Skocz do zawartości

Subwoofer do 2000zł


UjayTheAcolyte56

Recommended Posts

Witam! 

Stoje przed wyborem nowego subwoofera. Zacznijmy od tego do czego będzie używany, 100 procent muzyka, zależy mi głównie na sile basu i zejścu, powinien być szybki, kontrolowany, ale nadal, lubie jak jest go dużo, więc ze strzału odpada dla mnie rel t5i, za mało mocy. Pokój ma 25m2, niestety dużo skosów, więc akustyka jest średnia, zwłaszcza dla basu, z tym że za 2 miesięce się przenosze do pokoju 15m2, bez skosów, i wiem że tam już jest dobrze z basem,, więc warto o tym pamiętać. Aktualnie słucham mojego własnego subwoofera, konstrukcja bassreflex, zrobiona na głośniku Intertechnik MDS08, myśle że wiele osób ten głośnik zna. Zejscia jest dla mnie jak najbardziej wystarczająco, jest szybki, nawet bardzo szybki, ale brakuje mi w nim ilości basu, nie ma go bardzo dużo. Więc zależy mi na czymś co będzie miało równie tyle zejścia co mój Intertechnik, może być troche wolniejsze, ale miało dużo więcej basu i ciśnienia. Jeśli ma to jakieś znaczenie, kolumny podłogowe to Taga Harmony Tav 606f v3, wzmacniacz to Yamaha AX496, więc prądu im nie brakuje. Celowałbym w konstrukcje zamknięte, ale jeśli będą godne polecenia konstrukcje bass reflex do mojego zastosowania to także moge się skusić. Zależy mi na membranie minimum 25cm, najlepiej 30, po prostu lubie kiedy ten bas jest faktycznie czuć. Najbardziej podoba mi się SVS S12-NSD, lub SVS SB1000, ale może ktoś ma coś innego do polecenia. Kwota jaką mogę wydać to 2000zł, i ciężko będzie coś do tego dołożyć. Rozważam także klipscha sw112, ale boje sie że będzie strasznie zamulał.

Edytowano przez UjayTheAcolyte56
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Z twojego opisu wynika że tylko BAS jest dla ciebie najważniejszy, inne walory dźwięku bierzesz pod uwagę, jakiej muzyki słuchasz? Planujesz przeprowadzkę do znacznie mniejszego pomieszczenia więc moim zdaniem subwoofer po co? Uważam że wąskim gardłem mogą być twoje kolumny Taga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, bas dla mnie nie jest najważniejszy, jakby był to bym kupił dwie kolumny estradowe i byłbym zadowolony. Ale nie w tym rzecz. Lubię mieć ładny naturalny dźwięk, z dużą ilością basu, taka preferencja. Jeżeli chodzi o gatunki muzyki to głównie rap, trap, underground, trochę popu, więc muzyka typowo basowa. Słuchałem o wiele droższych kolumn, i to nadal nie było to, więc wykluczam zmianę kolumn na większe bo nic to nie da. Pytam się typowo o rekomendacje jaki model subwoofera wybrać, a nie czy jest mi on potrzebny czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
REL T5i jest delikatnym dodatkiem, na którym Ci nie zależy. Jeśli chciałbyś typowy subwoofer do systemu stereo to polecam zwrócić uwagę na SVS SB2000. Jest to potężny subwoofer o konstrukcji zamkniętej w związku z czym bas jest szybki, dobrze kontrolowany oraz rozróżnia fakturę. Wyjdziesz nieco poza zakładany budżet ale z efektu będziesz bardziej niż zadowolony. 
Jeśli mielibyśmy zmieścić się w budżecie to Fyne Audio F3.12 może się sprawdzić. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Q21 ma rację. Też kupiłem sobie svs sb 2000 jakieś 3 tygodnie temu do zestawu Yamaha 803 + Indiana line 661 gdzie basu i tak zazwyczaj nie brakowało ale sub fajnie powiększa scenę przy niskiej głośności a przy większej można słuchać muzyki płucami ;) Ten svs w muzyce spokojnie daje radę a zazwyczaj słucham dużo szybkiego metalu i folku z bębnami natomiast przy filmach potrafi potelepać firankami. Jest bardzo uniwersalny i szybki. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na jego dobre ustawienie i już rozumiem dlaczego tak wielu producentów wprowadza modele które kalibruje się aplikacjami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...