Skocz do zawartości

Stero do 4k, rozterka ampli czy ampli AV


Wojczi

Recommended Posts

Siema, 

Czytając od dwóch tygodni strony proponowane przez wujka google i to forum czuje, że wiem więcej i jeszcze trudniej podjąć mi decyzje o zakupie ampli i stereo.

Numero Uno - Wiem czym się różni Amplituner od Amplitunera AV lecz nie wiem czy jest mi on konieczny do szczęścia. Załóżmy (bardzo upraszaczjąc) że wzmacniacz za 2000 zł będzie grał lepiej od amplitunera za tą samą cenę ( ponieważ ma dodatkowe fukncje ). Jeśli założymy to samo z amplitunerem i amplitunerem AV to wychodzi na to, że chcąc zaoszczędzić na paru kablach ( zamiast podłączać sprzęt pod wyjście optyczne wepniemy go przez HDMI ) dostajemy gorszej jakości audio ?

PRZYKŁAD - YAMAHA RX/V4A za 2500 około i YAMAHA R/N602 za taką samą cenę. Jeśli dobrze czaję to jeśli chodzi o dźwięk, będę w stanie wyciągnąć więcej z R-N602? 

Dodatkowo - Szukam sprzętu stero do 4k, maksymalnie 4,5k. Codzienne słuchanie muzyki - bardzo duża ilość (Youtube z kompa lub Spotify, za niedługo gramofon). Częste oglądanie filmów. Jeśli chodzi o muzykę to głównie słucham deep housu, techno oraz jazz. Oczekiwał bym od sprzętu, żeby w housie były bardzo dobrze słyszalne niskie częstotliwości, nie musi to być donośny, dudniący bas. Chciałbym żeby był on wyrazisty i ciepły i hmmm odseparowany? Nie wiem jak to nazwać do końca nazwać... Do tego chciał bym żeby w jazzie trąbka ( wysokie tony) nie męczyły mnie po pół godziny słuchania. Czyli ogólna charakterystyka musiała by być ciepła, nienachalna i wyrównana z dobrym łagodnym ale uczciwym basem. Pokój 20m2 ale tutaj nic więcej nie mogę powiedzieć, szykuje się w następnym roku przeprowadzka lecz nie mogę już dłużej zwlekać z kupnem sprzętu. Generalnie jest to pokój z drewnianym aneksem kuchennym, na planie prostokąta. 
Mój sprzęt dotychczas to Technix SU-VX800 z głośnikami HECO Interior Reflex 35H tylko że sprzęt ma chyba ponad 20 lat...

To co dotychczas wymyśliłem to
1.Pionieer SX/N30AE plus TONSIL ZEUS
2.R-N602 plus TESI 561

Tylko teraz jest sprawa tego ampli...

W obu przypadkach jest to Ampli bez video, jeśli dobrze to w pierwszym akapicie wytłumaczyłem to przy tych ampli co podałem musiał bym podłączyć tv jak ponieżej:

       HDMI            HDMI
PC---------->TV<--------PS4

I z TV kabel optyczny do amplitunera? A jeśli bym kupił ampli AV (np. Yamaha RX-V4A) to wtedy mogę podpiąć TV do ampli przez HDMI ARC a reszta czyli ps4 i PC bezpośrednio przez HDMI do ampli?

To mój pierwszy post, czytałem wcześniejsze i wiem o różnicach w sprzęcie, nie wiem tylko czy to wszystko dobrze zrozumiałem, jeśli post nadaje się do wyrzucenia to proszę moderatorów o zrobienie porządku :P

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...