Skocz do zawartości

Wymiana ampli rx v 771


mereus

Recommended Posts

Dzień dobry. Wiem, że jest masa tematów na ten temat, ale nie mogę się zdecydować.  Posiadam aktualnie amplituner Yamaha rx-v 771 wraz z kolumnami Monitor Audio Bronze BX5 ( w specyfikacji niby 8ohm, w testach podobno 4ohm, nie wiem czy to ma aż tak wielkie znaczenie przy wyborze ampli), BX2, BX Centre i sub BXW10 + jakieś stare male prykawki sony z tyłu w pokoju 25 m. Denerwuje mnie, że nie mam 4 k a netflixa się ogląda z nvidia shield, przez arc dźwięku nie puszczę bo hdmi za to odpowiedzialne padło. Szukam amlitunera z 4k i waham się pomiędzy następującymi:

Denon avr 3700H

Yamaha rx v685

Yamaha a880

Yamaha rx v6a (ten dla mnie raczej odpada, jedno wyjście hdmi i ten wygląd z małym ekranikiem, no ale może mnie ktoś przekona)

Z denonami nie miałem do czynienia, ale 3700 to nowy model z co prawda walniętymi hdmi 2.1, ale kto wie czy nie pójdą do serwisu.

Yamaha z kolei to starszy model, ale z 4 k, na którym najbardziej mi w sumie zależy. hdmi 2.1 uważam za śpiew przyszłości. A880 podobno nie jest wcale lepsza od 685.

Podpowiedzcie, warto inwestować w nowszego denona czy skupić się na starszej Yamaha. Wiem, że koszty poszczególnych ampli odbiegają od siebie. Ale podobna cena nie jest dla mnie wyznacznikiem.

Edytowano przez mereus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymienić amplituner i poza funkcjonalnością poczuć wyraźny przyrost jakości dźwięku, do Twojego systemu proponowałbym urządzenie Denon AVR-X3700H, ewentualnie Marantz SR5015. Jestem pewny, że dźwiękowo zgra się to najlepiej.

Co do niby „walniętego HDMI”, to proszę spojrzeć pod link, tam jest wszystko wyjaśnione - https://www.denon.com/pl-pl/news/hdmi-chipset-issue- affecting-4k-120hz-hdr-output-for-console-gaming

Zapraszam serdecznie do naszego salonu po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Zaryzykowałem z Denonem. Jak nie podpasuje to zwrócę . Ciekawi mnie inne brzmienie niż Yamahy. Najwyżej zwrócę. Jeśli u znajomego stare kolumny Kody brzmią świetnie ( zdecydowanie lepiej niż moje bronze) z nowym Onkyo to czemu nie tu ;)

Edytowano przez mereus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...