Skocz do zawartości

Wymiana Denon AVR-X 1300W na Yamaha RX-V4a


Piccolosan

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się poradzić czy wymiana j/w sprzętu nie spowoduje jakiejś katastrofy ;) Do rzeczy - wyszły nowe modele Yamaha RX-V4a które posiadają już obsługę 8k i 4k120hz

Do Yamaha mi aktualnie bliżej ponieważ ma wysoko oceniany MusicCast który może się przydać w momencie zakupu głośników tylnych (plan na przyszłość)

Nie mniej mam kilka wątpliwości i bardzo proszę o opinię i pomoc:

- Czy Yamaha w tym modelu nie ma za mało mocy? Denon w labie ma trochę ponad 100w w stereo (posiadane głośniki Diora Polaris 180)

- Yamaha posiada opis iż zastosowano zupełnie nową konstrukcję wzmacniacza (pobór mocy i waga wyraźnie niższa niż w Denonie) ; brak testów, skąd wiadomo że to nie jakieś kukułcze gniazdo

- Pojawiają się opinię że dostawca chipu HDMI 2.1 (Panasonic) coś zboblił i możliwe że nie załatają tego softem/zródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1603697838

- Coraz częściej oglądam filmy/seriale Netflix. Czy rezygnacja z posiadanego stereo np. na zestaw Taga Harmony tav-606 v3 spowoduje odczuwalny "downgrade" stereo? Nie wiem w ogóle jaką półkę prezentuję obecna Diora Polaris 180 - jedyne co mogę powiedzieć to przy porządnym zestrojeniu Denona, powyłączania audyssey i zabawą podbiciami i korekcją ; dźwięk jest zadowalający

- Czy w ogóle jest sens zabawy i przenosin z stereo na dźwięk przestrzenny dla Netflix? (Nie mam możliwości przetestowania materiału 5.1 nigdzie w okolicy)

Z góry dziękuję za opinie i cenne porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lolekdrugi napisał:

w czym Ci ten musicast pomoże? Do tych głośników i tak musisz pociągnąć kable, bez prądu nie zagrają, zatem nie zwracałam bym na to uwagi przy wyborze.

 

Tak, akurat mam w tych miejscach gniazdko prądowe, a testy na portalach wyglądały obiecująco. Ale fakt że 800 zł za sztukę to trochę jest. 

5 godzin temu, Bali napisał:

Tak szczerze ta zamiana Tobie dużo nie wniesie. Masz może tv 8K???? Jeśli nie to niema co kombinować, jeden i drugi Amp AV jest słaby. Denon od modelu avr-x3xxx już coś może zamieszać w systemie.

Chciałem przyszłościowo kupić, dla późniejszego OLED CX, i PS5. Tylko że faktycznie przez najbliższy rok może nie być gier w 120fps. Z kolei kupowanie RX-V685 na dzisiaj to już chyba krok w tył, bo za dwa lata i tak hdmi 2.1 będzie standartem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie testy czego testy, niskobudżetowych amplitunerów??? Toć każdy do 3tyś zł zagra tak samo, posiada na pokładzie to samo, tyle samo mocy i tyle samo "wodotrysków" różnią się jedynie wyglądem. Ludzie nie oczekujcie cudów za 3tyś zł.
Niestety zabawa w kino domowe kosztuje i aby to dobrze grało to trzeba zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bali napisał:

Toć każdy do 3tyś zł zagra tak samo, posiada na pokładzie to samo, tyle samo mocy i tyle samo "wodotrysków" różnią się jedynie wyglądem

Jeżeli masz na myśli, amplitunery kina domowego to do końca się nie zgodzę.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli, amplitunery kina domowego to do końca się nie zgodzę.
Ja tylko wyraziłem moje zdanie, patrzę co one posiadają a i słyszę jak to jeden kupi taki czy owaki i za chwilę sprzedaje lub się psuje bo płyty padają z przegrzania, albo ludzie kupują Amp AV i chce aby w stereo zajebiście grało. To wtedy wzmacniacz a nie Amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bali napisał:

Ja tylko wyraziłem moje zdanie

Rozumiem i o to chodzi przecież tu na forum, zapytałem z ciekawości,pomijam już te wszystkie bajery,jakość grania w stereo w stosunku do wzmacniacza, bardziej chodziło mi o dźwięk w kinie że tu,moim zdaniem są różnice, między tymi amplitunerami,nawet w tej grupie cenowej.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i o to chodzi przecież tu na forum, zapytałem z ciekawości,pomijam już te wszystkie bajery,jakość grania w stereo w stosunku do wzmacniacza, bardziej chodziło mi o dźwięk w kinie że tu,moim zdaniem są różnice, między tymi amplitunerami,nawet w tej grupie cenowej.
Zależy na czym komu zależy, jeśli tylko filmy i konsola do gier to każdy Amp AV będzie dobry, 5.1 set wystarczy, najważniejsze aby o subie nie zapominać bo on robi robotę w kd.
Yamaha+Pylon Audio Pearl lub Shapire
Denon+Heco Vitka lub Aurora
Marantz+Dali Zensor lub Oberon
Onkyo+Klipsch
To są takie "sprawdzone" połączenia ale i tak przed zakupem lepiej samemu udać się na testy do salonu audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

8K 120Hz właśnie nie mają jak się okazuje.

Ale mamy ten amplituner i to lepszy model niż poprzedni 485. Gra ciekawiej.

Z tym że te kolumny tu są nadal problematyczne.

Ja bym zaczął od wymiany kolumn a później amplituner. No chyba że na raz.

Zapraszam

Piotr

O jakim amplitunerze Pan pisze, oraz jaka propozycja kolumn? Dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piccolosan napisał:

Gdzie znajdę info o cenie i zestawie 5.1 bo pokazują się same stereo

U mnie

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Producent cały czas podtrzymuje upgread, który ma rozwiązać te problemy.

Jestem bardzo ciekawy czy to wystarczy. Czy to tylko mit aby nie hamować sprzedaży.

Jedni i drudzy zrobili sobie kuku i to w momencie kiedy mogli na prawdę dobrze wejść ze sprzedażą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...