Skocz do zawartości

Tidal Masters


tomaz75

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
16 godzin temu, Miras23 napisał:

Z Master jest jeszcze taki problem, że przerywa. Dobrze byłoby, żeby TIDAL coś z tym zrobił.

To niekoniecznie może być winą Tidala. Testowałem przez darmowe 2 tygodnie Roon Server. Ani razu nie przerwało odtwarzania, nie było zacięcia ani przeskoku utworu. Odtwarzałem pliki z NAS, Tidal (Master) i Qobuz (24/192). Po skończeniu okresu próbnego wróciłem do odtwarzania przez Bubble Server. Już przy pierwszej płycie z Tidala było zacięcie i przeskok do następnego utworu. Różnica była w protokole przesyłu danych. Bubble Server korzysta z DLNA a Roon Server ma własny protokół RAAT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marecki napisał:

To niekoniecznie może być winą Tidala. Testowałem przez darmowe 2 tygodnie Roon Server. Ani razu nie przerwało odtwarzania, nie było zacięcia ani przeskoku utworu. Odtwarzałem pliki z NAS, Tidal (Master) i Qobuz (24/192). Po skończeniu okresu próbnego wróciłem do odtwarzania przez Bubble Server. Już przy pierwszej płycie z Tidala było zacięcie i przeskok do następnego utworu. Różnica była w protokole przesyłu danych. Bubble Server korzysta z DLNA a Roon Server ma własny protokół RAAT.

Możliwe, ale ciekawostką też jest to, że na telefonie, podczas jazdy rowerem, po LTE, też pliki Master przerywają.

Na zeszłorocznym Audio Show, też wiele osób psioczyło, że w wielu salach przerywały pliki Master, - zgłupiałem skąd ten błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stroną support.tidal.com :

 

(...) Below are examples of file sizes for a 3½ minute song:

Normal - 2.5MB
High - 8.4MB
HiFi (lossless, 44.1 kHz sample rate) - 20 MB
MQA (lossless, max 352 kHz sample rate) - 26.25 MB


Zatem:
MQA to pliki „cięższe” od FLAC o średnio 30%. 

MQA to pliki „cięższe” od AAC 320 kbps (Tidal High) o średnio 300%. 

No to chyba musi czasem ciąć.

Oddzielne rozmyślania można popełnić nad sensem MQA gdy w ślepych testach zdecydowana ilość audiofilów (a więc ludzi obcujących z muzyką świadomie i często) nie jest w stanie odróżnić FLAC od AAC 320 kbps a co dopiero FLAC od MQA. Odsyłam do odpowiedniego wątku na tym forum. Jak też artykułów w sieci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomaz75 napisał:

Potwierdzam,często pliki Masters przerywają odtwarzanie,np.w połowie utworu i zaczyna grać kolejny,dzieje się to też na telefonie chociaż mam pobrane je do pamięci telefonu więc odpada pobieranie z sieci.

Czy pliki odtwarzane z pamięci telefonu przerywają odtwarzanie zawsze w tym samym momencie, czy jest to przypadkowe zjawisko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inferno napisał:

No ale tu chodzi tez o to że te pliki MQA zastępują utwory w playlistach i nie masz za bardzo na to wpływu. Przejmujesz z dobrodziejstwem inwentarza. Jutro odpalę coś z Masters na dłużej i dam znać. Internet mam galanty FTTH wiec on na 100% nie będzie przeszkodą.

Niekoniecznie. MQA masz tylko jeżeli chcesz i możesz go mieć (ustawisz tak aplikację i/lub masz sprzęt dekodujący MQA). Jeżeli nie zdekodujesz MQA to wciąż masz FLAC. Tak to rozumiem. Czy się mylę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Tak to rozumiem. Czy się mylę? :)

Nie nie mylisz się, gdy sprzęt nie dekoduje MQA to używa FLAC. Ale jak dekoduje to w playliscie pojawiają się utwory Masters nawet kiedy Ty ich tam nie oddawałeś. Z automatu zamieniają pliki FLAC

To jest na przykład playlista którą migrowałem ze Spotify wiec żadnego utworu MQA nie ma prawa na niej być a zobaczcie jest:

  

A0564861-B723-46C2-95DA-3FB6928E7FA5.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w Tidal słuchać tylko FLAC bez możliwości przechodzenia na MQA? Nie ma tego w ustawieniach ->jakość?

