Skocz do zawartości

kilka pytań o kino domowe


Dariusz Kwiatkowski

Recommended Posts

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post i proszę o pomoc.
Kino domowe 5.0 do 5-6 tys zł. Pokój 3,2m x 5m  kino domowe 95% muzyka 5% bardzo różna.
Lubię dzwięk soczysty szczegółowy i precyzyjny bas. 

Do sprzętu podpięte będzie Xbox x  tuner UPC i odtwarzacz xtreamer wonder pro telewizor plazma 50 cali w przyszłości OLED Panasa
Posiadam ampli Yamaha RX-V457 + zestaw 5,0 Discovery Eltax i sub jamo SW6000-A. Sprzęt wiekowy i słaby wiem totalna tragedia. Szukam amplitunera i zestawu 5,0                                    sub zmienie pózniej może na 2szt.
Pytanie nr.1 amplituner polecany tu yamaha RX-V685 czy Yamaha RX-V4A, jakie są naprawdę różnice między nimi oprócz ceny i ilości wejśc wyść.  Jak wygląda w nich wirtualizacja dzwięku.
pytanie nr.2 mój faworyt zestaw 5,0 MELODIKA BL40 MK3 +BLC20 +BLS20  czy może coś tanszego
Pylon Audio Pearl 25 + Center + Sat
Pylon Audio Pearl 27 + Center + Sat
lub drożej, ale czy warto Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chcesz pozostać przy marce Yamaha, to dźwiękowo najlepszą opcją będzie Yamaha RX-V685 lub najnowszy model RX-V6A. Spójrz jednak także na ofertę amplitunerów Denon. 
Pylon Audio Pearl 25 Set to bardzo dobra opcja, Heco Aurora 700 to duże kolumny, nie wiem czy trochę nie za duże do Twojego salonu. Bardzo ciekawą opcją może być także Elac Debut 2.0 F5.2 Set oraz chyba najlepsza opcja Klipsch R-620F Set. Szczególnie przy Twoim wykorzystaniu zestawu namawiałbym na Klipsch.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne oferty cenowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Q21 za odpowieć. Mi też najbliżej do klipsch, ale wtedy Denon AVR-X2600H, albo Onkyo TX-NR696 ale budżet przekroczony. Do Ciebie mam 200km, ale zobaczymy.
Bardziej przekonany jestem  Yamaha, chociaż na forum ktoś ma yamaha+klipsch i jest zadowolony.
W niedalekiej przyszłości będzie kanapa przy ścianie, więc do głośników przednich będe miał około 4,2m a tylne będą bardzo blisko na ścianie.
Pytanie czy lepiej byłoby na tył dać głośniki bipolowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzięki S4Home za sugestie, do Was mam jeszcze dalej. Sub zostaje stary jamo SW6000-A,  póżniej go wymienię prawdopodobnie na Magnat Sub 302A  Wszystko rozbija się o fundusze. Zdecydowany jestem na Yamaha RX-V685 więc zostaje Melodika z bipolami,  ELAC F5.2  fajna opcja ale sporo poza budżet. Po moim starym zestawie to i tak będzie duża różnica

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...