Skocz do zawartości

Audio Physic Classic 5 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A może zwyczajnie to chińska podróba jakich na Ali można spotkać miliony? 😏 Według mnie to że coś jest na Ali i jest „łudząco podobne” do czegoś to kompletnie nic nie znaczy. Pewnie rakieta SpaceX też będzie za chwilę na Ali i też będzie łudząco podobna do tej zrobionej przez zespół Elona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem do sieci i w 5 min. znalazłem kilka podobnych lub takich samych, ale sprzedawanych za większe pieniądze (20-60 zł).

3733_1.jpg.3647606f517f56315e0863cde4dbd814.jpg81KBztCqpCL._AC_SL1500_.thumb.jpg.bb628125f9686547c16a6e644ce35bc0.jpg1882989501_81FeWiNoML._SL230_.jpg.3884dda357249b57d75ef027796140f4.jpgMonacor-Zlacze-srubowe-glosnika-ST-925GM.jpg.677d6b8a9db834bea30bd79fe9bbb58b.jpg

Terminalami się akurat nie kłopoczę.  Mają one dość proste zadania do spełnienia: przytrzymać kabel, przewodzić prąd i nie zardzewieć. Myślę, że te Audio Physica wypełnią swój obowiązek bez zarzutu. Nie powiem, że jestem na jakość terminali zupełnie nieczuły. Te w moim Marantzu są boskie. Sama rozkosz przykręcać przewody. Ale, ile razy w życiu będę to robił? Te w Diamondach też są fajne, bo wyglądają bardzo elegancko. Ogólnie jednak jako antykablarz nie przywiązuję do tego elementu wielkiej wagi. Jak przewodzi prąd, to jest wystarczająco dobry. Jak producent nie każe mi za to dodatkowo dopłacać, to mógłbym nawet być mu za to wdzięczny;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Inferno napisał:

A może zwyczajnie to chińska podróba jakich na Ali można spotkać miliony? 😏 Według mnie to że coś jest na Ali i jest „łudząco podobne” do czegoś to kompletnie nic nie znaczy.

Niby nic to nie znaczy na 100% bo może tylko wyglądają identycznie,  ale jeżeli coś pływa jak kaczka i wygląda jak kaczka to zwykle jest to kaczka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z tymi odsłuchami Classiców. Zdalna nauka dziecka, a do tego jeszcze od wczoraj żona w domu, bo w jej pracy koronawirus. Ale robię, co mogę.

Pierwsze wrażenia. 

To pierwsze kolumny z odsłuchiwanych, które mnie niczym nie zaskoczyły. Nie zaprezentowały jakiegoś elementu brzmienia w sposób, którego wcześniej nie znałem. Ale kiedyś to odkrywanie nowych aspektów musiało się skończyć. Choć może nie tak do końca. Bas z Classiców potrafi być bardzo szybki, punktowy. Być może najszybszy z jakim miałem do czynienia. Ale pewien nie jestem.

Jakbym sobie miał wyobrazić rozmowę konstruktorów na początku projektowania piątek, to brzmiałaby ona tak.

- Słuchajcie, w tym budżecie kolumn w pełni audiofilskich nie damy rady zrobić. Skupmy się na przyjemności z odsłuchów.
- Ale renoma firmy? Nie możemy przecież zaprzepaścić naszej tradycji. Pamiętajmy, że nasze motto brzmi "Bez straty najdrobniejszego szczegółu".
- Nie no. Wszystko zrobimy akuratnie, że nie będzie się do czego przyczepić - renoma nie ucierpi, ale nie będziemy po prostu forsować na siłę audiofilskiego brzmienia, żeby nie zatracić radości grania. Bo wiecie... no jeszcze nie te pieniądze, żeby było i to i to.
- OK. To tak zróbmy.

I tak zrobili. Analizując dowolny element brzmienia, potrafię wskazać kolumnę, która potrafi go zaprezentować lepiej. Scena nie jest najbardziej rozłożysta, jaką słyszałem. Zgranie fazowe nie jest najlepsze z jakim miałem do czynienia. Classici nie są ani najbardziej szczegółowe, ani przejrzyste. Namacalność też ustępuje niektórym rywalom. I tak dalej. Z drugiej strony wszystkie elementy ich grania są co najmniej dobre. Nie widzę na razie żadnych ich słabości. Nic w tym dźwięku nie drażni. Nic nie budzi zaniepokojenia. Włączamy i słuchamy muzyki - naturalnej, wyważonej, rozdzielczej, przestrzennej. Zero problemów - sama przyjemność. 

Jeszcze zobaczymy, ale przeczuwam, że mimo wspomnianego braku "wybitności" będą wysoko na mojej liście "Ulubionych".

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kaczadupa napisał:

Niestety o ile mnie pamięć nie myli to wzmacniacz Krafta jest nie do "ruszenia" a przecież to on może być (jest? ;) ) największym ograniczeniem dla tych wszystkich testowanych przez

To jest oczywiste i każdy forumowicz o tym wie :D
Ale z czasem Kraft także dojdzie do tego wniosku , dajmy mu czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

A głównie chodzi o to aby znaleźć dobre kolumny do wzmacniacza który ma.

Fakt, tylko czy jakiekolwiek paczki z tym Marantzem Krafta są w stanie dać tak wysoką jakość jakiej Kraft szuka? Wszystko wskazuje na to, że nie. Ale chociaż jest co poczytać na forum. Do tego jest kultura i miła atmosfera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Niestety o ile mnie pamięć nie myli to wzmacniacz Krafta jest nie do "ruszenia" a przecież to on może być (jest? ;) ) największym ograniczeniem dla tych wszystkich testowanych przez niego paczek, w tym również Diamond 25. 

