Skocz do zawartości

DAC 500 - 1000 zł do as700 i sapphire 31


Bart Osz

Recommended Posts

zakończę temat takim małym porównaniem- DAC SMSL 10TH mkII z zasilaczem na chińskim transformatorze Bingzi i chromecast audio podpięty optykiem + vs odtwarzacz CD Nad 545bee. Kolumny i wzmacniacz jak w temacie. Utwory te same w opcji Tidal HIFI i oryginalne CD (delicate sound of thunder i Pink Floyd i Amused to death Roger Waters). 

Różnice kosmetyczne! Z CD nieco bardziej muzykalnie, z DAC nieco bardziej analitycznie z ostrzejszą górą, z wielkim podkreśleniem słowa nieco. Żeby się kapnąć to na prawdę trzeba się przysłuchać i przełączać źródła z niewielkim wyprzedzeniem utworów. Kupno zasilacza do DAC zdecydowanie na plus. Nawet partnerka, która generalnie mogłaby słuchać muzyki z telewizora spostrzegła poprawę brzmienia po podłączeniu zasilacza liniowego (wcześniej zasilany był zwykłą tanią ładowarką do telefonu).

Polecam serdecznie wszystkim w.w DAC w takiej konfiguracji (341 zł dac + 148 zł zasilacz), cena powala i jakość niewspółmiernie dobra do zainwestowanych pieniędzy. Nie będę porównywał z innymi DACami, wystarczy mi test z tym odtwarzaczem cd.

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 25.11.2020 o 10:54, Bart Osz napisał:

DAC SMSL 10TH mkII z zasilaczem na chińskim transformatorze Bingzi i chromecast audio podpięty optykiem

Dokładnie taki sam zestaw do mnie leci - dac i trafo. Powiedz mi czy Chromecast po optyku puszcza do Sanskryt'a MQA czy jednak będę musiał zrobić to po USB?

Już sobie sprawdziłem. Będzie po USB. 

 

Edytowano przez Fredd998
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 o 20:46, Fredd998 napisał:

Dokładnie taki sam zestaw do mnie leci - dac i trafo. Powiedz mi czy Chromecast po optyku puszcza do Sanskryt'a MQA czy jednak będę musiał zrobić to po USB?

Już sobie sprawdziłem. Będzie po USB. 

 

Tak, musi lecieć po USB. Pytanie tylko czy to MQA jest niezbędne. HIFI w moim zestawie zdecydowanie spełnia moje oczekiwania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Bart wydaję mi się, że jakość HiFi jest wystarczająca. Tylko pewnie sam wiesz, że apetyt rośnie w miarę jedzenia a zresztą chciałem zrobić sobie małą zmianę/zakup na koniec tego zje*banego roku, taka mała poprawa humoru. Mój zestaw nie jest jakiś bardzo rozbudowany: Yamaha 701 + Zensory 3 + Klipsch R110sw, Denon DCD1290, Chromecast Audio do Tidala i FiiO d03k do Tv. Z uwagi na to, że obecnie od około 3 lat głównym źródłem jest Tidal Master to pomyślałem, że fajnie jest wykorzystać taką opcję w przypadku zakupu nowego DACa. Zresztą Sanskryt MK2 odczytuje pliki dsd 256, gdzie znalazłem z ciekawości Koncert skrzypcowy D-dur Mozart'a o długości 9:14 i ma on pojemność 1,4Gb. I to jest chyba przegięcie. Zresztą myślę, że ważniejsza jest kwestia realizacji płyty czy to "zwykłej" czy to remaster MQA bo z tymi ostatnimi jest różnie. 

Edytowano przez Fredd998
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...