Skocz do zawartości

Marantz PM7000n


Vatt

Recommended Posts

4 godziny temu, Vatt napisał:

Ale generalnie szybciej podmienie elektronike niz kolumny.

Ja mieszkam z F501 od wiosny i poszedłem tym tropem, te kolumny wymagają przemyślanego doboru elektroniki i okablowania, pełnię możliwości pokażą ze wzmacniaczem ze średniej lub nawet średniej górnej półki, dodatkowo, jeśli nie poskąpisz na kablach to masz zapewniony równo grający system w całym paśmie a to z kolei oznacza że zagrasz każdy rodzaj muzyki i będzie co najmniej dobrze. Bezwzględnie wymagają porządnego wygrzania, też byłem pozytywnie zaskoczony poprawą brzmienia po ok.300 h pracy.

Wczoraj chyba ostatecznie system "stjuningowałem", jest git😎.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajne opinie o tych kolumnach pojawia sięjuż od diesiątek lat.

Bo przypnijmy że wcześniej Ci sami panowie robili DC6T i XT6F u Tannoya.

Tam było dokładnie to samo. To nie jest granie dla każdego. Ale podobnie jak w Dynudio stety/niestety kolumny wymagają doboru 'Lepszej" elektroniki.

Absolutnie rozumiem że komuś nie podeszły jak najbardziej. Ale jesli ktoś chce mieć wobec nich obiektywną opinie to warto je po prostu do testów podłączyć do czegoś lepszego / lepiej zestrojonego.

Sam miałem kiedyś kolumny tannoya i wiem że nie było to takie proste.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam,

 

Dluzsza przerwa... Pol roku zlecialo, na szczescie w przyjemnej atmosferze dobrego grania.

Pojawilem sie, bo wlasnie jestem na etapie szukania gramofonu i wpadlem na to forum przegladajac oferty.

Wiec jak juz jestem to wspomne tylko, ze tuz po swietach dokupilem do zestawu CD 6007, podpialem to przec RCA i znow niespodzianka..

Podkreslam, ze to moja opinia i moze nie byc w pelni obiektywna ale plytki CD odtwarzane w 6007 brzmia lepiej niz ta sama nuta streamowana z TIDAL`a.

Malo tego po blisko pol roku grania wszelkie watpliwosci zwiazane z dociazeniem mocniejszego repertuaru sie rozplynely (zwlaszcza sluchajac CD`kow).

Doprawdy dzis juz niczego mi nie brakuje ale moze to byc rowniez kwestia przyzwyczajenia uszu do calego zestawu. Bardzo mozliwe, ze w bezposrednim porownaniu z mocniejszym piecem dokonam kilejnego odkrycia...

Jak bede w PL mam zamiar wybrac sie do 1, 2-och sklepow i posluchac sobie tych Fyne`ow z Cyrusem, Cambridgem i NAD`em, tak z ciekawosci, dam Wam znac.

Odezwe sie rowniez jak uda mi sie sfinalizowac zakup gramofonu - celuje w sprzet z tej samej stajni: Denon`a DP-400 (to moj drugi gramofon po Unitrze mojego Starszego, wiec na start chyba styknie[?])

Pozdrawiam... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, 

Ciekawe, czy ktoś tu jeszcze zagląda??? 

Wpadłem na chwilę, jakby ktoś chciał kilku uwag co do f501...

W międzyczasie od zakupu pm7000n z f501 odwiedziło mnie kilku znajomych z różną elektroniką. Chciałem wspomnieć o dwóch piecach, które przepuściłem przez f'ki.

Najpierw Rn 803d w bezpośrednim porównaniu z Dac'kiem Marantaz bo źródłem było cd 6007. Ludzie często pytają czy warto dopłacić do pm7000n - uważam, że TAK. A czy warto wymienić Yamahe na Marantza? Uważam, że NIE... Już wyjaśniam: jak dopiero kupujesz sprzęt to z tych dwóch modeli polecam pm, bo według mnie gra ciekawiej i śmiem twierdzić, że pomimo iż na papierze jest sporo słabszy od rn'ki to w bezpośrednim porównaniu ma się wrażenie, że moc leży po jego stronie. A czemu nie warto wymieniać Yamahy na Marantza? Bo jak już chcesz zamienić klocka to idź wyżej, Marantz może i jest klasę wyżej ale ten przeskok nie jest aż tak znaczący. Yama to też fajny ampek w swojej cenie. Na f'kach gra spoko, jest szybka i ciut jaśniejsza niż Marantz.

Druga pozycja o której chciałem wspomnieć to Naim Unit Atom. To już spory skok i tu znów niespodzianka, bo f501 spokojnie sprostały wymaganiom tego małego piecyka A/B i uważam,  że to potwierdza moją opinię, że te paczki mają większy potencjał niż większości słuchaczom się wydaje po pierwszym kontakcie z nimi. Było czysto, szczegółowo, szeroko i naprawdę wciągająco... Atoma i F501 można słuchać godzinami. Potem miałem okazję spróbować go z podlogowkami Dynaudio i również było miło, trochę więcej powietrza i szklista góra. Nie powiem które lepsze, bo sam nie wiem, z Atomem pewnie wszystko jest fajne.

 

Pozdrawiam, hej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Vatt napisał:

Witam, 

Ciekawe, czy ktoś tu jeszcze zagląda??? 

 

Pytanie z innej beczki. Czy próbowałeś może używać Soundcloud w Heosie?

Mam darmowe, działające konto Soundcloud i nie mogę go podłączyć do Heosa z DNP-800NE. Nieoceniony serwis Denona w Polsce stwierdził, że "u nas działa" i to było na tyle..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klimkr napisał:

Pytanie z innej beczki. Czy próbowałeś może używać Soundcloud w Heosie?

Mam darmowe, działające konto Soundcloud i nie mogę go podłączyć do Heosa z DNP-800NE. Nieoceniony serwis Denona w Polsce stwierdził, że "u nas działa" i to było na tyle..

Cześć, 

Niestety nie, latam na TIDAL. Ale zerknę  na to w wolnej chwil, ciekawe czy u mnie zatrybi. Dam Ci znać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...