Marantz 8005 ograniczeniem dla dotychczas testowanych kolumn? Raczej te wszystkie kolumny ograniczają ten wzmacniacz ;)

A tak poważniej - niekoniecznie wszystkie się z nim idealnie zgrywają - jedynie w to uwierzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

 Do tego jest kultura i miła atmosfera. 

I to mi w tym forum najbardziej odpowiada 🙂. Zaglądam czasem na sąsiednie forum. A tam... wojna o wszystko. Tutaj dzięki Bogu przeważa atmosfera "wzajemnego zrozumienia" i szacunku. I niech jak najdłużej tak pozostanie. Czego sobie i innym życzę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kraft napisał:

Analizując dowolny element brzmienia, potrafię wskazać kolumnę, która potrafi go zaprezentować lepiej. Scena nie jest najbardziej rozłożysta, jaką słyszałem. Zgranie fazowe nie jest najlepsze z jakim miałem do czynienia. Classici nie są ani najbardziej szczegółowe, ani przejrzyste. Namacalność też ustępuje niektórym rywalom. I tak dalej. Z drugiej strony wszystkie elementy ich grania są co najmniej dobre.

Ja tak miałem kiedyś na odsłuchach QAcoustic 3050i. Taka bezpieczna, nie drażniąca, ale i nie zachwycająca kolumna. Niby nie było się do czego przyczepić, fajnie, spójnie, miękko ale jednocześnie bez pazura. Taka ani ładna ani brzydka, ani szczupła ani gruba dziewczyna na ulicy. Powiedzieć o niej "pasztet" będzie nadużyciem, ale i nie ma się zbytnio nad czym zachwycać. Ani obciachu ani opadu szczęki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Ja tak miałem kiedyś na odsłuchach QAcoustic 3050i. Taka bezpieczna, nie drażniąca, ale i nie zachwycająca kolumna. Niby nie było się do czego przyczepić, fajnie, spójnie, miękko ale jednocześnie bez pazura. Taka ani ładna ani brzydka, ani szczupła ani gruba dziewczyna na ulicy. Powiedzieć o niej "pasztet" będzie nadużyciem, ale i nie ma się zbytnio nad czym zachwycać. Ani obciachu ani opadu szczęki.

Nie. To nie ten kazus. W przypadku Classiców jest się właśnie czym zachwycać - słuchaną muzyką. Całość brzmienia jest lepsza niż każdy jego element z osobna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Taka ani ładna ani brzydka, ani szczupła ani gruba dziewczyna na ulicy. Powiedzieć o niej "pasztet" będzie nadużyciem, ale i nie ma się zbytnio nad czym zachwycać. Ani obciachu ani opadu szczęki.

A może tak? Co z tego, że nie wszyscy faceci na jej widok odwracają się na ulicy. Ale bardzo nam się podoba, jest z nią o czym pogadać, a i w góry z nami pójdzie i nie będzie narzekać, że nie jesteśmy na Kanarach. Po prostu jesteśmy z nią szczęśliwi i chcemy z nią być. Co z tego, że tamta jest WOW, a po miesiącu już nas denerwuje, bo ma skrzekliwy głos, jest kłótliwa i traktuje nas jak bankomat. Chyba, że w tym wszystkim chodzi o ciągłe szukanie przygód...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Dzisiaj mam którąś tam rocznicę ślubu więc swoje wiem. Zgadzam się z przedmówcą, nie wszystko złoto co się świeci. Faceci to wzrokowcy, zwłaszcza w kwestii kobiet, ale czy któryś z nas chciałby taką Dodę za żonę?

Jak już zaczął się off-top to pociągnę go. Z moich obserwacji wynika, że najfajniejsze małżeństwa to takie, gdzie oboje mają to samo hobby: wspinaczka, fotografia, rowery, szydełkowanie. I teraz każdy pewnie sobie myśli, fajnie by było, gdyby moja też tak miała bakcyla audio. Nie byłoby kłopotów z zakupami, zaskórniakami, zakupami cichaczem, ściemnianiem że te kabelki to pożyczone od znajomego...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wojtek M napisał:

A może tak? Co z tego, że nie wszyscy faceci na jej widok odwracają się na ulicy. Ale bardzo nam się podoba, jest z nią o czym pogadać, a i w góry z nami pójdzie i nie będzie narzekać, że nie jesteśmy na Kanarach. Po prostu jesteśmy z nią szczęśliwi i chcemy z nią być. Co z tego, że tamta jest WOW, a po miesiącu już nas denerwuje, bo ma skrzekliwy głos, jest kłótliwa i traktuje nas jak bankomat. Chyba, że w tym wszystkim chodzi o ciągłe szukanie przygód...

Jak ciężko jest opisać brzmienie sprzętu. Jak daleko trzeba szukać inspiracji;)

Ale skorzystam z tropu. Czy kobieta, która nie ma najdłuższych na świecie nóg, najjędrniejszego biustu, najbujniejszych włosów i najgładszej cery, może być atrakcyjna? Może!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w takich sytuacjach zawsze przypomina się anegdota, gdy tak z 15 lat temu ciotka przyjechała ze swoim synem i jego narzeczoną prosić nas na wesele. I ta narzeczona delikatnie mówiąc była dosyć puszysta. I w którymś momencie - młodzi gdzieś sobie wyszli - ciotka jakby tłumacząc się powiedziała "może i nie jest jakaś szczupła, ale przynajmniej będą się zgadzać". Zapamiętałem to zdanie do dzisiaj. Że niby co, dziewczyna do końca życia będzie wdzięczna że ktoś "zlitował się" i nie będzie fisiować? 

Kurcze, żeby nie był to off-top, jak to przełożyć  na audio, jaka analogia, jaka metafora ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...