Skocz do zawartości

Amplituner Denon AVRX2700


Gabmike

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Już dawno nie odwiedzałem tego forum a szkoda Po prostu nie miałem czasu ostatnio zastanawiałem się nad kinem domowym i bardzo dobre rady mi daliście jednakże nie zdołałem go kupić .Natomiast teraz mam okazję kupić sobie sprzęt aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między tymi dwoma Denonami

Denon AVRX2600 oraz Denon AVRX2700

Czy jest sens dopłacać 130 euro

Tv mam taki

samsung ue75mu7000 

Głośniki chcę kupić takie

q acoustics 3050i 5.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to faktycznie długo Cie nie było

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DENON/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X2600H?s1=1

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DENON/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X2700H?s1=1

Przede wszystkim 8K , które działa jak działa.

Na stronie Denona ma także dokładniejsze porównanie.

Rozmawiamy o tych amplitunerów zwłaszcza nowych w paru wątkach. Prześledź trochę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka
 

 Kupiłem ampli   DENON AVR-X2600H , obecnie słucham, na głośnikach sony , które miałem podpięte do starego  amplitunera   i jest spoko , ale uparłem się by przetestować Atmosa .

Głownie  do oglądania  filmów  i czasem jakaś gierkę odpalę  na ps4 gdzie gra się solo

 

Pokój niestety mały jak to w blokach bywa  4 metry szerokości i może 7 długości  tv mam na ścianie a łózko po drugiej stronie odległość jakieś 3 m. pomiędzy

Szukam jakiegoś fajnego zestawu głośników .

 Czytałem , że jamo s809 słabo wypadają , ale cena jest fajna kosztuje około  4 tys. i czy rzeczywiście tak słabo grają . Wyczytałem też ,że magnat  jest  w miarę spoko 

Nie jestem , aż takim audiofilem  , po prostu chciał bym w miarę dobre głośniki  by się przyjemnie film oglądało 

Chce zrobić 5.1.2 głośniki na sufit odpadają  , niestety zostanie opcja na przednich kolumnach atmos skierowanych w górę

Co możecie  polecić

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maverick2005 napisał:

Jaki budżet i czy od razu chcesz zestaw 5.1.2?

No myślałem z początku , że te 5 k wystarczy . patrząc jednak na ceny  widzę ,że to około 10 k. w górę 

 Ale nie ukrywam ,że nie wiem czy nawet nie będzie lepiej nie kupować odrazu całego zestawu za 10k , tylko stopniowo najwyżej tez można skompletować taki zestaw głośników .

Zacząć na początek od przodu  , potem boki a na koniec atmosowe  z wooferem , po kolei wymieniając kolumny 

 

Chyba ,że jakiś zestaw  z tańszych dobrze grających  kolumn cos jest warte uwagi do tych 5 - 6 tysi .  Jeżeli nie to trzeba będzie przetrzepać skarbonkę i dołożyć do tej 10 

Edytowano przez PRZdomel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc - Dzień dobry wszystkim :)

Kupiłem ostatnio AVRX2700H , pozbyłem się Yamahy - za stara i za jasna do moich kolumn. Też stałem przed podobnym dylematem czy jest sens dopłacać. Ampli z reguły kupujemy na dłużej więc.....Jeśli w przyszłości masz zamiar wejść w 8K, kupisz PS5, korzystasz często ze słuchawek bluetooth ( choć chyba ma to wejść przez aktualizację do 2600) i nie przeszkadza Ci brak HDMI na froncie to ...ja się zdecydowałem. Dostałem dobrą cenę na 2700, mała różnica w cenie i nie było sensu się zastanawiać. Gdzieś w zagranicznym necie przeczytałem, że są ponoć lekkie zmiany również w torze audio i troszkę lepiej brzmi jak 2600. Na ile to prawda, nie wiem. Początek był trudny bo ampli nie do końca podobał mi się po pierwszych odsłuchach w domu - mam podpięty pod B&W 606, 5.1 , stosuję Bi-Amp, .....Kiedy się wygrzał ( może i ja musiałem;) ), nastąpiła duża zmiana - już go nie oddam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają,to nie problem,bo sufitowe można dobrać inne, S4HOME chodziło o to,że te nakładki od Jamo grają słabo i szkoda na to kasy i zachodu. Jeżeli chcesz iść i poczuć  atmosa,to lepiej sprawdzają się sufitowe,jak nie masz możliwości, kasę co masz wydać na te nakładki,to lepiej dołożyć do lepszego 5.1 lub 5.2.

Mam atmosy, sufitowe Magnat IC 62,efekt fajny,ale jeżeli chcesz poznać moje zdanie to dla tych kilku efektów w filmie,nie inwestował bym w nakładki.

Tu wrzuciłem kawałek filmu z atmosem,scenka przelatującego samolotu.

Wiadomo nie jest to najlepsze źródło do oceniania i odbioru,ale jak wrzucisz przez słuchawki to w miarę daje radę.

To tak poglądowo.

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Hey

tak słucham ich i muszę stwierdzić ze same głośniki z Denonem dźwięk jak dla mnie jest na chwile obena wystarczająco czysty ale, brak basów mnie troszkę zdziwił 

Jesli będę miał możliwość to je wymienię prawdo podobnie na model wyższe czyli Q750  i pewnie poleci te kino i zastąpię to tylko stereo 

Brakuje mi podbicia basu oraz nie bawią mnie kina domowe gdzie słucham tylko muzyki 

Cos polecacie tak do 3 tyś?

Pozdrawiam Krystian
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...