Nie pamiętam już jak to było bo jakiś czas temu zrezygnowałem z Tidal HiFi na rzecz zwykłego bo różnica dla mnie pomijalna a mając konto Family mam 360zł rocznie więcej w kieszeni w porównaniu z HiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomaz75 napisał:

W ustawieniach masz możliwość wyboru jakości od normalnej, poprzez wysoką hi-fi,i masters

No i problem się rozwiązał. Czyli tak jak pamiętałem: TIDAL oznacza MASTER te płyty / utwory, które można posłuchać w MQA - jak ktoś chce i ma sprzęt - a jak nie ma ochoty to przełącza w ustawieniach na HiFi (bez Master) i ma zwykłe FLAC.

Płyt oznaczonych Master będzie więcej bo TIDAL od dawna wspiera i promuje ten format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomaz75 napisał:

Potwierdzam,często pliki Masters przerywają odtwarzanie,np.w połowie utworu i zaczyna grać kolejny,dzieje się to też na telefonie chociaż mam pobrane je do pamięci telefonu więc odpada pobieranie z sieci.

Też miałem ten kłopot (steruję DAC-iem z laptopa przez kabel USB), ale po zmianie lapa na nowszy, z wydajniejszym procesorem, problem zniknął. Tak nawiasem mówiąc: słyszę różnicę między HI-FI a MASTER, nawet bez korzystania z decodu MQA, dźwięk jest bardziej wyrazisty, z ostrzejszą krawędzią i lepszą mikrodynamiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos napisał:

Też miałem ten kłopot (steruję DAC-iem z laptopa przez kabel USB), ale po zmianie lapa na nowszy, z wydajniejszym procesorem, problem zniknął. Tak nawiasem mówiąc: słyszę różnicę między HI-FI a MASTER, nawet bez korzystania z decodu MQA, dźwięk jest bardziej wyrazisty, z ostrzejszą krawędzią i lepszą mikrodynamiką.

TIDAL mi przerywał i przeskakiwał do kolejnego kawałka dawno temu gdy nie miałem konta FAMILY i z mojego konta korzystała żona lub syn. Gdy chcieliśmy słuchać w tym samym momencie to zaczynały dziać się dziwne rzeczy. Sprawdź zatem czy aby jesteś jedynym streamującym jeżeli nie masz FAMILY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Miras23 napisał:

Na zeszłorocznym Audio Show, też wiele osób psioczyło, że w wielu salach przerywały pliki Master, - zgłupiałem skąd ten błąd.

Słucham 5 płyty z kolekcji MQA bez problemu żadnych przerw. Node 2i podłączony po kablu, chyba problem Internetu

19 godzin temu, tomaz75 napisał:

Potwierdzam,często pliki Masters przerywają odtwarzanie,np.w połowie utworu i zaczyna grać kolejny,dzieje się to też na telefonie chociaż mam pobrane je do pamięci telefonu więc odpada pobieranie z sieci.

Kurde to już chyba coś z aplikacją albo z prockiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Annie19940912@gmail.com

Tak, znalazłem również ten problem. Za pomocą konta Tidal HiFi mogę również pobrać Tidal Master na moje urządzenia mobilne. Ale Tidal Master potrzebuje szybszej sieci. Użyłem więc mojego Tidal Converter, aby pobrać Tidal HiFi i przechowywać je na moim komputerze na zawsze, aby nie przełączały się na Tidal Master bez mojego potwierdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...