Skocz do zawartości

Problem z Onkyo 686


doktorant

Recommended Posts

Cześć,

Trafiam z powrotem na to forum z pewnym problemem. Od ponad roku (dzięki poleceniom tutaj i na prawdę jestem zadowolony) posiadam Onkyo 686 wraz z Taga Harmony 606 oraz subem Magnata.

Do wczoraj wszystko śmigało super. Jednak po resecie do ustawień fabrycznych i ponownej kalibracji, nie mam dźwięku z telewizora. TV to Samsung 65MU7042. Posiada on ARC. Pomyślałem, ze to wina kabla, więc podłączyłem jeszcze dwa inne. Z drugiej strony jak wszystko grało, to dlaczego to miała by być wina kabla.

Dodatkowo do ampli podłączony jest xbox one x i tutaj wszystko śmiga. Głos i obraz po 4k.

Zauważyłem dwie dziwne sprawy. Po pierwsze w trakcie kalibracji, jako ostani krok jest wyszukanie ARC, czego nie robi i wywala error (tak z dnia an dzień?). Po drugie pojawia się tekst amp speaker, ale wszystko sprawdzałem i wszystkie głośniki dobrze grają.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doktorant jak dla mnie problem z amplitunerem. Spróbuj jeszcze zresetować TV, poszukaj czy jest opcja jakiegoś "głębokiego restartu ampa". Jak nadal nie zadziała to jeżeli możesz, reklamuj produkt. Niestety ARC ma swoje fochy i różnie z tym bywa. Podobno przy eARC się sporo poprawiło, na pewno dużo mniej osób raportuje jakieś dziwne zachowania ale z drugiej strony jest też mniej ludzi którzy eARC posiadają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Markcox napisał:

w jakich warunkach trzymałeś ten ampli KD? Jeżeli wciśnięty gdzieś w szafkę RTV, bez zapewnienia wymaganej wentylacji, to padnięcie HDMI jest jak najbardziej realne.

Poza tym pełna zgoda, że ARC potrafi stroić fochy ;) dlatego ja omijam szerokim łukiem takie rozwiązania

Nie no po lekturze forum, niemożliwe, żebym trzymał w  dziupli. Był dobrze wentylowany :)

No właśnie chyba zrobię jeszcze jeden rest, a do tego reset telewizora.

Tak. Starałem się wszystko poustawiać w ampli, żeby było zgodne. Czyli najpierw ustawiłem na ARC. Później jak nie było dźwięku, to ustawiałem na  optyka.

Postaram się dziś zrobić zrobić reset obu jednostek i dam znać co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się. Siedziałem dziś w nocy i resetowałem a to jeden a to drugi sprzęt.

Czy to możliwe, żeby np. Kabel HDMI odmówił posłuszeństwa? Testowałem też inny i to samo. Z tym, ze to nie są jakieś markowe. Może powinienem kupić inny kabel?

Zadziwia mnie to, że zwykły reset amplitunera doprowadził do czegoś takiego.

Jest jeszcze jedna kwestia. Jak w ustawieniach ampli przestawiam na optyka i chcę na telewizorze przełączyć na optyka, to wyskakuje mi na amplitunerze "AMP Speaker" i dzwięk się mutuje. Sądziłem, że to wina kabli np. gdzieś stykają z obudową amplitunera, ale po ponownym podłączeniu wszystkich końcówek i po podpięciu xboxa wszystko śmiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...