Skocz do zawartości

Problem z blu-ray yamahy i marantzem sr5015


slawek268

Recommended Posts

Cześć.  Niedawno kupiłem amplituner marantz SR5015 i podłączyłem do niego stary blu-ray yamahy s473. Na początku wszystko było ok przesłuchałem kilka koncertów. Od ok 3 tygodni nic nie oglądałem, a teraz jak chciałem coś obejrzeć po uruchomieniu BR pojawiły się jaskrawe barwy i brak dźwięku. Co do barw w ustawieniach BR musiałem zmienić na pełne RGB (mimo, że nic nie grzebałem wcześniej) i było ok natomiast dalej nie ma dźwięku i to przy odtwarzaniu zwykłej płyty CD jak i BR. Brakuje mi już pomysłu co może być nie tak. W ustawieniach BR nic nie grzebałem, jeśli chodzi o ampli nie pamiętam może w tym czasie była jakaś aktualizacja. W ampli ustawienia są ubogie i nie mam pojęcia co mogę jeszcze przestawić może ktoś ma jakiś pomysł ? Oczywiście BR jest podłączony HDMI i jak przepiąłem bezpośrednio pod TV i dźwięk i obraz jest ok więc mniemam, że chodzi o jakieś ustawienie w ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie te ustawienia i mam wyłączone to co można ewentualnie automatyczne ustawienia. Nie mam już pomysłu. Napisałem do Marantza to dostałem dzisiaj odpowiedź, żeby odesłać na serwis. Nie chce mi się wierzyć że to wina nowego amplitunera, że obraz jest z BR a nie ma dźwięku. Dodam, że z TV działa normalnie, nawet komputer podłączałem pod gniazdo game i bez problemu był dźwięk jak i obraz. Może jeszcze jakieś pomysły ?  Czy mogę podłączyć BR pod inne wejście hdmi w ampli czy musi być wejście dedykowane do BR?

Edytowano przez slawek268
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem na 2,3 i 1,4 (domyślnie auto) bez różnicy obraz jest brak dźwięku.

W BR przywróciłem ustawienia fabryczne i domyślnie jest obraz ustawiony RGB  4 4 4 4 coś takiego i obraz jest jaskrawy musiałem zmienić na pełny rgb i obraz jest ale dźwięku dalej nie ma.

Dźwięk w BR jest ustawiony na bitstream ,ale zmieniałem na PCM i na off też bez zmian. 

Dziwne jest to, że często przy wyborze wyjścia w TV na ampli HDMI , i w ampli po wybraniu wejścia BR traci sygnał i piszę żeby podłączyć jeszcze raz hdmi ARC, ale po np wejściu w opcje ampli i wyjściu zaskakuje czasami łączy i wyświetla się obraz z BR oczywiście bez dźwięku. W domu jeszcze sprawdzę z innym wejściem HDMI jeśli to nie ma znaczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest nieciekawa sytuacja. Wyłączyłem ARC efekt bez zmian, podpinałem już trzeci kabel hdmi żeby wyeliminować wady kabla bez zmian. Podpinałem pod inne wejście w ampli nazwane mplayer też bez zmian obraz jest - brak dźwięku. Jeszcze mam pomysł żeby podpiąć optykiem ampli z tv i tak jeszcze spróbować, ale coś mi się wydaje, że problem jest między ampli a BR. Jeśli inne gniazdo wejście w ampli HDMI tak samo działa z tym BR to może jest mniejsze prawdopodobieństwo że gniazda hdmi są uszkodzone, ale problem dalej nierozwiązany. Jak będę miał więcej czasu to może przywrócę fabryczne ustawienia amplitunera powoli brak mi pomysłów. 

Przyszła mi taka myśl. Czy jak podepnę laptopa po HDMI do wejścia BR w ampli i będzie dźwięk to będzie znaczyło, że problem jest albo w BR albo w ustawieniach amplitunera i nie ma możliwości innego problemu ?

Edytowano przez slawek268
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkuje temat BR yamaha s473 podłączony do Maranza SR5015 przy odtwarzaniu BR jak i CD obraz jest nie ma dźwięku.
1. Podłączony BR bezpośrednio pod TV działa ok obraz i dźwięk jest.
2. Zmiana w inne wejścia HDMI, wyłączanie ARC w ampli, zmiana ustawień w ampli HDCP na inne wartości, zmiana kabla HDMI, przywracanie do fabrycznych ustawień BR - nic nie daje
3. Podłączenie laptopa pod wejścia HDMI pod które podpinałem BR skutkuje dobrym działaniem - jest obraz i dźwięk.

Wszystkie operacje robię przy wyłączeniu zasilania. Amplituner ma 1 miesiąc jest nowy i na początku dźwięk jak i obraz był z BR.

Kupił bym nowy BR gdybym wiedział że jest uszkodzony, a ten podpięty pod TV działa - tylko podpięty pod ampli nie ma dźwięku. Gwarancja odpada bo BR jest stary. Odesłanie Marantza na gwarancje też odpada, podepną inne urządzenie pod hdmi i będzie działało ok.

Edytowano przez slawek268
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawek268 napisał:

puki nie kupię konsoli do odtwarzania BR muszę tego używać przez podłączenie pod TV,  ale dziwne, że wkładając płytę BR z teledyskami DTS MA na ampli pokazuje mi się DTS a zadałem pytanie do LG okazuje się, że mój TV nie ma eARC. 

Nie dziwne, DTS MA zostaje okrojony do formatu DTS, tzw. "core". Właśnie dzięki temu że masz ARC a nie eARC (które to by przepuściło sygnał DTS MA)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...