Skocz do zawartości

Soundbar - kino domowe


Jacek Wojtysiak

Recommended Posts

Witam

Chciałbym poradzić się w sprawie audio do domu/salonu.

Głównie do oglądania telewizji (netflix) i słuchania muzyki (spotify).

Lubie gdy bas bardziej czuć niż słychać ale nie chciałbym zeby było to zbyt uciążliwe przy oglądaniu filmów.

Układ to otwarty salon

 

Chciałbym soundbar z subwooferem i ewentualnie 2 dodatkowymi głośnikami ( mogłaby być to opcja rozbudowy na przyszłość)

Szukam czegoś w granicy ok 1500zł. Wiem że nie będzie to żaden audiofilski zestaw ale chciałbym coś dobrego w tym budżecie.

Wyszukałem obecnie:

1. RAY·DANZ (TS9030) - TCL

2. Sony HT-G700

3. JBL bar 3.1

4. Samsung HW-R650 + SWA-8500S

 

 

bella_r1.thumb.jpg.83c6736f8987dd7fba783222c11d228e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integracja tych dwóch urządzeń jest dość istotna. Oczywiście jezeli się na takie rozwiązanie zdecydujesz. W takim razie warto może zastanowić się co będzie konfiguracją docelową. Jak poczytasz tutaj na forum to zobaczysz szereg rozwiązań i problemów jakie potrafią się zdarzyć przy amplitunerach kina bądź soundbarach. Polecam poszperać. Masz już jakiegoś swojego lidera jezeli chodzi o telewizor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):):):):):):):)

Przepraszam ale

19 godzin temu, Jacek Wojtysiak napisał:

Lubie gdy bas bardziej czuć niż słychać

 

19 godzin temu, Jacek Wojtysiak napisał:

1. RAY·DANZ (TS9030) - TCL

2. Sony HT-G700

3. JBL bar 3.1

4. Samsung HW-R650 + SWA-8500S

To "lód w lecie".

Masz dom, serio nie chcesz sprzetu grającego? Tylko plastikowy zbieracz kurzu?

Nie mogę takich rzeczy przełknąć :/

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home
Nie żebym się czepiał. 5.1 oparte na podłogówkach z czego lewa będzie stała obok kominka.
 

Dnia 1.11.2020 o 12:13, Jacek Wojtysiak napisał:

Lubie gdy bas bardziej czuć niż słychać ale nie chciałbym zeby było to zbyt uciążliwe przy oglądaniu filmów.

Zdajesz sobie sprawę, że to co napisałeś się wyklucza?
Nie obraź się ale masz dom który 5zł nie kosztuje a chcesz na kino domowe przeznaczyć 1500zł na start? Odłóż te 1500. Dozbieraj ze dwa, trzy razy tyle i wtedy wróć do tematu.

Soundbar (a tym bardziej za 1500 i to w takim metrażu) to szajs. Miałem okazję "słuchać" soundbara JBL 2.1. Pozwolę sobie zacytować moją własną recenzję:

"Miałem możliwość "przetestować" grajbelkę JBL 2.1 na domówce u znajomego. (Też był to dom nie mieszkanie, duże pomieszczenie salonowe z kominkiem itp) I to był dramat. Możliwości modyfikacji barwy dźwięku sprowadzają się tylko do zmniejszenia lub zwiększenia basu. Dosłownie. No bo to przecież najważniejsze. Przy głośniejszym słuchaniu okazało się dlaczego tak jest. Po prostu niskimi tonami zagłuszasz jazgot (nigdy nie słyszałem na żywo czegoś co bardziej pasuje do definicji tego wyrazu) który wydobywa się z belki.

To jest narzędzie tortur. Uszy krwawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam rozkład salonu z wymiarami

wolałbym jednak zachować taki "clean look" i minimalistyczny styl, dlatego podoba mi się soundbar, 

OK, już się przekonałem że muszę mieć fizyczne głośniki i muszę niestety zwiększyć budżet do 3tys

PS. Wiem żedla niektórych  nadal nie bedzie to żadne super szaleństwo ale już dalej z ceną nie pójdę, żałuje ale niestety w takich realiach żyję.

Oczywiście dom to nie 5zł ale wykańćzając go i wyposażajac rzeczami z górnej półki musiałbym mieć ok 2mln zł.. ogórdek, garaż, auta ( bo też lipa jeździć byle czym).

Gdzieś trzeba postawić sobie granicę.

Faktycznie moja 1wsza opcja byłaby naprawdę słaba :)

 

KLIPSCH BAR 48 5.1 SoundBar

JBL 5.1 bluetooth ( wersja z 2oma dodatkowymi fizycznymi głośnikiami)

 

Tutaj kina domowe które troche zaburzaja wizję wygladu :)

Yamaha NS-F51/NS-P51 + tuner do tego ? <---- tutaj jest promka na te głośniki i kosztują 1400zł teraz

Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V485 Czarny + NS-F51/NS-P51

 

 

1604740313915.jpg

Edytowano przez Jacek Wojtysiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...