Skocz do zawartości

Monitor Audio 6G 200


Edgar Ursion

Recommended Posts

Cześć,

Najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu. Mamy na stanie także jeśli byłbyś zainteresowany wypożyczeniem to zapraszam do kontaktu. Brzmienie jest dynamiczne z czystą górą. Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz, w mojej ocenie świetnym połączeniem jest cieplejszy NAD C356BEE czy Audiolab 6000a. Jeśli stawiasz na dynamikę to Yamaha AS701 czy Cambridge Audio CXA61 zgrywają się bardzo dobrze. Rozumiem, że patrzymy na stereo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać i porównać Bronze 300 6G z Bronze 6 5G. Balans tonalny jest bardzo podobny, mimo że całkowicie zmieniono konfigurację głośników (większa średnica, kompletnie inne częstotliwości na zwrotnicy, i to wyższe na nowym modelu).

Na tle różnic między 6/5G a 300/6G, różnice między Bronze 5 5G a Bronze 200 6G są niemalże ledwie kosmetyczne, więc spodziewałbym się tego samego, co w poprzedniej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bardziej pod kino z resztą zestawu...choć brzmienie w stereo tez mnie interesuje...z tego co "slyszałem" to raczej nie są to kolumny z mocnym basem ale w kinie to zrekompensuje sub. I pytanie zasadnicze jak ta nowa generacja MA wypada w połaczeniu z Yamahą...685 zwłaszca mnie interesuje lub ten nowszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, chodziło mi o pięćsetki. Nawet się upewniałem co do częstotliwości odcięć na zwrotnicach (5 vs. 200 i 6 vs. 500), ale przeoczyłem nazwy nowych kolumn.

Z jednej strony miejsce na model 300 jest, bo nie ma nic z głośnikami 16,5 cm/6,5", ale z drugiej strony Monitor nie pokazał jeszcze nowych głośników w tej średnicy.

(Aha, no i nie wiem, co rozumiesz przez mocny bas, ale bas to nie jest "łupnięcie", tylko niskie częstotliwości, i tych nie brakuje.)

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie chodziło mi o łupnięcie...to ma zapwenic ewentualnie sub. czytałem cos o nich w highfidelity i tam twierdzili, że "basu nie pompują", raczej skupiają się na średnicy i troche wyżej i poniżej i że grają dość rozdzielczo i selektywniw ale nie syntetycznie. interesują mnie te mniejsze 200 bometraz ok 20 m2. 500 też ok ale cenowo na razie za wysoko zwłaszczy gdy w grę wchodzi cały set

o rany z rozpędu pisane i rój literówek sorry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego trzeba iść samemu na odsłuch. Recenzje sprzętu audio pisane są bardziej kwiecistym językiem niż hagiografie, dlatego nie warto się nimi sugerować.

Wady odsłuchów: sprzedawca już Cię ma w salonie i wie, że głupio Ci będzie nic nie kupić, zwłaszcza gdy niektóre salony łaskawie piszą, że oferują „krótkie darmowe odsłuchy”. Masz ewidentne poczucie, że jest to dla nich jakiś kłopot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w 100% wyborze kina 200tki wystarczą. A skupić się na subie i prawidłowym ustawieniu.

Mamy je i tak testowaliśmy właśnie w naszej salce. Są małe, w kinie jak najbardziej dają rade.

Zapraszam po wypożyczenie.

Z Yamaha gra to dośc kinowo. Jasno, konkretnie szybko.

Denon to taki bardziej równiejszy kompan dla nich.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...