Skocz do zawartości

Jak zapakować kolumny aby przetrwały transport kurierski...


Marcos

Recommended Posts

Muszę wysłać kolumny ( 2xSansui SP 2500X po18kg 633x383x270mm) w nieoryginalnym opakowaniu w 500km drogę kurierem, zastanawiam się jak je zapakować aby dotarły na miejsce w całości. Mam jakieś tam wyobrażenie ale nigdy nie przeprowadzałem takiej operacji więc jeśli ktoś z Kolegów ma za sobą takie doświadczenie to bardzo chętnie przyjmę każdą radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między maskownice, a głośniki daj karton. Gdy nie ma maskownic to zabezpiecz samym kartonem głośniki. Owiń kolumny folią bąbelkową, grubo, kilka warstw. 

Zabezpiecz 4 ranty kolumn styropianem z góry na dół, przyłap taśmą klejącą. Dalej zapakuj w karton. Na spód i górę dotnij styropian. 

Wersja ekstremalna. 

Owijasz zapakowany wcześniej karton folią bąbelkową, grubo, dajesz styropian na wszystkie ściany. Folia strecz i karton. 😁

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

A nie da rady ich dowieść . Gdyby to były nowe paczki to po prostu ubezpieczasz i tyle , jak coś to kupisz drugie, ale tych Sansui w życiu bym niczym nie wysyłał. W ostateczności metoda 1 Endera jest najlepsza , Najbardziej narażone zawsze są narożniki i tam nie żałuj styropianu. 

Po prostu nie mam ochoty na 1000km jazdy i stratę czasu. Doszukałem się cen przesyłek paletowych, nie jest tak źle. Postaram się najpierw zapakować kolumny w mniejszy karton a potem włożyć ten karton w większy nie żałując jakiegoś wypełnienia między nimi i wtedy mam finalnie dwa kartony 800x600x500 na europalecie, taka przesyłka kosztuje ok 170pln ale...opakowania, pianki i inne  takie będą kosztować ok. 200pln jeśli nie więcej czyli razem koszt wyniesie w zasadzie tyle samo co paliwo na trasie 1000km, masło maślane psia krew. Stretchu na kartonach należy unikać bo takie paczki traktowane są już jako niestandardowe. Chyba będę rzucał monetą😟. Dziękuję za cenne rady!

Edytowano przez Marcos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Zostaje niestety wyłącznie paleta. Sam wysyłałem prywatnie SP9700 czy Pioneer HPM100 na palecie i nie było żadnych problemów. 

Już się z tym pogodziłem, czy możesz doradzić jakiego wypełnienia użyć między kartonem wewnętrznym a zewnętrznym? Tam będzie od 6 do 13cm wolnej przestrzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Artsky napisał:

Paleta około 200 w każdej firmie.

Chociaż do mnie docierały w fabrycznym opakowaniu i też było ok.

Gdybym miał fabryczne opakowanie to bym się nie zastanawiał. Porozmawiałem sobie z "doradcą" DPD, stwierdził na wstępie że muszę sobie europaletę skombinować sam, no problem, mam w starej firmie zapasik ale muszę samodzielnie na palecie zamocować ładunek i osobiście załadować na auto kuriera które nie ma windy, cóż...następnie usłyszałem że powinienem dla własnego dobra stworzyć dokumentację fotograficzną procesu pakowania kolumn do kartonów i, uwaga, nie mam gwarancji że smerfy z punktu wysyłki nie będą żądać otwarcia paczek przed ekspedycją gdy im się coś wyda niekoszerne. Tak więc obliczyłem sobie że cały proces przygotowania paczek i ich wysyłki zajmie mi 3 dni plus ok 300pln wszystkich kosztów oraz mnóstwo bieganiny, reasumując: wygodniej będzie załadować paczki do własnego auta i udać się na wycieczkę w strony których jeszcze nigdy nie odwiedziłem, wyjadę o 6:00 wrócę o 22:00 najpóźniej, da się przeżyć, dodatkowo zaoszczędzę trochę grosza i uniknę stresu. Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...