Skocz do zawartości

jdrk

Recommended Posts

Cześć,

Szukam audio do max 3tysiecy. Z dotychczasowych poszukiwań udało mi znaleźć to co poniżej:

wzmacniacz Yamaha AS-301

kolumny podstawkowe Monitor Audio Bronze 2 lub Pylon Audio Pearl 25 Monitor (bardziej przemawiają do mnie pierwsze ponieważ mają BR z przodu a kolumny będą dość blisko ściany)

 

czy warto dołożyć trochę $$ i kupić amplituner Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8250, czy będzie słyszalna różnica w dźwięku ?

Zestaw będzie grał w pokoju z aneksem razem około 20m kw. Przeznaczenie do sluchania muzyki, obecnie glownie youtube, gramofon i sporadycznie filmy. Oczywiście w przypadku amplitunera radio i spotify będzie miłym dodatkiem, z którego na pewno też będę korzystał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jdrk napisał:

czy warto dołożyć trochę $$ i kupić amplituner Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8250, czy będzie słyszalna różnica w dźwięku ?

No słyszalna będzie.... :)  Bo AS 301 to czysty wzmacniacz i bez podpiętego źródła nie zagra wogóle , w przeciwieństwie do R-N602 która ma wbudowane funkcje sieciowe, radio internetowe, spotify i takie tam :) 

Ewentualny dylemat możesz mieć taki - czy powinieneś zakupić np. wspomnianą A-S, ale 501  oraz zbudowany na jego podstawia amplituner R-N 602.

Ale najpierw musisz określić z czego muzykę chcesz "puszczac". I czy źródło już masz, czy dopiero będziesz kupował (np w pakiecie z RN602).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Melodika BL 40 MKIII

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Heco Victa 702

 niestety w obecnej sytuacji kolumny podłogowe odpadają. Powodem tego jest brak miejsca i piesek, który nie przestał jeszcze obgryzać losowych rzeczy, które są w jego zasięgu. 
Dodam że nie do końca zależy mi na czystej mocy ponieważ nie mam warunków do słuchania głośno. Dobrze żeby dźwięk z zestawu był czysty, równomierny i że tak powiem "ciepły"  (nie wiem czy dobrze to wyraziłem bo pewnie każdy ma własny sposób na opisanie tego 🙃)
Być może w przyszłości pokuszę się o zmianę kolumn podstawkowych na podłogowe. 
 

 

 

13 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ale najpierw musisz określić z czego muzykę chcesz "puszczac". I czy źródło już masz

źródła są nawet 2 🙃 telewizor , z którego słucham muzyki za pośrednictwem youtube i radia oraz niestety na razie słabej klasy gramofon. 

Muszę przyznać że amplituner kusi mnie ze względu na wbudowane radio oraz musiccast. 

 

Czy podłączając teoretycznie lepszy wzmacniacz, którego źródłem dźwięku będzie muzyka puszczana przez tv nie stracę na jakości w porównaniu do amplitunera, z którego radia lub spotify mogę słuchać bezpośrednio?

Kolejne pytanie czy AS-501 jest "bazą" amplitunera R-N602, wiec w zasadzie inwestując trochę więcej dostaje radio i musiccasta a odczucia ze słuchania zostają tak samo dobre. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

KEF Q 350 / Dynaudio EMIT 10/20 / Magnat Quantum 753

Piotr, podałeś na prawdę ciekawe propozycje, chętnie widziałbym u siebie KEFy, ale szybujemy już sporo ponad mój założony budżet. Jestem w stanie dołożyć powiedzmy 10% ale wybierając coś z tego co zaproponowałeś to nawet rezygnując z ampli na rzecz AS-501 jestem w okolicy 4tys a nie 3 :)

Kiedy jakiś czas temu zaczynając przymiarki do zmiany audio i tak poszukiwałem sporo tańszych opcji . Pierwszym wyborem były monitory aktywne a nawet głośniki od MicroLab. Dopiero czas spędzony na forach przekonał mnie to tego żeby zainwestować coś więcej w sprzęt lepszej jakości na lata. 

Na razie możemy założyć ze jestem zdecydowany na sam wzmacniacz kosztem lepszych kolumn. Jeśli uda się dobrze to zestawić a chciałbym jednak mieć musiccasta to postaram się znaleźć dodatkowe środki żeby dołożyć do amplitunera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam jeszcze pytanie, ktoś może uznać je za dziwne, ale rozmyślałem nad tym i nic nie wymyśliłem 🙃

jak wygląda sterowanie głośnością z pilota w A-S501? Widzę że na pokrętne jest zaznaczona kreska, która wskazuje poziom głośności. Nie jest pokrętło, które kręci się bez ograniczeń tak jak w R-N602. 

Co w przypadku kiedy zwiększę głośność na pilocie i będę chciał przyciszyć pokrętłem, które będzie powiedzmy na początku skali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu A-S501 gra lepiej od R-N602, ale żeby nie było tak łatwo, to powiem Ci, że również w moim odczuciu pomiędzy tymi urządzeniami postawiłbym MCR-N670D (oczywiście nie mam tu na myśli porównania na oryginalnych głośnikach od 670D). Pytanie jest zatem, czy R-N602 i A-S501 grają podobnie do "zwykłej" wieży czy "zwykła" wieża gra porównywalnie do nich :) i za co tak naprawdę płacisz. Osobiście brzmieniowo wybrałbym A-S501.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petroff dzięki za opinie.

1 godzinę temu, petroff napisał:

Osobiście brzmieniowo wybrałbym A-S501

na tą chwilę to też mój wybór. Aktualnie używam wieży i stwierdziłem że pora na coś ciekawszego. Na razie wzmacniacz lub amplituner z kolumnami podstawkowymi ale z możliwością zmiany w przyszłości na jakieś podłogowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2020 o 08:55, jdrk napisał:

jak wygląda sterowanie głośnością z pilota w A-S501? Widzę że na pokrętne jest zaznaczona kreska, która wskazuje poziom głośności. Nie jest pokrętło, które kręci się bez ograniczeń tak jak w R-N602. 

Co w przypadku kiedy zwiększę głośność na pilocie i będę chciał przyciszyć pokrętłem, które będzie powiedzmy na początku skali?

podpowie ktoś w tej sprawie :D ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 30.01.2021 o 20:00, pavelm6 napisał:

wystarczająca ilość basu czy już myślisz nad subem?? ;)

powiem Ci że basu nie brakuje, przynajmniej w takim ustawieniu jak mam teraz 👂

Wcześniej grała u mnie miniwieża samsung 2.1 i tam basu było dużo i niestety był dudniący, a tego teraz chciałem uniknąć. Na pewno sposób ustawienia kolumn na półkach nie pomaga i powoduje że bas nie jest precyzyjny. 
W przeszłości planuje zakup podstawek i może coś w tej kwestii się zmieni - na razie nie mam budżetu i pomysłu jak pogodzić podstawki z brakiem miejsca. 

 

145286778_427130612062475_784581280810078888_n.jpg

Edytowano przez jdrk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...