Skocz do zawartości

DAC 500 - 1000 zł do as700 i sapphire 31


Bart Osz

Recommended Posts

Cześć. 

Po kilku testach zdecydowałem się na zestaw do stereo jak w temacie. Obecnie poszukuje DAC w w.w budżecie. Źródło to chromecast audio, najczęściej tidal hifi. 

Zależy mi na tym, żeby dac był bez bajerów, wzmacniacza, miał wejście optyczne i grał możliwie dobrze z w.w zestawem. 

Rozważam zakup topping d30. 

Co Branża by zarekomendowała? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu pochodzenie z Ali miałoby jakkolwiek uwłaczać jakości sprzętu?

Topping, SMSL, Soncoz to bardzo dobrej jakości sprzęty, dobrze wycenione. 

DAC100 od technicznej strony wypada najsłabiej, natomiast jego parametry wchodzą już w zakres granicy słyszalności i szansa na usłyszenie diametralnych różnic są małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozważałbym między Topping E30 a Cambridge Audio DAC Magic 100. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejsze brzmienie z łagodniejszą górą to CA, jeśli chciałbyś zyskać większa szczegółowość i precyzję to Topping bezapelacyjnie będzie numerem 1. 
Nieco ponad budżet masz jeszcze Topping D50s, nad którym warto chwilę pomyśleć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kukocz napisał:

@Q21 a Soncoz’a byś nie rozważał bo...? Nie macie go w ofercie? :) 
 

@Bart Osz jak zamówienie z Chin wchodzi w grę to poczekaj do 11.11, pozbieraj jakieś kupny i poluj na zakupy na Ali. 

Raczej zamówię z polskiej dystrybucji. Różnica w cenie niewielka (150 zł) a jest gwarancja. No chyba że cena będzie rzędu 300 zł, ale w to wątpię 😉. @Q21 D50s to duży przeskok jakościowy pod kątem brzmienia? Jak ma się do tego Soncoz LA-QXD1? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni stereomaniacy, Do jutra jest promka na Banggood na smsl 10th mkII. Kosztuje niecałe 350 zł i wysyłka z Czech. Mieliście styczność z tym DAC? Dużo zyskam jeżeli dopłacę do topping d50s lub d30 (o ile cokolwiek)? Pytam wyłącznie o jakość dźwięku przez optyczny. Funkcjonalność, w tej cenie jak dla mnie jest full wypasiona. 

Wklejam specyfikację tego smsl

XMOS drugiej generacji. Częstotliwość próbkowania PCM do 32 bitów / 768 KHZ.DSD do DSD256, AK4493

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2020 o 10:43, Bart Osz napisał:

Raczej zamówię z polskiej dystrybucji. Różnica w cenie niewielka (150 zł) a jest gwarancja. No chyba że cena będzie rzędu 300 zł, ale w to wątpię 😉. @Q21 D50s to duży przeskok jakościowy pod kątem brzmienia? Jak ma się do tego Soncoz LA-QXD1? 

Topping D50s to zdecydowanie wyższa klasa względem D30 czy E30. Przede wszystkim zyskasz szerszą prezentację sceny dźwiękowej i usłyszysz więcej szczegółów. Dużym plusem jest jeszcze to, że w przyszłości możesz przetestować zasilacz Topping P50, który poprawi jeszcze dynamikę i kontrolę basu. 
Soncoz nie mamy w ofercie ale urządzenia wyglądają bardzo obiecująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2020 o 11:40, Q21 napisał:

Topping D50s to zdecydowanie wyższa klasa względem D30 czy E30. Przede wszystkim zyskasz szerszą prezentację sceny dźwiękowej i usłyszysz więcej szczegółów. Dużym plusem jest jeszcze to, że w przyszłości możesz przetestować zasilacz Topping P50, który poprawi jeszcze dynamikę i kontrolę basu. 
Soncoz nie mamy w ofercie ale urządzenia wyglądają bardzo obiecująco.

Patrząc na pomiary DAC-ów to wychodzą podobnie, myślę ,że tu kwestia bardziej preferencji dźwiękowych i zasobności portfela natomiast co do podłączenia P50 można i zapodać do E30 i też pokaże na co go stać :) ja czekam na swój "stack" bo zakupiłem E30 +L30 natomiast sam zastanawiałem się czy nie brać Sanskrita mkII ale,że wychodził tylko 30zł taniej to postawiłem na Toppinga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 20:46, Bart Osz napisał:

Wklejam specyfikację tego smsl

XMOS drugiej generacji. Częstotliwość próbkowania PCM do 32 bitów / 768 KHZ.DSD do DSD256, AK4493

Wszystko fajnie tylko że specyfikacja nie gra.

to tylko po to aby lampki migały od zmiany próbkowania albo ładnie się pokazywało na wyświetlaczu. W zależności od modelu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Zamowilem smsl 10th mkii, w końcu to tylko 340 zł i do tego zasilacz nisko szumowy (naczytałem się, że zasilacz robi ogromną robotę, mam nadzieję że to prawda) . Będę chciał porównać z d50s. Jeżeli ta trzykrotność ceny smsl będzie odczuwalna również pod względem jakości to smsl będzie na sprzedaż 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Wszystko fajnie tylko że specyfikacja nie gra.

to tylko po to aby lampki migały od zmiany próbkowania albo ładnie się pokazywało na wyświetlaczu. W zależności od modelu.

