Skocz do zawartości

Soundbar czy stereo


wlodi33

Recommended Posts

10 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli budżet jest ograniczony to faktycznie warto rozważyć te małe i mikro wzmacniacze. Ja też jestem zwolennikiem sięgania po wzmacniacze używane. 

Patrzyłeś na takie?

Faktycznie wówczas możesz kupić lepszej klasy kolumny.

Piotr

Wzmacniaczy używanych raczej nie biorę pod uwagę ze względu na fakt, że nie jestem na tyle biegły, żeby podjąć się kupna używanego sprzętu. Podobnie ma się rzecz z kolumnami. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to raczej wolę pozostać przy jego klasycznej wersji. Dlatego jak jakiś zestaw jest droższy o nawet 1k, ale naprawdę jest wart uwagi to jak najbardziej wchodzi to w grę. Przesunę zakup o miesiąc czy dwa, dozbieram kasę i gotowe. Nie potrzebuje tego na już. Wydaję trochę na to pieniędzy i chce, żeby to był przemyślany zakup. Żebym za pół roku nie myślał jak się tego pozbyć.

Wstępnie przeglądając forum skłaniam się ku wzmacniacza yamaha r-n602. Do tego jakieś kolumny. Z budżetem 3k już do tego fajnych, nowych kolumn nie znajdę. Myślałem nad HECO Aurora 700, jednak to już przekracza mój założony budżet zbyt wiele. Dlatego muszę znaleźć jakąś dla nich alternatywę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wlodi33 napisał:

Z budżetem 3k już do tego fajnych, nowych kolumn nie znajdę. 

 Kolumny aż tak się nie psują potrafią pracować przez wiele lat bez żadnej awarii. Jeżeli już coś padnie to zawieszenie głośnika, i to piankowe nie gumowe. Warto poszukać kolumn używanych podesłałem ci link do KEF Q500 wyglądają dobrze i masz gwarancję, myślę że z Yamahą powinno być dobrze. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Stoje przed wyborem kolumn x2 + wzmacniacz do pokoju 15-18 metrow ( za 3 lata bedzie to salon ok 45 mkw) celem odsluchu filmów i muzyki z TV / YT.
Co polecacie? Na kolumny chciałbym przeznaczyc max 3 tys zł ( mam w glowie JAMO C97 oraz klipsch rf 62. 
Amplituner: nie mam pojecia (pewnie w przedziale 1-2 tys zł)

Co polecicie? Nie znam sie totalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor 5 miał kolega @seba3002 może coś powie o nich 😉

animak_88  dobierając kolumny podłogowe przyszłościowo ( przeprowadzka za 3 lata na 45m²) to chwili obecnej będą za duże na te 15m² co masz. Zamęczą cię przy słuchaniu ja bym obstawiał kolumny podstawkowe, u mnie na 20m² grają takie małe kolumny i jest naprawdę dobrze.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wg mnie taka sobie za te zensory🙂

I tak jak mówi @RLC, jeśli masz mały pokój, celuj w monitory. Za 2000 PLN w używkach możesz trafić naprawdę zacne kolumienki (np dynaudio emit m20). Ja przyszłościowo w audio bym nie patrzył. Poczytaj forum. Zobacz jak często koledzy wymieniają klocki 😉
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, seba3002 napisał:

Cena wg mnie taka sobie za te zensory🙂

I tak jak mówi @RLC, jeśli masz mały pokój, celuj w monitory. Za 2000 PLN w używkach możesz trafić naprawdę zacne kolumienki (np dynaudio emit m20). Ja przyszłościowo w audio bym nie patrzył. Poczytaj forum. Zobacz jak często koledzy wymieniają klocki 😉
 

Cenę się znegocjuje. Tu mam blisko chociaż żeby na spokojnie zobaczyć. Kwestia czy one fajnie grają a skoro miałeś to możesz na ten temat coś powiedzieć. W tej cenie nowe chodzą za sztukę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wlodi33 napisał:

Cenę się znegocjuje. Tu mam blisko chociaż żeby na spokojnie zobaczyć. Kwestia czy one fajnie grają a skoro miałeś to możesz na ten temat coś powiedzieć. W tej cenie nowe chodzą za sztukę.

Jeżeli cena zejdzie do 1500 zł to być może będzie to oferta warta rozważenia 🙂. Wg mnie zensory to bezpieczne kolumny. Nie przebasowione bez ostrej góry. Z odpowiednią elektronika zagrają przyjemnie. U mnie spięte były z Cyrusem one i było to dobre połączenie. Ale w niższym budżecie myślę, że możesz je napędzić Pioneerem, yamaha czy marantzem i też powinno być ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Jeżeli cena zejdzie do 1500 zł to być może będzie to oferta warta rozważenia 🙂. Wg mnie zensory to bezpieczne kolumny. Nie przebasowione bez ostrej góry. Z odpowiednią elektronika zagrają przyjemnie. U mnie spięte były z Cyrusem one i było to dobre połączenie. Ale w niższym budżecie myślę, że możesz je napędzić Pioneerem, yamaha czy marantzem i też powinno być ok. 

Podjade, obejże, posłucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Aby zakończyć wątek napisze, że wybór padł na Heco Aurora 700 oraz Yamaha RN 602. Miało być KD albo soundbar, jednak po przeczytaniu kilku wątków na forum zdecydowałęm się na stereo. Miało być do 3 tys. - wyszło 5 tys. Nie wiem czy byłbym zadowolony z KD. Natomiast wiem, że jestem zadowolony z zestawu jaki nabyłem. 

Pozdrawiam i dziękuje.

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...