Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod NAD 356 + DAC CA6 + Aries Mini


Giersza

Recommended Posts

Przez ostatnie lata udało mi się zgromadzić nieco sprzętu, który razem z kolumnami podłogowymi miał trafić do nowego domu ale.... projektantka z żoną nie przewidziały honorowego miejsca w salonie (otwarty 35m2) na ustawienie dotychczasowych DIY kolumn podłogowych. Całość posiadanego sprzętu mogę przenieść do innego miejsca, które jednak zostanie zaadoptowane dopiero za kilka lat na pomieszczenie użytkowe. Pomyślałem aby wykorzystać je w nowej konfiguracji.

Założenia:

- muzyka z serwisów streamujących HiFi, urządzeń zgodnych z airplay

- funkcja kina domowego

 

Posiadany sprzęt:

- wzmacniacz NAD 356 po modyfikacji muda44

- DAC Cambridge Audio Magic 6

- Auralic Aries Mini jako transport

- trochę porządnego okablowania

 

Do tego chciałbym dobrać niewielkie monitory/podstawkowe do ustawienia na stoliku RTV (szerokość 150 cm) pod telewizorem. Kolumny musiały by być ustawione leżąco, gdyż pomiędzy blatem stolika a krawędzią telewizora jest 27 cm (ewentualnie mogę o 2-3 cm podnieść telewizor jak trzeba). Budżet nie jest specjalnie ograniczony, dobrze było by wykorzystać istniejący sprzęt lub jego część. Proszę o pomoc w wyborze głośników, które były by optymalne do tego zestawu. Niestety, mało obiektywnym kryterium jest niewielka ilość miejsca na stoliku RTV. Początkowo miał tam być soundbar ale wiadomo....

Pzdr

Giersza

Edytowano przez Giersza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Ale szukasz ratunku na forum zamiast po prostu się postawić. Widac że miałeś, masz kontakt ze sprzętem i wiesz czego szukasz. Zostałeś po prostu zablokowany.

Nigdy nie mogę i nie zaakceptuje takiego stanu.

8 godzin temu, Giersza napisał:

projektantka z żoną nie przewidziały

 

Małe, na leżąco?

PMC Gold, KEF Q 350

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc założenia były inne.

1. mam pokój/pomieszczenie do adaptacji w formie ogrodu zimowego z ogrzewaniem, około 16m2 i założenia były aby tam przenieść cały sprzęt, który posiadam, tworząc klimatyczne "piekiełko". Widzę jednak, że urządzenie tego pomieszczenia, będę musiał nieco odłożyć w czasie, są inne priorytety w domu. Ten wariant ma/musi poczekać ale być może jest właśnie docelowy za 2-3 lata.

2. w salonie miało być nagłośnienie do TV i streamowania muzyki - planowany był soundbar Bose lub Sonos

ad. 2 - wiem, że soundbara nie kupię, wolałbym w tym budżecie lub nawet wyższym niewielkie monitory, początkowe myślałem, że może aktywne Audio Pro A26... ale po chwili zastanowienia okazało się, że sprzęt z tytułu ładnie wkomponuję w stolik RTV i rozwiązanie będzie lepsze niż gołe A26.

Mogę też cały dotychczasowy sprzęt schować do pudełek i kupić inne gotowe/budżetowe/kompleksowe rozwiązanie... ale chyba szkoda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu w Twoim przypadku kupować aktywnych kolumn. Rozwiązaniem mogą być Kef Q350 lub Fyne Audio F500 ale tutaj musiałbyś sprawdzić czy starczy Ci miejsca nawet jak podniesiesz maksymalnie telewizor. Wiadomo, że będzie to rozwiazanie przejściowe więc nie ma sensu wydawać zbyt wiele pieniędzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...