Skocz do zawartości

czy jest coś lepszego niż chromecast audio?


braxinho

Recommended Posts

Szukam czegoś co pozwoli mi korzystać z tidala/spotify z poziomu telefonu na kanapie i będzie współpracować z zestawem stereo( kolumny aktywne Dynaudio xeo5 z hubem - zdjecie ponizej). Do tej pory korzystałem z chromecast ale buczy, odcina niskie tony, musiałem uszkodzić mechanicznie - sprzęt jest bardzo delikatny. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego ( minęło już sporo czasu od premiery chromecast audio), jeśli nie w tej cenie to ile muszę wydać, zeby mieć niezawodny sprzęt. Pozdrawiam

 

hub.jpeg.a85470adb316a08767878c1fcc3c5e9f.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Posiadam cxa60 i do transportu używam Chromecast audio.
Słuchał tylko tidala HiFi i mam pytanie o pliki master.
W ustawieniach aplikacji mam jakość master po wifi i po sieci jak słucham z telefonu czy z głupich słuchawek za 50zl "mam" jakość master - tak wyświetla apka tidal. Kiedy łączę się z Chromecast i słucham przez cxa60 mam jakość hifi.
Chromecast połączony przez optyk
Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2020 o 23:30, patryk.mysiak napisał:

Hej
Posiadam cxa60 i do transportu używam Chromecast audio.
Słuchał tylko tidala HiFi i mam pytanie o pliki master.
W ustawieniach aplikacji mam jakość master po wifi i po sieci jak słucham z telefonu czy z głupich słuchawek za 50zl "mam" jakość master - tak wyświetla apka tidal. Kiedy łączę się z Chromecast i słucham przez cxa60 mam jakość hifi.
Chromecast połączony przez optyk
Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego, co się orientuję to w baaardzo dużym skrócie  CXA nie przyjmuje/dekoduje formatu MQA dlatego jakość przełącza się na HIFI.  Ja mam Chromecasta podłączonego do Onkyo TX-9150 i jest podobnie. Słuchawki masz natomiast podłączone bezpośrednio do telefonu, a ten obsługuje Master.

Inna kwestia to mity o jakości Master - nie jest ona lepsza od HIFI, jej zaletą w porównaniu do HIFI jest raczej to, że jest wysoka, a zużywa mniej danych, więc jest dobra np. do pobrania plików na telefon. Nic więc nie tracisz.

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze od Chromecast? Hmm... myślę, że wszystko jest lepsze! Ale wszystko jest droższe. Duuużo droższe no bo Chromecast nic nie kosztuje a dużo oferuje :)

Moim zdaniem jednak daleko mu  do funkcjonalności i jakości którą dają prawdziwe streamery.

Mam Chromecast w sypialni a streamer w salonie. I powiem tak: nie lubię słuchać na Chromecast bo porównując do streamera jest upierdliwy i potrafi żyć swoim życiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sonique napisał:

Co jest lepsze od Chromecast? Hmm... myślę, że wszystko jest lepsze! Ale wszystko jest droższe. Duuużo droższe no bo Chromecast nic nie kosztuje a dużo oferuje :)

Moim zdaniem jednak daleko mu  do funkcjonalności i jakości którą dają prawdziwe streamery.

Mam Chromecast w sypialni a streamer w salonie. I powiem tak: nie lubię słuchać na Chromecast bo porównując do streamera jest upierdliwy i potrafi żyć swoim życiem ;)

A możesz po krótce opisać te najważniejsze według Ciebie różnice? Jaka jest różnica w jakości dźwięku na tym samym wzmacniaczu pomiędzy chromecastem a streamerem?skoro wpinam się do wejścia cyfrowego we wzmaku to czego bym nie podłączył to i tak obrobi to DAC we wzmacniaczu? Czy to nie jest trochę tak, że przy wzmacniaczu z DAC-iem nie ma dużej różnicy czy do wejścia cyfrowego podłączymy streamer czy Chromecasta, róznica jest za to jeśli mamy starszy wzmak bez DAC-a?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barchetta1 napisał:

A możesz po krótce opisać te najważniejsze według Ciebie różnice? Jaka jest różnica w jakości dźwięku na tym samym wzmacniaczu pomiędzy chromecastem a streamerem?skoro wpinam się do wejścia cyfrowego we wzmaku to czego bym nie podłączył to i tak obrobi to DAC we wzmacniaczu? Czy to nie jest trochę tak, że przy wzmacniaczu z DAC-iem nie ma dużej różnicy czy do wejścia cyfrowego podłączymy streamer czy Chromecasta, róznica jest za to jeśli mamy starszy wzmak bez DAC-a?

 

Pewnie masz rację. Ja podłączam streamer analogowo bo ma dużo przyjemniejszy w odsłuchu DAC niż mój wzmacniacz. I ta konfiguracja daje brzmienie poza możliwościami Chromecasta.

Dla mnie streamer jednak to nie tylko różnica w dźwięku. Ale i funkcje dodatkowe (właśnie np. DAC, możliwość pracy jako przedwzmacniacz, akceptowanie muzyki z innych nośników itp.).

Chromecast po ustawieniu kolejki czasem odgrywa swoje i nie przyjmuje nowych poleceń. Zdarzyło mi się to już kilka razy i jest irytujące.

Chromecast to zadziwiająco dobry gadżet za te pieniądze. Ale też ma swoje ograniczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 7.11.2020 o 08:27, Q21 napisał:

W tej cenie na pewno nic nie znajdziesz ale jeśli masz telefon z LDAC to polecam iFi Audio Zen Blue lub jeśli chciałbyś uzyskać połączenie po sieci to Audio. Pro Link 1. 

uzywam iphone xr, i 11 z tego co wiem to nie obsluguja ldac

Szukając alternatyw natknąłem się na yamaha music cast wxc-50 oraz WXAD-10, pierwszy kosztuje 1500 drugi 700 zł, ten pierwszy to rownież przedwzmacniacz... ale podobno nie obsluguje tidal. Czy w  kwocie do 2000zl znajdę streamer ( spotify connect, tidal, air play) oraz przedwzmacniacz gramofonowy w 1? Widziałem, że są takie puszki tylko kosztują 7k np  nadc658
 

Edytowano przez braxinho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...