Skocz do zawartości

Cambridge azur 851N


rafal

Recommended Posts

Hey.

Mam okazje kupić  tytułowego azura 851N. Mam go już u siebie na odsłuchu spiętego z Magnatem MA 1000. Miałem zamiar kupić dobry odtwarzacz CD ale więcej słucham radia internetowego lub plików z tidala i innych. Dodatkowo korzystam sporo z dekodera 4K. Czy to dobry streamer i czy ma dobrego Daca? Pytam bo mam mieszane uczucia. Jako dac nie wniósł nic nowego do dźwięku w dekoderze który był połączony do tv sony xe90. Czyżby dac w xe90 był aż tak dobry że już cambridge niczego nowego nie wnosi? Na to wygląda. Natomiast jako streamer gra lepiej od aktualnej yamahy wxad-10 no ale nie ma jakiegoś mega przełomu na który liczyłem. Niby 851N upsampluje wszystko co się wepnie do 24bit/384khz. Przełączanie 3 filtrów korekcyjnych azura nie daje absolutnie żadnej reakcji. Czy ktoś miał z nim styczność i może rozjaśnić mi na czym polega ta filtracja i czy nie lepiej będzie zakupić jakiś lepiej brzmiący streamer do mojego systemu. Dodam że mogę go mieć za 5.5k nówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sprzęt podłączony na miejscu więc sam wiesz najlepiej czy jest wart tych pieniędzy :) ja na Twoim miejscu kupiłbym funkcjonalność i wygodę ( np Node 2i ) I podłączył do dobrego nowoczesnego DAC ( Topping D90, Denafrips Ares 2 ). Po wielu moich testach jeżeli chodzi o źródło streamingu po prostu poddałem się i póki co skoczyłem zabawę na zwykłym minipc wysyłającym dźwięk w bitperfect. Ulepszacze takie jak upsampling jakoś nie trafiają do mojego ucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kusiło mnie takie rozwiązanie lecz wolałbym dla prostoty obsługi mieć to w jednym klocku. Mojej Żonie podoba się cambridge bo łatwo jej się to włącza i steruje i dodatkowo wygląda nieziemsko. Muszę mieć pewność ze dźwiękowo w tej kasie nic lepszego nie będzie. Na moje ucho jest bardzo ok ale czy taki node 2i choćby nie zagra tak samo z samym wzmakiem. Tu mam dylemat teraz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest błachy. Urządzenie jest z czasów kiedy Bluetooth nie był standardem wśród marek audio. Taki Topping sam się wybudzi kiedy dostanie sygnał, sam się też uśpi kiedy sygnału nie będzie więc jest bezobsługowy. Jeżeli żona używa Spotify to też niczego nowego nie musi się uczyć, wystarczy kliknąć na Spotify ( czy też Tidal ) connect I to wszystko. Możesz w podobnej cenie do kompletu dobrać Atoll ms120 any wyglądało, miało ekran i dało się wszystko obsłużyć z jednego pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Cie oszukiwał, masz go na testach musisz sam sprawdzać.

Jestes juz na tyle doświadczonym użytkownikiem że wiesz czego szukasz.

Ja natomiast nie do końca rozumiem taki szał na Toppinga D90. To znaczy to świetny DAC. Ale jak wchodził to ludzie chcieli się o niego zabić. Telefony codziennie. Teraz jest dostępny i szał minął. Nie ważne że 851N jest starszy. Arcam rDAC jeszcze bardziej a to nadal dobrze brzmiący DAC.

Jeśli 851N nie robi roboty jako DAC a z sieci masz mieszane uczucia to go nie bierz.

W takim razie polecam Maline z DigiOne + Chord Qutest i pozamiatane :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pytanie przede wszystkim jakiego brzmienia oczekujesz? Masz 851n u siebie więc samemu możesz ocenić czy brzmienie spełnia Twoje oczekiwania czy nie do końca. Tutaj nikt CI lepiej nie doradzi. 
Jeśli chciałbyś uzyskać prezyzyjnie brzmienie to SOtM SMS200 + Chord Qutest byłby strzałem w dziesiątkę.  Alternatywą może być zestaw Pro Ject Stream Box S2 Ultra połączony z NuPrime DAC 10. Zyskasz muzykalniejsze brzmienie z potężniejszą podstawą basową. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z nas nie jest tu politykiem aby wydawać nie swoje pieniądze :) musisz sam siebie spytać czego mi brakuje, czy ten dac streamer to spełnia i czy jest warty tego aby wydać na niego 5,5k zwłaszcza,że piszesz ,że jako DAC nic nie wnosi ( co rozumiem bo też miałem takie Dac ) i że gra lekko lepiej niż wxad-10 za 10x mniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat gdyż zona już zdecydowała za mnie...Podoba jej się cambridge wizualnie i stwierdziła że cytuję "dźwięk jest przyjemniejszy dla ucha". Mam nie kombinować i kupic ten 😲 Tak gra przyjemniej, powiedział bym tak dokładniej z drobiną większej przestrzeni i detalu, pełna neutralność. Nie ma opcji by można było wyczuć przewagę któregoś z pasm. Wokal jest lepiej słyszalny i jest bliżej. No dobra pasuje mi to wszystko ale nadal powtarzam że niesłyszę przepaści pomiędzy wxad-10!!!!!. Tak procentowo to oceniam na max 20% lepszego dźwięku. No chyba że sprzęt potrzebuje jednak więcej czasu by się dotrzeć. Póki co porównania tylko na spotify i net radio

