Skocz do zawartości

Yamaha 803D + Spotify


tomek398

Recommended Posts

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na forum. 

 

Zakupiłem niedawno Yamahę 803D i głośniki Fyne 301. Testuję teraz Spotify Premium. Póki co działa bez kłopotu z jednym, dla mnie dokuczliwym' wyjątkiem. Nie widzę na wyświetlaczu amplitunera nazw piosenek i wykonawców. Jedynie nazwę serwisu, czyli Spotify. Jest to irytujące w szczególności gdy słucham nie swoich playlist z nową muzyką. Czy jest na to jakiś sposób?

 

P.S. Gdy przesyłam muzykę ze Spotify z telefonu przez bluetooth tytuły są widoczne. Nie są widoczne w przypadku korzystania z Spotify Connect.

Edytowano przez tomek398
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

To źle że tak jest. Oczywiście tytuły mam w aplikacji, jednak po to jest wyświetlacz żeby nie musieć sięgać do aplikacji za każdym razem, szczególnie gdy puszczam sobie długą playlistę której nie jestem autorem. Tak jak napisałem przez Blutooth działa to świetnie. Szkoda że nie dopracowali tak prostej i podstawowej rzeczy przy bezpośrednim strumieniowaniu. 

 

Tak działa Spotify Connect na każdym sprzęcie czy tylko na Yamaha'ch?

Edytowano przez tomek398
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Jest to dość irytujące właśnie przy słuchaniu nowych, nieznanych utworów. Napisałem do Yamahy pytanie w tej sprawie, ale tylko grzecznie potwierdzili że tak ma być bez obiecywania jakichkolwiek zmian. Napiszę do Spotify, zobaczymy co odpiszą :-) Pewnie to samo. 

Edytowano przez tomek398
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że się nie przyzwyczaję 😉 Gdyby tak było z wszystkimi źródłami dźwięku z których korzystam to być może przymknąłbym na to oko, ale mam tytuły przez Blutooth (w tym ze Spotify!!!), przy przesyłaniu z serwera, przy słuchaniu radia internetowego. Widzę nawet tytuły gdy słucham zwykłego radia FM :-) Nie rozumiem dlaczego tak podstawowa funkcjonalność została pominięta przy takich nowoczesnych, super-zaawansowanych 😉 serwisach jak Spotify czy Tidal

Nie będę też ukrywał że jest to coś przez co nie śpię w nocy :-) Po prostu nie lubię ciągle zaglądać do telefonu przy słuchaniu muzyki. Lubię się wtedy wyłączyć od innych mediów. Myślę że nie tylko ja tak mam. 

Edytowano przez tomek398
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Dlatego że dąży się do eliminacji wyświetlacza całkowicie.

W przypadku takich urządzeń jak Yamaha to bardzo zły trend. Poza tym wybrałem Yamahę między innymi ze względu na klasyczny wygląd w tym za wyświetlacz w stylu lat 80'tych :-) 

 

7 godzin temu, Bahzell napisał:

Hmm to może tam jest taki prztyczek Pure Direct. Rozwiązuje problemy braku wyświetlania nazwy piosenki na wyświetlaczu. 

Wyłącza wyświetlacz :)

Hahah :-) Jest to jakieś rozwiązanie. A tak na serio to u mnie kalibracja YPAO bardzo trafiła w mój gust więc nie używam Pure Direct. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify grzecznie odpisało sugerując że jest to technicznie możliwe tylko póki co nie zaimplementowane w firmware Yamahy 

 

Cytat

Thank you for your post here in the Community. We're happy to help you with information about this 

 

Bluetooth is a direct connection and data transfer between two devices. In that instance the data of the track info is directly transferred from the device to the Yamaha Receiver while the Bluetooth connection is active.

 

Spotify Connect on the other hand does not involve actual data transfer and you can think about it as one device, communicating with another, telling it what music to play and how.

 

In the given example, it seems the receiver isn't configured to use our API to its full extent and pull the metadata of the track from the API. In that case, we're afraid there's nothing we can do to help. We suggest reaching out to Yamaha to ask if there's a firmware update for your receiver that would update that functionality.

 

If you have any questions we're always one reply away.

 

Cheers!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha:

Cytat

Thanks for your reply and information.

We appreciate all feedback, we will pass your suggestion on to our Sales team, engineers and designers to see if these features can be implemented with future firmware updates, but unfortunately sometimes features cannot be added due to hardware limitations on some models.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy aktualizacja nie ominie 803D i urządzeń z tego okresu, jak to się np. stało w przypadku darmowej wersji Spotify Connect:

https://musiccast.pl/o-musiccast/spotify-connect

 

Oprócz tego jeden z użytkowników zwrócił mi uwagę na to że w 803D nie ma na pilocie przycisku Display  (jest na frontowym panelu). Szkoda, bo starsze modele miały go na pilocie. 

Ale mi się marudzenie włączyło 😉 Mimo tego jestem bardzo zadowolony z tego Ampli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uparłeś na to widzenie :P

nie żeby źle. Drążysz więc jest ok!

Dnia 10.11.2020 o 16:59, tomek398 napisał:

Spotify grzecznie odpisało sugerując że jest to technicznie możliwe tylko póki co nie zaimplementowane w firmware Yamahy

nie tylko u Yamahy. Ktory firmware daje taką możliwość?

Przepraszam bo na tym się nie skupiam więc nie zwróciłem uwagi nawet.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek398 napisał:

Jestem ciekaw czy aktualizacja nie ominie 803D i urządzeń z tego okresu, jak to się np. stało w przypadku darmowej wersji Spotify Connect:

https://musiccast.pl/o-musiccast/spotify-connect

 

Oprócz tego jeden z użytkowników zwrócił mi uwagę na to że w 803D nie ma na pilocie przycisku Display  (jest na frontowym panelu). Szkoda, bo starsze modele miały go na pilocie. 

Ale mi się marudzenie włączyło 😉 Mimo tego jestem bardzo zadowolony z tego Ampli. 

Dlatego jednak chromecast audio ma sens :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj pojawił się nowy firmware 1.17. Zainstalowałem go. Niestety w kwestii Spotify i wyświetlacza nic się nie zmieniło .... 😞

 

Żeby było ciekawiej to jedyną zmianą w tym Firmware jest::

-Support new APIs for Spotify

https://usa.yamaha.com/support/updates/65972_en.html

Edytowano przez tomek398
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek398 napisał:

Dzisiaj pojawił się nowy firmware 1.17. Zainstalowałem go. Niestety w kwestii Spotify i wyświetlacza nic się nie zmieniło .... 😞

 

Żeby było ciekawiej to jedyną zmianą w tym Firmware jest::

-Support new APIs for Spotify

https://usa.yamaha.com/support/updates/65972_en.html

Ale to jest firmware do innego modelu niż Twój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2020 o 12:42, tomek398 napisał:

 Nie widzę na wyświetlaczu amplitunera nazw piosenek i wykonawców. Jedynie nazwę serwisu, czyli Spotify. Jest to irytujące w szczególności gdy słucham nie swoich playlist z nową muzyką. Czy jest na to jakiś sposób?

P.S. Gdy przesyłam muzykę ze Spotify z telefonu przez bluetooth tytuły są widoczne. Nie są widoczne w przypadku korzystania z Spotify Connect.

 

Nie tylko przez bloototh tytuły są widoczne. Tak samo jest przez Airplay. Może przesiądź się po prostu na iphona ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...