Skocz do zawartości

Denon & Klipsch upgarde


Maniek10

Recommended Posts

Witam, w tym roku wkręciłem się w temat kina domowego. tz. parę lat temu miałem jakieś tam kino ale teraz zamieszkałem sam i budowałem od początku...

Zacząłem od Onkyo 696 i zestaw małych głośników Klipsch Theater Pack + R-12SW.  Generalnie zestaw idealny do mojego mikroskopijnego salonu z aneksem ok 20m (część odsłuchowa 2,4 x 4m, TV jest na krótszej ścianie ) ale... no właśnie, czegoś mi brakowało zacząłem kombinować zamieniać, sprzedawać, dokupywać. Opętało mnie :) co miesiąc właściwie było coś nowego... 

Celem stał się zestaw 5.1.4 na którym posłucham również stereo 50/50.

Filmy oglądam z Netflix, HBOGO, AppleTV i rzadko ble ray na PS4, muzyka Spotify i czasami w coś tam pogram na PS4.

Obecnie posiadam zestaw:

Denon 3700, Klipsch RP 6000, 404C, 402S i 500SA (miały być 4 ale jak po nie pojechałem sprzedawca mnie powstrzymał...podobno to bez sensu na mój salonik :))

Kable do frontów i centrala Chord ClearWayX 

Zestaw w moim odczuciu gra pięknie, pewnie można by to lepiej skalibrować ale ja się na tym nie znam.

Dręczy mnie klika pytań:

- czy warto dokupić zintegrowany wzmacniacz stereo? Jeżeli tak to jaki ? Ile $ trzeba zainwestować aby poczuć różnicę między tym co jest.

- czy taki wzmacniacz odciąży amp i przez to będzie można słuchać głośniej, ( w tej chwili aby słuchać na 80 decybeli muszę go rozkręcić pod koniec skali ).

- czy faktycznie 5.1.4 nie ma sensu :)? 

           

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1.4 to zależy gdzie masz kanapę. I jaka jest odległość do niej od tv. Wiesz chodzi tu aby głośnik przy głośniku na suficie nie wisiał.
Jeśli chodzi o wzmacniacz, aby poczuć różnice w stereo to hmmm...musisz ominąć AVR, i źródło bezpośrednio do wzmacniacza mieć. Jeśli nie chcesz tak kombinować to końcówkę mocy kup, Emotiva Bassa300 wystarczy. Ona faktycznie odciąży zestaw ale nie będzie głośniej grać. Hmmm....80 i jest Tobie za cicho. Ja na skali gdy mam 80 w Denonie to już mam bardzo głośno Denon 4400h+Monitor Audio Silver.
Masz suba? Nie wiem jak to jest z tą nową serią, ale stara RP 260 vs. 280 to była ogromna przepaść w graniu. Tu pewnie tak samo RP 6000F vs. 8000F. Wzmacniacz bym Denona kupił pma2020ae lub pma2500ne lub ostatecznie słabszy pma1520ae, ona mają na frontowym panelu przycisk i mogą być jako końcówka mocy w kd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bali napisał:

Jeśli chodzi o wzmacniacz, aby poczuć różnice w stereo to hmmm...musisz ominąć AVR

ten AVR ma dobre preouty akurat według pomiarów.

14 minut temu, Bali napisał:

Hmmm....80 i jest Tobie za cicho. Ja na skali gdy mam 80 w Denonie to już mam bardzo głośno Denon 4400h+Monitor Audio Silver.

zapewne zależy od odległości ale autor ma w sumie bardzo małe lokum, powinno być głośno bardzo zwłaszcza przy tych Klipschach

 

49 minut temu, Maniek10 napisał:

- czy taki wzmacniacz odciąży amp i przez to będzie można słuchać głośniej,

to zależy, chcesz lepszego stereo to tak, odciąży to fronty. Jak chcesz więcej to możesz monobloki wsadzić na każdy kanał osobno tylko to będzie trochę kosztować.

50 minut temu, Maniek10 napisał:

- czy faktycznie 5.1.4 nie ma sensu :)? 

tak jak przedmówca, jak masz kanapę przy samej ścianie to nie bardzo, wystarczyć powinno 5.1.2

 

Podstawowe pytanie, czy masz suba, bo z opisu wynika, że nie. Zatem to bym dokupił na start, znacznie poprawi się odbiór filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bali napisał:

5.1.4 to zależy gdzie masz kanapę. I jaka jest odległość do niej od tv. Wiesz chodzi tu aby głośnik przy głośniku na suficie nie wisiał.
Jeśli chodzi o wzmacniacz, aby poczuć różnice w stereo to hmmm...musisz ominąć AVR, i źródło bezpośrednio do wzmacniacza mieć. Jeśli nie chcesz tak kombinować to końcówkę mocy kup, Emotiva Bassa300 wystarczy. Ona faktycznie odciąży zestaw ale nie będzie głośniej grać. Hmmm....80 i jest Tobie za cicho. Ja na skali gdy mam 80 w Denonie to już mam bardzo głośno Denon 4400h+Monitor Audio Silver.
Masz suba? Nie wiem jak to jest z tą nową serią, ale stara RP 260 vs. 280 to była ogromna przepaść w graniu. Tu pewnie tak samo RP 6000F vs. 8000F. Wzmacniacz bym Denona kupił pma2020ae lub pma2500ne lub ostatecznie słabszy pma1520ae, ona mają na frontowym panelu przycisk i mogą być jako końcówka mocy w kd.

Kanapa jest praktycznie przy ścianie, odsunąłem ją z 10-15 cm ale to w sumie można uznać że przy ścianie.

