Skocz do zawartości

Audio Physic Classic 5 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z namacalnością w średnich przedziałach cenowych jest krucho. Chytrzy konstruktorzy rezerwują je dla swoich droższych dzieł. No bo kto by kupował te droższe, jak wszystko byłoby dostępne już w tańszych. Najprędzej można ją w tych cenach dostać w monitorach, "ale nie każdy może, nie każdy lubi". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jagger napisał:

No i dzięki firmie Na Temat audio. Głośniki już grają. Na razie na szybko podpiąłem pod stare onkyo i gra fantastycznie, w środę przepnę pod yamahę. Wielkie dzięki Dla panów z Na Temat Audio. Profesjonalna ekipa 🙂

👍Też polecam. Mega fajny sklep. Ale chyba ja też miałem malutki udział w Twoim wyborze 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jagger napisał:

No i dzięki firmie Na Temat audio. Głośniki już grają. Na razie na szybko podpiąłem pod stare onkyo i gra fantastycznie, w środę przepnę pod yamahę. Wielkie dzięki Dla panów z Na Temat Audio. Profesjonalna ekipa 🙂

Gratulacje! Może jak trochę posłuchasz, to opiszesz dokładniej swoje wrażenia? Przyda się też fotka pomieszczenia i ustawienia kolumn. Ona zawsze pozwala lepiej zrozumieć opis brzmienia i wywnioskować, dlaczego sprzęt gra tak, a nie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Gratulacje! Może jak trochę posłuchasz, to opiszesz dokładniej swoje wrażenia? Przyda się też fotka pomieszczenia i ustawienia kolumn. Ona zawsze pozwala lepiej zrozumieć opis brzmienia i wywnioskować, dlaczego sprzęt gra tak, a nie inaczej.

kurcze, będę musiał posprzątać pokój 🙂

 

pierwsze wrażenie? są rewelacyjne. Podpiąłem je pod Yamahę RN 803 D. polecano mi bardziej Marantza pm7000n ale przekonało mnie wbudowane radio FM i DAB+ strumieniowanie mnie nie kręci, słucham wyłącznie płyt. Mam podpięty obecnie odtwarzacz CD yamahy 301, nie ukrywam że planuję w przyszłości kupno odtwarzacza DVD chciałem by to wszystko było jednej firmy. CD też będę wymieniał po parę rzeczy mnie w nim drażni.

 Nie użyłem systemu YAPO w yamaszce do kalibracji dźwięku, tak to pięknie gra, że nie chcę nic zmieniać (choć z ciekawości spróbuję kiedyś) Basy i Treble w odtwarzaczu na ZERO! Bałem się że będą zbyt wysokie tony ale to nie prawda. Bas jest świetny. Odpaliłem Stephane Grappelli z Michelem Petrucianim 'Flamingo' Zarówno fortepian Michela z basowymi klawiszami pięknie wybrzmiał mi w pokoju jak i wysokie tony skrzypiec Stphana. Szczegółowość niewiarygodna. każdy klawisz każde uderzenie talerzy czy strun brzmi oddzielnie a jednocześnie współgra.

Pokój ok15 metrów kolumny rozstawione ok 250 cm od siebie. Z tyłu od ściany odstęp 30 cm. Siedząc, za plecami, mam niewielkie skosy sufitowe, po bokach szafy. Dywan zajmuje pół pokoju.

Edytowano przez jagger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

@jmtm - słuchałem AP Classic 3 z Audiolabem 6000a (bez play) i Yamahą A-S701 (czyli w zasadzie tym samym co model 803, z tym że bez FM i streamingu) i zdecydowanie bardziej podeszło mi połączenie z Audiolabem. Yamaha miała więcej dołu (niekoniecznie dobrze kontrolowanego), wycofany środek i nieco przesadzistą górę jak dla mnie. Audiolab ogólnie większa kulturka z zachowaniem dynamiki. Na plus też dużo lepszy DAC w Audiolabie. Tak czy inaczej jeżeli masz możliwość odsłuchu to przesłuchaj te piecyki sam. Sprawdź jeszcze Cyrusa jakiegoś ewentualnie. Wiele osób poleca takie połączenie - mi nie podeszło z kolei :P

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przesłuchaniu kilku wariantów i klasyczny mętlik😀

Audiolab z AP8 gra bardzo dobrze, ale Yamaha gra bardzo dobrze i z AP8 ale również z Aurorą 700 (o ironio - zestaw o połowę tańszy...), funkcjonalność podobna, więc mam dylemat bo ta kultura gry Audiolaba jest oczywiście większa ale czy warta 5000 zł? Poza tym muszę jeszcze zweryfikować który sprzęt lepiej współpracuje z iPhone/iPad bo tego nie weryfikowałem a obsługa będzie w dużej mierze przez te akcesoria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jmtm napisał:

Audiolab z AP8 gra bardzo dobrze, ale Yamaha gra bardzo dobrze i z AP8 ale również z Aurorą 700

Audiolaba (6000A Play) słuchałem z AP8 i HA 700 - bardziej podobało mi się połączenie z 700-tką (moje zdanie!). Do porównania miałem Marantza PM7000N ("A" wypadł lepiej). Yamahę 803 słyszałem w innym miejscu i czasie, i z innymi kolumnami... Na mnie Y803 wrażenia nie zrobiła😕 (ach! te osobiste preferencje😉). Ale... słyszałem (w innym salonie niż odsłuchiwałem Audiolaba), że to nie jest sprzęt warty tych pieniędzy oraz, że cechuje się dużą awaryjnością. Powtarzam tylko zasłyszane informacje (plotki?), których nie sprawdzałem w żaden sposób, więc potraktuj to jako materiał do ewentualnego śledztwa, czy rzeczywiście tak jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolaba.

Była tutaj tez o tym mowa. O brzęczącym trafo. Nie zdarza się to zawsze ale jednak.

Audiolab ma też dość stary sposób strimingu.

Moim zdaniem wersja Play nie jest warta swoich piniędzy. Ale kto co woli.

AP faktycznie delikatnie lepiej gra z audiolabem niż Yamaha.

Ale jesli dla Ciebie różnica jest niewielka na aurora 700 to może spróbuj to a dołóż do lepszego wzmacniacza?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...