji. 

Jeśli miałbym wybierać między marantzem a Yamaha, wybrałbym marantza. Jeśli możesz jednak spojrzeć na coś innego, polecam Cyrus one cast. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-creek-evolution-czarny-pilot-oryginalne-pudelko-CID99-IDHGEQd.html?isPreviewActive=1

Nie wiem czy mogę podlinkować ogłoszenie kolegi, ale zaryzykuję. Sprzedaje on wzmacniacz creeka, który miałem też okazję słuchać z moimi audio physic. Wg mnie gra to całkiem fajnie, odrobinę jaśniej i detalicznej niz z moim Cyrusem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jagger napisał:

Dzień dobry . Czy warto Audio physic classic 5 podpiąć pod Yamahę nr 803 d? Przymierzałem się do kupna pod te kolumny marantza pm7000n ale może i ta yamaha da radę napędzić odpowiednio te głośniki do słuchania ulubionego przeze mnie bluesa 

A czemu nie miałaby dać rady? R-N803 to potężny wzmacniacz. Nawet mocniejszy od i tak przyzwoitego mocowo Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jagger napisał:

Podobno za mało ciepły ma dół i z tymi głośnikami może być za jasno na górze. 😞

Nie dramatyzował bym. Audio physic wcale nie są takie ostre na górze. Słuchałem audio physic classic 3 ze wzmacniaczem creeka, który też raczej ciepły nie jest i nie odczułem jakiegoś ataku wysokich tonów. Creek to co prawda inne granie niż Yamaha ale przed podjęciem decyzji sprawdziłbym sprzęt w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2020 o 13:24, Kraft napisał:

Czy zatem grają niemal identycznie. No (niestety) nie. Muzyka płynąca z Lagune jest, w zależności od nagrania, mniej lub więcej, ale bardziej namacalna. Nie znaczy to, że Classic 5 nie potrafią grać namacalnie. Tylko Lagune są w tym elemencie lepsze, co przekłada się na większy i częstszy banan na twarzy przy ich słuchaniu. Druga różnica. Lagune grają trochę bardziej gładko (nie wiem, czy to dobre słowo, ale nie znalazłem lepszego) . Ale jak to odczucie gładkości przełożyć na właściwości fizyczno-akustyczne, co to jest w istocie, to nie wiem. Trzecia różnica jest taka (jeśli w ogóle jest, bo do końca nie jestem tego pewien), że w Lagune nieco bardziej dają o sobie znać sybilanty.

Porównywałeś Classic 5 z Lagunami i wg tego co piszesz różnice nie są zasadnicze. Myślisz, że classicom 8 jest bliżej do 5 czy to już prawie Laguny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jagger napisał:

Podobno za mało ciepły ma dół i z tymi głośnikami może być za jasno na górze. 😞

"Podobno". To słowo klucz do zrozumienia "brzmienia" wzmacniaczy.

11 minut temu, slaw0001 napisał:

Porównywałeś Classic 5 z Lagunami i wg tego co piszesz różnice nie są zasadnicze. Myślisz, że classicom 8 jest bliżej do 5 czy to już prawie Laguny?

Różnice nie są zasadnicze jeśli chodzi o balans tonalny, szczegółowość, jakość basu, może jeszcze stereofonię. Niestety dla Classiców jest jeszcze coś trudnego do opisania, a co nazywane jest namacalnością. I tu Lagune wygrywają. Ale cena x2, więc to poniekąd zrozumiałe.

Obstawiałbym, że Classic 8 bliżej do 5-tek. Z tych samych przetworników chyba tej namacalności nagle nie wyczarują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...