Skocz do zawartości

AirPlay czy Google Chromecast?


ald890

Recommended Posts

Zmieniłem swoje źródło na iPhone i aktualnie łączę się z Google Chromecast, tylko denerwuje mnie to, że czasem się rozłącza i trzeba restartować Tidala. 
Już pomijając tę niedogodność, zastanawiam się czy nie szukać i wykorzystać potencjał AirPlay2 - zastanawiam się co ma lepszą jakość AirPlay czy Chromecast?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co z czym i do czego chcesz używać.

Z AirPlay 2 będziesz miał natywną obsługę z iPhone'a. Właściwie każdy dźwięk, włącznie z rozmową telefoniczną, konferencją czy cokolwiek, można bez problemu przenieść na urządzenia Audio i działa to bardzo stabilnie i szybko.

Do Tidal-a  najlepiej używać natywnej funkcji stremer-a, ale skoro teraz bawisz się z Chromcast-em, to zakładam, że tego nie masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a c

14 godzin temu, marcinc napisał:

Zależy co z czym i do czego chcesz używać.

Z AirPlay 2 będziesz miał natywną obsługę z iPhone'a. Właściwie każdy dźwięk, włącznie z rozmową telefoniczną, konferencją czy cokolwiek, można bez problemu przenieść na urządzenia Audio i działa to bardzo stabilnie i szybko.

Do Tidal-a  najlepiej używać natywnej funkcji stremer-a, ale skoro teraz bawisz się z Chromcast-em, to zakładam, że tego nie masz.

a czy mozesz wyjasnic mi co znaczy natywna co to jest ta natywna funkcja obslugi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbynio napisał:

a c

a czy mozesz wyjasnic mi co znaczy natywna co to jest ta natywna funkcja obslugi?

Natywna w sensie takim, że jest wbudowana w system iOS. Dzięki temu działa to bardzo sprawnie, jest wygodne w użyciu i daje sporo możliwości. Parom kliknięciami można przekierować każdy dźwięk na urządzenie wspierające AirPlay, a później sterować tym nawet i z zegarka.

16 godzin temu, ald890 napisał:

No niestety nie mam żadnego streamera i zastnawiam się czy jest sens robić przesiadkę z Chromecasta na jakiś streamer z Airplay

Jeśli miałbyś przekierowywać dźwięk z oglądanego filmu (np. youtube), to pamiętaj aby urządzenie wspierało AirPlay 2. Przy "jedynce" prawdopodobnie będziesz miał 2 sekundowy rozjazd między dźwiękiem i obrazem ze względu na buforowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...