Skocz do zawartości

Kino domowe za 2-2,5k


esc0re

Recommended Posts

Witam,

Po nowym roku przeprowadzamy się z dziewczyną do innego mieszkania, niż to w którym obecnie mieszkamy. Chciałbym do salonu odrazu wrzucić jakiś sprzęt audio. Wykorzystywany będzie 70% filmy i seriale(głownie netflix) i 30% muzyka(youtube, spotify). Nie jestem jakimś audiofilem ani kino maniakiem, chce po prostu uzyskać lepszy efekt niż badziewny dźwięk z telewizora(philips 49cali)

Na początku myślałem o soundbarze, ale naczytałem się, że w niższych kwotach to lepsze będzie nagłośnienie stereo, a w trochę wyższych to już lepiej pójść w kino domowe.

Czy w tym budżecie kupie jakieś sensowne kino domowe? Najlepiej chyba 5.1, ale jestem laikiem, więc liczę na wskazówki na co zwrócić uwagę.

Jeśli chodzi o wielkość pokoju w którym będzie się to znajdowało to trudno mi powiedzieć bo byłem tam tylko raz i to na chwilę(do przeprowadzki nie mam możliwości żeby tam wejść i pomierzyć), mogę powiedzieć tyle, że to mieszkanie 60m 3 pokojowe, salon połączony z kuchnią(największy pokój w mieszkaniu).

Chciałbym, żeby dało radę do tego podłączyć i telewizor i ps4, a w przyszłości ps5. Chciałbym też, żeby dało się połączyć przez bluetooth i w ten sposób "puszczać" muzykę z telefonu.

Jeśli zapomiałem podać jakichś informacji to piszcie, uzupełnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanym budżecie nie zmieścimy się z zestawem z subwooferem, ale zawsze w przyszłości subwoofer możesz sobie dokupić. Spójrz na moje dwie propozycje, obydwie oparte na kolumnach Quadral Quintas 6500 - na amplitunerze Denon AVR-S750H oraz Pioneer VSX-933. To dwa nowoczesne zestawy, które dźwiękowo powinny Cię usatysfakcjonować, a w przyszłości dokupisz sobie dobry subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po prostu boją się używek i ja to trochę rozumiem, chociaż sam z używek kupowałem kilka rzeczy (nawet za niemałe pieniądze) i nie mam z tym problemu. Cały pic polega na tym, że w tak niskim budżecie, z nowych nie da się kupić nic sensownego. A ja za powyższy zestaw zapłaciłem coś koło 8k (dokładnie nie pamiętam), ale na pewno mam gdzieś papiery i rachunki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Markcox napisał:

Ludzie po prostu boją się używek i ja to trochę rozumiem, chociaż sam z używek kupowałem kilka rzeczy

 

49 minut temu, RLC napisał:

Osobiście też nie mam problemu żeby kupić sprzęt używany często jest tak że jego możliwości są lepsze jak nowego w tej samej cenie 😉

ja tam bez problemu nie raz kupiłem używki ale zdarza się to co raz rzadziej głównie ze względu na cenę. W niewiele większych pieniądzach mogę mieć nowy sprzęt z pełną gwarancją. I o ile jeszcze można przymknąć oko na np kolumny których czas życia jest dużo dużo dłuższy to z elektroniką już tak niestety nie jest. 2-3 letnia elektronika nie jest zazwyczaj warta więcej niż 50% ceny wyjściowej a w przypadku amplitunerów nawet mniej bo nowe tańsze modele zazwyczaj oferują więcej i tutaj niestety nie sprawdza się, że starsze lepsze bo starsze zazwyczaj nie obsługuje nowych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolekdrugi masz trochę racji jednak autor tematu wyraźnie napisał 

20 godzin temu, esc0re napisał:

Chciałbym do salonu odrazu wrzucić jakiś sprzęt audio. Wykorzystywany będzie 70% filmy i seriale(głownie netflix) i 30% muzyka(youtube, spotify). Nie jestem jakimś audiofilem ani kino maniakiem, chce po prostu uzyskać lepszy efekt niż badziewny dźwięk z telewizora(philips 49cali)

Więc w tym przypadku nanotechnologia nie jest wymagana 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak najbardziej rozumiem, że polecacie używki. Często kupuje używany sprzęt, bo można sobie pozwolić na większą jakość w danym budżecie, jednak no zakładałem wydać 2-2,5k, a zestaw który został tutaj przez kolegę zaoferowany to juz 3,5k :D 

Szczerze mówiąc myslałem, żeby wziąć taki sprzęt na raty, a to przy używkach odpada. Mam zaoszczędzoną gotówkę, jednak 100zł miesięcznie przez dwa lata boli mniej moją kieszeń.

