Skocz do zawartości

KEF R5 + Cyrus One Cast


radek2272

Recommended Posts

Witam, 

poszukuje zestawu audio, byłem na kilku odsłuchach i bardzo przypadło mi do gustu brzmienie kolumn KEF R5 (być może to kwestia akustyki pomieszczenia odsłuchowego w salonie, być może elektroniki, do których były podłączone - był to chyba jakiś Arcam za kwotę ok 10k zł ). Zacząłem się zastanawiać nad tymi KEF`ami oraz co do nich ewentualnie dobrać, nie wydając jednocześnie zawrotnej kwoty 10k, chciałbym też, aby urządzenie było z tych "All in one" - i tutaj pojawił się Cyrus One Cast, czy KEF R5 z Cyrus to dobre połączenie ? (wiem, że KEF`y są dość wymagające prądowo)

Pomieszczenie gdzie będą stały kolumny to salon z kuchnią ok 28 m2. rodzaj muzyki - różny.. (bez szczególnych preferencji), chciałbym, żeby to przyjemnie grało na niewielkim poziomie głośności (muzyka w tle w ciągu dnia, wieczorem troszkę głośniej), budżet ok 12-13k zł.

Może, jakieś inne propozycje co lepiej dobrać do KEF R5 ? 

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie.  

Edytowano przez radek2272
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF R5 to bardzo dobre i małe kolumny. Jeśli masz mniejsze pomieszczenie i chcesz podłogowe rozwiązanie to jest to dobry chodź pomijany model,

Jesli chodzi o elektronikę do nich to Cyrus jest jak najbardziej ok.

Oprócz niego Cambridge CXA 81 + Chromecast lub wspomniany PM 7000N

KEF i Focal to jednak totalnie odmienne granie.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2020 o 16:29, radek2272 napisał:

poszukuje zestawu audio, byłem na kilku odsłuchach i bardzo przypadło mi do gustu brzmienie kolumn KEF R5 (być może to kwestia akustyki pomieszczenia odsłuchowego w salonie, być może elektroniki, do których były podłączone - był to chyba jakiś Arcam za kwotę ok 10k zł ).

 

To musiał być Arcam SA30 innej opcji nie ma, ale z takim piecem pokazały na co je stać. Wzmacniacz i akustyka na pewno zrobiły swoje, a w domu to warunki akustyczne przeważnie są dużo gorsze.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

tego Audiolab 6000A Play też brałem pod uwagę, będę chciał posłuchać dwóch. Jeszcze się tak zastanawiałem, czy może nie iść w podstawki, np. R3 lub Elac BS 403 + jakiś sub, pewnie takie rozwiązanie mogłoby być lepsze w przypadku oglądania filmów. Jest opcja posłuchania ich w okolicach Poznania ?  

Tak, to był Arcam SA30 - i faktycznie, grało to świetnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co Ci zaprezentował sprzedawca do odsłuchu ciężko się będzie pogodzić z gorszą jakością dźwięku. Będą odsłuchiwane kolejne sprzęty, a w głowie będzie mocno zakotwiczony ten pierwszy czyli świetny.

Co do kolumn to zostałbym jednak przy podłogówkach bo subwoofer zaburzy stereofonię i też nie będzie tani. Dużo osób ogląda filmy w systemie 2.0 i to im w zupełności wystarcza bo jest to olbrzymia poprawa od tego co się słyszy z TV. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...