Skocz do zawartości

Słuchawki 400-500zł


Recommended Posts

Witam!

Szukam kogoś kto doradzi mi w możliwie najlepszym wyborze słuchawek. Do wydania mam 400zł, jak będzie warto dorzucić to nawet 500zł. Pierwsze moje pytanie, czy warto zwrócić uwagę na używane słuchawki, czy lepiej tylko nowe? Gatunki których będę słuchał to heavy metal i hard rock z lat 80, najprostszym przykładem będzie chociażby Metallica, Guns n' Roses czy AC/DC. Poza tym lubię też słuchać muzyki klasycznej. Zależy mi na tym, żeby słuchawki były wyraźne, tak żebym mógł usłyszeć możliwie najlepiej każdy instrument z osobna. Fajnie jakby miały podbite nieco dolne pasmo, lubię wyraźnie słyszeć gitarę basową oraz centralkę perkusji :) 

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeżeli chcesz wybrać słuchawki i nie wspominasz tu o rozwiązaniach bezprzewodowych, to zapewne interesują Cię słuchawki do odsłuchu w domu, na kablu. 

Komfortowe, lekkie i dość uniwersalne, mogą się okazać Audio Technica AVC 500  https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html

Zapraszamy Cię do naszych salonów na prezentację, aby się przekonać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2020 o 20:50, Janusz Duryn napisał:

Co do słuchawek musisz określić czy, nauszne, wokółuszne, dokanałowe, otwarta czy zamknięta konstrukcja. Z czego to ma grać?

Wokółuszne. Konstrukcja bez znaczenia, będą użytkowane głównie w domu. Na razie używam zewnętrznej karty audio Focusrite Scarlett 2i2. Na jaki parametr muszę zwrócić uwagę, żeby były głośne? Słucham też czasem na telefonie i tam nie napędzę ich tak jak na zewnętrznej karcie 

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj

Jeżeli chcesz wybrać słuchawki i nie wspominasz tu o rozwiązaniach bezprzewodowych, to zapewne interesują Cię słuchawki do odsłuchu w domu, na kablu. 

Komfortowe, lekkie i dość uniwersalne, mogą się okazać Audio Technica AVC 500  https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html

Zapraszamy Cię do naszych salonów na prezentację, aby się przekonać :)

Sory, ale jakoś nie mam przekonania. Robicie promocje z 409zł na 279zł, gdzie to normalna cena. Nawet za 240zł można znaleźć nowe, także podziękuję ;) 

Edytowano przez Karol Gotszlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol Gotszlik napisał:

Wokółuszne. Konstrukcja bez znaczenia, będą użytkowane głównie w domu. Na razie używam zewnętrznej karty audio Focusrite Scarlett 2i2. Na jaki parametr muszę zwrócić uwagę, żeby były głośne? Słucham też czasem na telefonie i tam nie napędzę ich tak jak na zewnętrznej karcie 

Sory, ale jakoś nie mam przekonania. Robicie promocje z 409zł na 279zł, gdzie to normalna cena. Nawet za 240zł można znaleźć nowe, także podziękuję ;) 

Cena 409 zł była przez kilka pierwszych tygodni, odkąd model pojawił się oficjalnie. Później, cena ta spadła, gdyż taką podyktował producent. Dziś można to uznać za "normalną cenę" -ale jakby nie patrzeć pierwsza cena była duża wyższa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o takstarach pro82, powinny być idealne dla Ciebie. Do tego nie potrzebują żadnego amp/daca(będziesz mógł się z nich cieszyć nawet z telefonu<tak jak pisałeś wyżej>) i nie kosztują dużo, a grają lepiej od niejednych, droższych słuchawek. Uprzedzając, na forum.mp3 jest niewiele opinii i głównie opierają się na pierwszej wersji, polecam zerknąć na head-fi. Na wygodę czy jakość wykonania także nie będziesz narzekał :p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2020 o 22:21, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj

Jeżeli chcesz wybrać słuchawki i nie wspominasz tu o rozwiązaniach bezprzewodowych, to zapewne interesują Cię słuchawki do odsłuchu w domu, na kablu. 

Komfortowe, lekkie i dość uniwersalne, mogą się okazać Audio Technica AVC 500  https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html

Zapraszamy Cię do naszych salonów na prezentację, aby się przekonać :)

A czy spełniają one moje wymagania? Jakie inne możesz mi polecić w granicach tych 400zł? Czy jeżeli mi się nie spodobają, nie ma problemu ze zwrotem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w używanych i znalazłem kilka modeli: 

Denon D1200

Audio Technica ATH-MSR 7

Philips A5 Pro

Sony MDR-1AM2

Jak względem siebie wypadają?

Z nowych 

https://www.x-kom.pl/p/487032-sluchawki-nauszne-edifier-h880-czarny.html?fbclid=IwAR2t4GmA4v6xfcAxNUCrFJqyWAKcpB5xbANSidxLTyT0IGO6qnAjMcFsjfY

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/prodj200.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...