No ale jeśli w moim budżecie nowego sprzętu nie opłaca się kupować to ja to rozumiem, bo to nie o to chodzi żeby wydać 3000zł na jakieś badziewie, które nie daje odpowiedniej jakości względem ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

ja tam bez problemu nie raz kupiłem używki ale zdarza się to co raz rzadziej głównie ze względu na cenę. W niewiele większych pieniądzach mogę mieć nowy sprzęt z pełną gwarancją. I o ile jeszcze można przymknąć oko na np kolumny których czas życia jest dużo dużo dłuższy to z elektroniką już tak niestety nie jest. 2-3 letnia elektronika nie jest zazwyczaj warta więcej niż 50% ceny wyjściowej a w przypadku amplitunerów nawet mniej bo nowe tańsze modele zazwyczaj oferują więcej i tutaj niestety nie sprawdza się, że starsze lepsze bo starsze zazwyczaj nie obsługuje nowych rozwiązań.

Masz dużo racji w tym, co piszesz. Nie mniej dla mnie na pierwszym miejscu w sprzęcie audio stoi aspekt, jakie brzmienie jest on w stanie mi zapewnić. Wszelkie wodotryski są sprawą drugo, a nawet trzeciorzędną. Dlatego np. kupiłem używkę flagowego SC-LX w pieniądzach, za które aktualnie nie kupiłbym nawet X3700. Dla mnie prosty wybór ;)  

9 godzin temu, esc0re napisał:

jednak no zakładałem wydać 2-2,5k, a zestaw który został tutaj przez kolegę zaoferowany to juz 3,5k :D 

Fakt, cena w ogłoszeniu 3,5k, chciałeś wydać 2,5k, ale jak wspomniałem, mam

17 godzin temu, Markcox napisał:

forumowy rabat ;) 

spotkamy się w połowie drogi i będzie Pan zadowolony ;) 

Zawsze możesz poszukać czegoś innego, w założonych przez siebie PLNach. Generalnie, jak sam zauważyłeś, w tych samych pieniądzach w używkach można upolować więcej jakości, niż w sprzęcie nowym, zwłaszcza w tak niskim budżecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja się dołączę do tematu. Poszukuję zestawu do słuchania muzyki w przyszłości 91roku) chciałbym podłączyć do zestawu TV. Chciałbym mieć także możliwość odtwarzania muzyki poprzez bluetooth.

Sam do końca jeszcze nie wiem czy kupić stereo czy może zestaw kina domowego. Czytałem i oglądałem i czytałem i dalej w zasadzie nie jestem w 100% zdecydowany…

Ogólnie zestaw ma służyć do słuchania muzyki klasycznej, popu może roka. TV to wiadomo netflix itd. A i chciałbym nowy sprzęt.

Budżet: 3500zł

Pokój: na chilę obecną ok 15-20 m2

Jeśli miałbym wybrać kino domowe to zastanawiałem się nad:

Yamaha RX-V485 + NS-F51/NS-P51

DENON AVR-X1600H + Wilson Viper

 

Jeśli chodzi o stereo

DENON DRA-800H + Wilson Six

 

Jeszcze takie głośniki gdzieś się przewinęły ale to pewnie będzie problem z amplitunerem aby zmieścić się w cenie i żeby było to coś sensownego…

Indiana Line Nota 550 X

Edytowano przez ha98m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na muzyce bo nie ma TV. Ale jak się pojawi TV to i film wejdzie... Dlatego sam nie wiem co wybrać. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi dla obu opcji. Jeszcze myślałem aby kupić Amplituner 5.1 i podłączyć go na razie jako stereo ale nie wiem czy ma to sens...

Edytowano przez ha98m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2020 o 07:14, S4Home napisał:

Podstawowy sprzet to Denon S 750 lub Yamaha 485 + Taga 606 V3 lub Quadral 6500 LE + Magnat 302A

Tu masz podstawowe kino które już coś daje od siebie.

Parę postów wyżej S4home pisał,co w danej kwocie można brać pod uwagę.

Yamaha elektronikę ma jak najbardziej udaną,ale kolumny sobie odpuść,nie należą do udanych konstrukcji, zresztą często się to powtarza tu na forum, także możesz poczytać.

Wilson Viper nie znam,także tu nie chcę się wypowiadać,a czemu te dwa zestawy wytypowałeś?

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...