 

No raczej do końca zgodzić się nie mogę...fakt najważniejsza jest implementacja ale skoro ktoś chce DSD lub wyższe próbkowanie a w specce go brak no to popij wodą :) 

7 godzin temu, Bart Osz napisał:

Dziękuję za rady. Zamowilem smsl 10th mkii, w końcu to tylko 340 zł i do tego zasilacz nisko szumowy (naczytałem się, że zasilacz robi ogromną robotę, mam nadzieję że to prawda) . Będę chciał porównać z d50s. Jeżeli ta trzykrotność ceny smsl będzie odczuwalna również pod względem jakości to smsl będzie na sprzedaż 🙂

No i jak będziesz miał porównanie daj koniecznie znać. A jaką zasiłkę kupiłeś do Sanskrit'a ? ja do E30 mam zasilacz w spadku po nawigacji TomTom więc wygląda i waży 2 x tyle co drugi "No name"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 15:56, Suchy_PL_ napisał:

No raczej do końca zgodzić się nie mogę...fakt najważniejsza jest implementacja ale skoro ktoś chce DSD lub wyższe próbkowanie a w specce go brak no to popij wodą :) 

No i jak będziesz miał porównanie daj koniecznie znać. A jaką zasiłkę kupiłeś do Sanskrit'a ? ja do E30 mam zasilacz w spadku po nawigacji TomTom więc wygląda i waży 2 x tyle co drugi "No name"

Na pewno coś naskrobię jak uda mi się zrobić test 🙂. Zasilacz na chińskim transformatorze, cóż, zobaczymy czy będzie lepiej niż z ładowarką od telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 15:56, Suchy_PL_ napisał:

No raczej do końca zgodzić się nie mogę...fakt najważniejsza jest implementacja ale skoro ktoś chce DSD lub wyższe próbkowanie a w specce go brak no to popij wodą :) 

No wiadomo. Jesli ktoś chce DSD.

Skąd je weźmie? Na czym tego będzie słuchac? Po 80% tych wymogów "chce słuchać DSD" to niestety zaimplementowany marketing w nasze potrzeby.

:)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No wiadomo. Jesli ktoś chce DSD.

Skąd je weźmie? Na czym tego będzie słuchac? Po 80% tych wymogów "chce słuchać DSD" to niestety zaimplementowany marketing w nasze potrzeby.

:)

Piotr

Zgodzę się w pełni. Tidal w jakości hifi bedzie przetwarzany przez to urządzonko, i prawdopodobnie nic więcej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 07:07, S4Home napisał:

Wszystko fajnie tylko że specyfikacja nie gra.

to tylko po to aby lampki migały od zmiany próbkowania albo ładnie się pokazywało na wyświetlaczu. W zależności od modelu.

Specyfikacja faktycznie nie gra, za to definiuje graniczne możliwości urządzenia (w teorii), a te z kolei mapują się na jakość grania. Implementacja rzadko kiedy dogania specyfikację użytych komponentów :)

 

Dnia 13.11.2020 o 08:09, Bart Osz napisał:

Dziękuję za rady. Zamowilem smsl 10th mkii, w końcu to tylko 340 zł i do tego zasilacz nisko szumowy (naczytałem się, że zasilacz robi ogromną robotę, mam nadzieję że to prawda) . Będę chciał porównać z d50s. Jeżeli ta trzykrotność ceny smsl będzie odczuwalna również pod względem jakości to smsl będzie na sprzedaż 🙂

Obawiam się, że zasilacz liniowy w nowych DACach nie zrobi Ci żadnej roboty. Natomiast kiepska implementacja może dorzucić do składowej stałej zakłócenia o częstotliwości 50Hz i jej harmonicznych.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No wiadomo. Jesli ktoś chce DSD.

Skąd je weźmie? Na czym tego będzie słuchac? Po 80% tych wymogów "chce słuchać DSD" to niestety zaimplementowany marketing w nasze potrzeby.

:)

Piotr

Ja również uważam, że DSD to przerost formy nad treścią, podobnie zresztą jak MQA. Z tym, że to drugie jest kodekiem stratnym z natury, a promowanym na coś co poprawi jakość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej rzecz ujmując chodzi o projekt PCB. Można użyć noty katalogowej, która sugeruje typową implementację kości DAC. Producent może również rozwijać swoją topologię, jeżeli uzna, że osiągnie tym zamierzony cel/parametry. Można zastosować dwie kości (po jednej na kanał) zamiast pojedynczej, itp.
Wszystko ma wpływ na efekt końcowy (rozmieszczenie elementów, ich tolerancja, ekranowanie, stabilizacja zasilania). I tak mając do dyspozycje dany model kości DAC, można stworzyć wiele wariacji, które w efekcie będą się od siebie różnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suchy_PL_ napisał:

Czy kolega już otrzymał Dac ? Mój e30 wjechał do kraju a L30 wstrzymany w Chinach :/

Tak ,dotarł po 7 dniach od zamówienia z banggood. Wysyłają z magazynu w Czechach :-). Taka szybka recenzja- scena super, szczegółowość super, bardzo przestrzenny, jakość wykonania super, bardzo estetyczny. Filtry bezużyteczne. Jedynie gitara elektryczna w solówkach nieco "wycofana". Zastanawiam się czy to kwestia jakości DAC, transportu, czy samego pliku (tidal HIFI). Z CD ten sam utwór brzmi niemalże identycznie, różnica tylko w solówce.  

Zasilacz "przyjęty przez linie lotnicze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...