80 decybeli nie jest za cicho, nie słucham nawet tak :) chciałem tylko zobrazować że to jest blisko maxa. 
 

Tak, sub oczywiście jest, zapomniałem dopisać R- 112 sw

Edytowano przez Maniek10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

5.1.4 nie ma sensu.

Warto dołożyć wzmak dla odciążenia i poprawy dzwieku RP 6000. Polecam Atolla, końcówki NADa.

Piotr

Czytałem o tym Atollu w innych postach, że jest polecany do klipscha. Poszperałem w necie i jest sporo ofert na in 100 cześć po naprawie końcówki mocy.

Czy dobrze kombinuje, że ten model jest awaryjny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maniek10 napisał:

 

Denon 3700, Klipsch RP 6000, 404C, 402S i 500SA (miały być 4 ale jak po nie pojechałem sprzedawca mnie powstrzymał...podobno to bez sensu na mój salonik :))

 

           

Witaj

Jestem przed zakupem podobnego zestawu, posiadam rowniez pokoj 20m2, jak oceniasz wielkosc frontow i centralnego? Sprzedawca odradzal rp8000 mowil ze beda za duze do mojego pokoju to samo 404c vs 504c

bede wdzieczny za podpowidzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, santino napisał:

Witaj

Jestem przed zakupem podobnego zestawu, posiadam rowniez pokoj 20m2, jak oceniasz wielkosc frontow i centralnego? Sprzedawca odradzal rp8000 mowil ze beda za duze do mojego pokoju to samo 404c vs 504c

bede wdzieczny za podpowidzi

Małe nie są ale to akurat mi się podoba. Z drugiej strony jak stoją w sklepie to nie widzę różnicy od innych kolumn podłogowych, no może są głębsze ale napewno dużo mniejsze od RP 8000. Zaznaczam że moja część odsłuchowa jest bliższa 10 m niż 20 :). Zanim  doszedłem do tego zestawu próbowałem być rozsądny. Miałem dwie pary kolumn podstawkowych ale dopiero te klocki zagrały. Teraz filmy które widziałem kilka razy oglądam jak nowe :) 

Jak chcesz to podaj maila wyślę Ci kilka zdjęć to sam ocenisz. 
 

 

3 godziny temu, tadekk55 napisał:

Oczywiście że będą za duże powiedz mi co mają wsadzić osoby z 40m2 pomieszczeniami? Podwójnie fronty? 

Po drugie zestawieniach takiego słabego amplitunera z takimi kobyłami to żart bo one nawet same nie zagrają a co dopiero dokładać kolejne kolomny.

Dziękuje za Twój komentarz, niestety za wiele on nie wnosi do tego tematu. Ja się nie za bardzo znam w temacie ale skoro Ty ogarniasz to podpowiedz coś więcej. 
 

Jaki powinien być ten amplituner aby pożądanie napędzić te kolumny skoro Denon 3700 jest żartem ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to jakaś brednia wybacz.. fronty w kinie grają tyle co kot napłakał  to dwa są odcięte na 80hz, za bas odpowiedzialny jest dobrze zgrany sub a nie kolumny frontowe.

Więc faktycznie nie znasz się za bardzo. Jedyna korzyć dużych frontów to gra w stereo gdy nie chcemy używać sub'a.

12 minut temu, Maniek10 napisał:

Jaki powinien być ten amplituner aby pożądanie napędzić te kolumny

skoro rp8000 to największe kolumny klipscha to chyba logiczne że wymagają najwyższych modeli amplitunerów...

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rp6000f vs rp8000 (rp250f vs rp280f) to jest ogromna przepaść. Aby RP8000F mogły pokazać jak oddychają to potrzebują coś lepszego do zasilenia niż Amp AV, RP6000F spokojnie dadzą radę w secie 5.1 aby sam avr-x3700 był.
Co do centrala, to jest chyba najważniejsza kolumna zaraz po subwoferze, z niej dialogi są, tu akurat wielkość robi różnicę i im większy tym lepszy central.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll ma dośc słaby start. Często też wywalał korki ludziom. Ale to mała poprawka. Jak zostało prawidłowo naprawione to będzie działać bez zarzutu. A barwa dzwieku bardzo się zgrywa.

9 godzin temu, Bali napisał:

Jeśli chodzi o rp6000f vs rp8000 (rp250f vs rp280f) to jest ogromna przepaść. Aby RP8000F mogły pokazać jak oddychają to potrzebują coś lepszego do zasilenia niż Amp AV, RP6000F spokojnie dadzą radę w secie 5.1 aby sam avr-x3700 był.
Co do centrala, to jest chyba najważniejsza kolumna zaraz po subwoferze, z niej dialogi są, tu akurat wielkość robi różnicę i im większy tym lepszy central.

Total agree.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu zdarza się, że wywala korki i jest to zależne od instalacji w domu. Jesli chodzi o sprawdzone rozwiązania to polecam hybrydę Vincent SP331, która nada lepszej kontroli w basie, uspokoi nieco górę pasma ale nie kosztem szczegółowości. Zyskasz większe rozpylenie dźwięku i napowietrzenia. 
Alternatywą może być Roksan K3 Power, który będzie bardziej energiczny ale również muzykalny. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

-5.1.4 - NIE 

-wzmacniacz stereo - TAK 

Propozycję jakie padły, za które bardzo dziękuję, to wzmacniacz Atoll, końcówki mocy Nad, Vincent SP331, Roksan K3 Power. Jednak chciałbym na ten sprzęt wydać max 3 tysiaki. Czy jest coś w tym budżecie, co sprawi, że usłyszę różnice? Przy założeniu, że nie jestem audiofilem i nie muszę usłyszeć drugich skrzypiec w czwartym rzędzie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...