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal napisał:

 ale nadal powtarzam że niesłyszę przepaści pomiędzy wxad-10!!!!!. Tak procentowo to oceniam na max 20% lepszego dźwięku. No chyba że sprzęt potrzebuje jednak więcej czasu by się dotrzeć. Póki co porównania tylko na spotify i net radio

Ja mam podobnie😉 kupiłem z 2tygodnie temu Bluesound node2i bo słucham tylko Tidal i też nie słyszę jakieś wielkiej różnicy między Bluesaund 2i a Chromcast audio który kosztuje 20razy mniej😉 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Inferno napisał:

Kurde to ja bym oddał tego Node 2i i został przy Chromecast Audio. Serio

Miałem takie myśli ale narazie zostawię Aplikacja jest świetna pobawię się jeszcze w modyfikację czyli interfejs zasilania liniowego.  Na tą chwilę i tak nie mam na czym słuchać cxa80 sprzedałem i szukam nowego wzmacniacza 😉

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi to przeszło przez myśl by zostać przy yamaszce. Człowiek szuka i czyta na temat elektroniki i się zastanawia jak tu polepszyć system i myśli sobie że jak wyda grubszą kasę to musi być lepiej i ma pewność że będzie to sprzęt o wysokich standardach dźwiękowych.  A tu yamaszka waży no tyle co pół bułki a cambridge 8 ponad kilo. Mały a tyle potrafi choć przewaga cambridga jest jednak  oczywista pod każdym względem a w kilku aspektach jest wręcz nie do porównania

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Najważniejsze,żeby użytkownik był zadowolony, zapomniał o sprzęcie i cieszył się muzyką. W sumie to ile kosztuje i co sądzi o nim ktoś inny się nie liczy.

Tutaj fajnie napisałeś żeby cieszyć się muzyką. Czasem da się poskładać tanio sprzęt i być zadowolonym ale zawsze są to kompromisy większe lub mniejsze. Mnie coś brakowało w brzmieniu dalej dlatego postanoowiłem o zmianie źródła. Napewno w moich oczach wxad 10 jeszcze bardziej zyskał szacunek że tak bliskim krokiem dotrzymuje brzmieniu wypasionemu  streamerowi

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ars_Poland ja akurat mam oba w domu zarówno Node 2i jak i Chromecast Audio każde z tych urządzeń coś w sobie ma. W Node zdecydowanie dostajemy znakomity interfejs, według mnie najlepszy z jakim miałem do czynienia. A Chromecast Audio jest zwyczajnie mistrzem w stosunku jakość/cena i tutaj tez według mnie nie ma urządzenia porównywalnego. Z tym że Node 2i to dalej taki Entry Level no nie ma co się oszukiwać 🙂 do Hi Endu mu troszkę brakuje. 

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

W sumie to ile kosztuje i co sądzi o nim ktoś inny się nie liczy.

Zabrzmiales jak Janosik a ja nikogo nie miałem zamiaru napadać ....

No i w sypialni mam takiego Bluesound’a wiec 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nikogo nie chce napadać zdecydowanie ! Dla mnie jest super jeżeli ktoś cieszy się ze swojej muzyki. Niezależnie na czym słucha. Bluesound ma jeden z najlepszych interfejsów zdecydowanie jaki kiedykolwiek używałem i też często polecam to urządzenie. Nie da się jednak kupić node 2i za ok 1500 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeprowadzę test na słuchawkach, ale wepne się nimi prosto do wzmacniacza. Zawsze tak robie przy ostatecznej decyzji przy zmianie sprzętu bo dobre słuchawki zawsze pokażą mankamenty i różnice sprzętu a teraz tym bardziej gdyż mam zdemolowaną akustykę w salonie bo sprzedałem bardzo duży narożnik i mam echo itd i generalnie nie da się słuchać muzyki. W złym czasie zabrałem  się za wymianę streamera 😁. Dlatego słuchawki pokażą prawdę myślę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zostawić 851N. Dźwięk mimo wszystko jest czystszy i bardzo dobrze podnosi jakość kiepskich nagrań. Jak już wspomniałem ze względów chwilowych problemów akustycznych dźwięk ze słuchawek pokazał doskonalszą separację dźwiękową z bardzo klarownym brzmieniem. Podstawa basowa jest bardziej trzymana w ryzach i ma delikatniej mocniejszy twardy bas a balans tonalny jest doskonały. 

Czytałem że ten cambridge niczym nie ustępuje streamerom takim jak mcintosch czy inne dużo powyżej 10k. Już nie mogę się doczekać chwili kiedy akustyka pokoju powróci do stanu poprzedniego by móc cieszyć się dźwiękiem z kolumn 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...