Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do 3000-3500 max do klipsch rf280f


zakuman

Recommended Posts

Czesc!

 

Szukam Wzmacniacza stereo do 3000-3500 max do klipsch rf280f

 

Salon 37m2

Kolumny juz mam i graja obecnie z onkyo 8250

Muzyka glownie house - nightfunk, valentono khan, don dolla, fisher, itp

 

czasem rock ( tutaj onkyo moj slabo sobie radzi)

 

NIE korzystam z radia/ funcji sieciowych ani aplikacji na onkyo 8250- wiec to bedzie zbedne

 

Pls help :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom te Klipsche żeby pokazały swoje możliwości potrzebują naprawdę porządnego pieca, Onkyo to bardzo zły wybór do tych kolumn, polecam Ci Nada ale wyższego c375, to mocny, gęsto grający na średnicy wzmacniacz, który wyciśnie z tych kolumn bardzo wiele, zdziwisz się jak dobrze one mogą zagrać w stereo. Ludzie podpinają je do byle czego no i grają byle jak.

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c375bee-pilot-przewod-krell-9785210468

 

 

Edytowano przez Draconian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wstepie dziekuje za odpowiedzi. Ten cyrus one ma bardzo duza rozpietosc cenowa od 2500-5000 chodzi tylko o dodatkowe bajery?

Ten nad375bee jest duzo lepszy od 356? Bo roznice cenowa spora . Ten z aukcji jest niewiele tanszy od nowego a jeszcze porysowany hm


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jednoznacznie proponujemy Ci wzmacniacz NAD C356 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c356-bee.html 

Na jego temat można przeczytać wszędzie. Jego największe zalety to mocny i dość dobrze kontrolowany bas oraz poukładany, zrównoważony i nie rozjaśniony przekaz.

Zapraszamy Cię na prezentację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo faktycznie najbardziej kusi mnie na c375bee ale...

slucham muzyki z tv i na nim mam wykupiony apple music - obecnie podlaczone mialem optykiem i onkyo 8250 ma w sobie daca - tu nie ma - duzo strace? 
 

bo przyznaje ze moge go miec w genialnej cenie ( 2500)

Edytowano przez zakuman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zakuman napisał:

Panowie mam pytanie bo faktycznie najbardziej kusi mnie na c375bee ale...

slucham muzyki z tv i na nim mam wykupiony apple music - obecnie podlaczone mialem optykiem i onkyo 8250 ma w sobie daca - tu nie ma - duzo strace? 
 

bo przyznaje ze moge go miec w genialnej cenie ( 2500)

Bierz c375, jest dużo lepszy od c356, to różnica klas. Poza tym spójrz na moc 2x150W a w pomiarach Audio wyszło 2x200, to elektrownia. Masz potężne kolumny, potrzebują mocy żeby zagrały porządnie.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2473-nad-375-bee

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Draconian napisał:

Bierz c375, jest dużo lepszy od c356, to różnica klas. Poza tym spójrz na moc 2x150W a w pomiarach Audio wyszło 2x200, to elektrownia. Masz potężne kolumny, potrzebują mocy żeby zagrały porządnie.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2473-nad-375-bee

 

Takiej opinii potrzebowalem :D! Pzrzestrzeni maja sporo bo 37m2 wys 2,8m. Przezyje ten nad to zrodlo? ( apple music z tv i jak rozumiem polaczenie chinch)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać ciepłego wzmacniacza.

Yamaha As 701 na pewno odpada.

NAD 356 lepiej ale to też wzmacniacz grający wyższym środkiem. Z klipszem to pasmo będzie jaśniejsze i dośc agresywne.

Znakomicie z tymi kolumnami zgrywa się Magnat MR 780 albo Xindak 06., NAD 375 Ewentualnie Atoll IN 50 Signature.

7 godzin temu, zakuman napisał:

Jak odepne 8250 onkyo na rzecz nad c375bee to czy zyskam sporo?

Bardzo sporo.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Musisz szukać ciepłego wzmacniacza.

Yamaha As 701 na pewno odpada.

A to dlaczego. Bo Klipshe grają tak jak grają. A może on lubi taki dźwięk. Ja do swoich 620f mam CXA60 i mam skręcone pokrętło wysokich na maxa i uwielbiam to brzmienie, co teraz mam go sprzedać i kupić mr780 żeby to brzmienie popsuć bo tak uważa większość na forum. Jak mam ochotę napić się wódki i poczuć jak smakuje alkohol to nalewam do do kieliszka 40 gram i wypijam a nie biorę kubka 300ml nalewam rzeczone 40 i dolewam do pełna coli żeby rozcieńczyć i nic nie poczuć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Wszystko zależy jakie brzmienie preferuje autor. Jeśli dynamiczne, szczegółowe z mocną górą to Yamaha może przypaść do gustu ale mało jest takich osób, którzy szukają ostrego brzmienia. 
@Rafal Szczygieł najważniejsze, że Tobie podoba się brzmienie i przynajmniej wiesz czego szukasz. 

Zgoda, takich osób jest mało. Ale skoro ktoś kupił kolumny które grają w taki a nie inny sposób to dla mnie jest to wskazówka jakie granie ktoś lubi. Wkurza mnie to że każdemu kto ma głośniki z ostrym wyrazistym brzmieniem proponuje się do kompletu coś co to brzmienie osłabi.

Po drugie zbyt dużo szukających porady nie zadaje sobie odrobiny wysiłku aby dokonać odsłuchu i określić w jakim kierunku pójść tylko kupują na odległość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Yamaha As 701 na pewno odpada.

 

Im więcej go słucham i porównuje do wzmacniaczy które miałem okazję słuchać to wcale nie jest taki ostry.

4 godziny temu, Rafal Szczygieł napisał:

Ale skoro ktoś kupił kolumny które grają w taki a nie inny sposób to dla mnie jest to wskazówka jakie granie ktoś lubi. Wkurza mnie to że każdemu kto ma głośniki z ostrym wyrazistym brzmieniem proponuje się do kompletu coś co to brzmienie osłabi.

 

Całkowita zgoda i autor tematu musi dokładnie określić co by chciał zmienić lub poprawić w brzmieniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita zgoda i autor tematu musi dokładnie określić co by chciał zmienić lub poprawić w brzmieniu.

Ja jestem autorem i wiadomosc wyzej napisalem, ze cytuje „Panowie dziekuje za porady wybor padl na nad c375bee. Jest maly problem bo jednak w tv nie mam chinchy - a nad optyka. Co robic? Kupic fio jakis tani?”

Zamowilem c375bee i fiio d03. Troche tylko mnie zastanawia jak podlaczyc ps4 pro do dzwieku


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zakuman napisał:


Ja jestem autorem i wiadomosc wyzej napisalem, ze cytuje „Panowie dziekuje za porady wybor padl na nad c375bee. Jest maly problem bo jednak w tv nie mam chinchy - a nad optyka. Co robic? Kupic fio jakis tani?”

Zamowilem c375bee i fiio d03. Troche tylko mnie zastanawia jak podlaczyc ps4 pro do dzwieku


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ja mam coś takiego z dvd do wzmaka

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-sygnalu-audio-optical-na-rca-8443224949

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że jest ostry. Jest jasny. On nie kłuje. Jest na pewno dużo bardziej liniowy od słabszego 501. Ale jeśli ktoś szuka takiego brzmienia to nie szuka porady na forum. To strikte konkretne brzmienie, które trzeba odsłuchać i lubić. Moim zdaniem mimo że 701 uwazam za dobry wzmacniacz w swojej cenie to po prostu do Klipscha nie polecam. Co kto woli

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...