Skocz do zawartości

Soundbar czy stereo


wlodi33

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem audio do pokoju. Na dole daje rzut pomieszczenia. Sprzęt głównie do muzyki/filmów(tak aby nadmiernie nie denerwować sąsiadów). Od razu zaznacze, że klasyczny system KD 5.0 lub 5.1 odpada z powodu braku pożliwości przeprowadzenia kabli od TV do narożnika. Rozważam zakup soundbara Polk Audio Magnifi Max Sr, ze względu na dołączone, bezprzewodowe satelitki.

Czy waszym zdaniem rozwiązanie z tym soundbarem się sprawdzi?

Czy może jednak rozważyć zakup dwuch większych satekitek(brak miejsca na kolumny) i amplitunera. Tylko tutaj to kompletnie nie wiem czego szukać.

Budżet jak się już zdążyłem zorientować mam mały: 3k

 

 

rzut_mieszkania.jpg

Edytowano przez wlodi33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem troche internety i kilka zestawów stereo w alternatywie znalazłem:

RX-V485 + TESI 261 w cenie 2899

NAD C338 + Indiana Line NOTA 260X w cenie 2999 

Yamaha R-N602 + Heco Aurora 300 w cenie 3250

Yamaha RX-S602 + NOTA 260X w cenie 3 399

Jakiś zestaw jest ok aby podłączyć do TV? I czy w przyszłości możliwe jest dokupieni i podłączenia subwoofer do wszystkich wymienionych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz system wykorzystywał także do muzyki, to odradzam soundbar. Zdecydowanie wybierz dobry amplituner sieciowy i dwa monitorki, ewentualnie w przyszłości dokupisz sobie subwoofer, który przyda się podczas oglądania filmów.

Moja propozycja to Yamaha R-N602 z kolumnami Heco Aurora 300, ewentualnie troszeczkę drożej Denon DRA-800H z Aurora 300. Denon ma dodatkowo złącza HDMI, które ułatwią podłączenie całego systemu, chociaż nie są niezbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na odsłuchu  RN 602 + ELAC Debut B5.2 i już napewno wiem, że musze coś kupić.

Tylko jeszcze zastanawiam się nad jednym rozwiązaniem. Skoro marzy mi sie KD a zamierzam w dalszej przyszłości zmienić mieszkanie na coś większego to może zamiast amplitunera RN 602 wziąć RX-V685 + Aurora 300 (jestem świadom, że tym rozwiązaniem podniose budżet, który założyłem ale)? Pozniej dokupie brakujące elementy Heco do zestawu 5.1 i bede mial KD bez konieczności zmiany amplitunera?

Czy dzięk takiego zestawu będzie znacząco gorszy? I czy na przestrzeni 7 lat do przodu będe mial jeszcze gdzie kupić pozostałę głośniki Heco do zestawu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wlodi33 napisał:

Skoro marzy mi sie KD a zamierzam w dalszej przyszłości zmienić mieszkanie na coś większego t

 

23 minuty temu, wlodi33 napisał:

czy na przestrzeni 7 lat do przodu

Jeżeli tak długi czas bierzesz pod uwagę na przeprowadzkę,to odpuść sobie na obecną chwilę KD i ta Yamahę 685,moim zdaniem to poprostu nie ma sensu, będziesz miał słabszą jakość stereo obecnie,a długi czas do pełnego kina,nie mówiąc już o technologii, która przez te parę lat może już wiele zmienić w sprzętach KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Nie chcę rozpoczynać nowego wątku, więc podpinam się tutaj.
Rodzice ostatnio sprawili sobie tv i chciałbym im dokupic soundbar.
Zauważyłem na forum że jest ogromny hejt na tego typu urządzenia.
Osobiście dzięki kolega z forum, skompletowałem fajny zestaw stereo z którego jestem zadowolony i wiem że można to zrobić w niewielkich pieniądzach, ale w tej konkretnej sytuacji musi być coś małego.

Ojciec ma pokój z głośnikami kilkoma wzmacniaczami gramofonem gdzie jest mnóstwo kabli słucha muzyki głównie na winylach i tam ważna jest moc i odsłuch.

W salonie rządzi matka i zabije ojca jak pojawia się jakieś kable czy glosniki bo żyła z kablami 30 lat i powiedział dość.

Głośniki w tv są jakie są - tv Samsung q6
Pomieszczenie duże około 30m2

Chodzi głównie o to by przyjemniej oglądało się tv.
Rodzice oglądają często filmy ale nie zależy im na sali kinowej i mega głośnym dźwięku.
Od czasu do czasu słuchają muzyki jakiejś z kablówki albo radia z kablówki.

Czy są jakieś dobre soundbary tak do max 3k
Kiedyś testowałem u kolega taki za 600/700 który dostał do tv - nie był dużo lepszy od głośników wbudowanych. Czy za 2500/3000 dostanę coś akceptowalnego.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem elaci jako kino domowe sprawdzą się tak sobie - świetnie przenoszą głoś, ale żeby Ci buczało i huczało jak to niektórzy przy KD lubią, to musiałbyś pójść w podłogówki. Wersja B6.2 też niewiele zmieni. One niby mają niskotowowy większy, ale część osób zwraca uwagę na to, że w niektórych utworach ten bas się gdzieś rozmywa. I ja się też do nich zaliczam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2020 o 20:40, patryk.mysiak napisał:

Zauważyłem na forum że jest ogromny hejt na tego typu urządzenia.

Może nie hejt a odradzanie będąc świadomy jakości zestawu stereo czy też kina domowego soundbar jest poprostu kiepski. Jeżeli chcesz poprawić jakość dźwięku z tv to jaki soundbar nie kupisz będzie i tak lepiej niż z głośników w tv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tracisz wręcz przeciwnie kupując Smsl który teraz kosztuje na Ali 380zł pozostaje ci większa kwota na lepsze kolumny co przekłada się na lepszy dźwięk a o to chyba chodzi prawda 😉 Obsługę Spotify możesz zrobić przez Chromecast Audio 

Kolumny np Kef Q350 lub Magnat Quantum 753 masz nowy przyzwoity zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...