Skocz do zawartości

Amplituner KD do 2500zł.


Tomasz Siworski

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera KD do ok 2500zł.  Głośniki to TEUFEL Optima 40. (fronty i centralny - zmieniłem z MAGNAT Motion 880 ) oraz MAGNAT Monitor (tylne).  Obecny ampli to Yamaha RX-V381.  Pomieszczenie ok 22m2.  Wcześniej głośniki Magnata grały z amplitunerem Thomson Scenium DPL 2000 i dźwięk stereo był dla mnie do zaakceptowania ale niestety ampli się zepsuł i zakupiłem Yamahę RX-V381.  Yamaha w stereo grała gorzej od starego ampli więc zmieniłem głośniki (musiały być koniecznie białe).  Jakość polepszyła się ale to jeszcze nie to.  Brakuje mi trochę tonów wysokich.  Ustawienia na ampli treble i bas na maxa. I jeszcze jedna sprawa przeszkadza mi w tej Yamasze (nie wiem czy się odmienia i czy dobrze) a mianowicie brak przesyłania sygnału kablem HDMI przy wyłączonym amplitunerze

Obecnie moim faworytem jest DENON X1600 lub X2600 (chociaż nie wiem czy jest sens dopłacać).  A może wyższy model  Yamahy zagra lepiej.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z branży nikt Ci nie powie co dobrze zagra z Twoimi kolumnami z prostego powodu - żaden salon ich nie sprzedaje 🙂

Przede wszystkim Twoja Yamaha to bardzo niski model amplitunera i trudno spodziewać się po nim, żeby zagrał w stereo. Jeżeli zmienisz Yamahę na Denona to zmienisz zupełnie charakter brzmienia. Sam miałem Denona i jest to zupełnie inne granie niż Yamaha. I raczej na pewno taką wymianą nie dodasz wysokich tonów także nie wiem skąd w ogóle zainteresowanie denonem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Dokładnie tak jak napisał seba3002 nikt praktycznie tych kolumn nie słuchał choć miałem krótką przygodę to nie można na pewno mówić o porównaniach do innych. Jeśli brakuje Ci góry to Denon na pewno Ci ją... uspokoi więc nie będzie to najlepszy wybór.  Tutaj warto rozważyć Yamahę RX-V4a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś ze sklepów oferuje możliwość odsłuchu u klienta?  

Na pewno zależy mi aby ampli przekazywał sygnał przez hdmi nawet jak nie jest włączony.

I jeszcze kwestia ilości głośników. Mam 5 i nie zamierzam rozbudowywać. Czy szukać 5.1-2 czy lepiej 7.2 i użyć dodatkowych wyjść do bi-ampingu. Czy przez bi-amping  poprawi się jakość dźwięku?

Czy przy sprzęcie z tej półki cenowej przewody będą miału jakieś znaczenie?  Mam w tej chwili chyba 2 x 2,5  ale kupione w zwykłym sklepie elektrycznym (nie wiem jaka to firma).

Mam jeszcze pytanie odnośnie Marantza. Kolega ma SR5014 (z 2 głośnikami Canton Chrono) i grało to naprawdę fajnie. Czy modele tańsze z serii NR też zagrają podobnie?

Odnośnie Yamahy 4A nie potrzebuję 8K więc nie wiem czy jest sens za to płacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy możliwość wypożyczenia sprzętu na odsłuch więc jeśli tylko miałbyś ochotę to napisz do mnie. 

Bi-Amping nie zawsze poprawi jakość brzmienia. Jeśli amplituner ma taką opcję to na pewno warto sprawdzić takie połączenie ale nie nastawiaj się, że nagle system zagra o niebo lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie najbardziej skłaniam się ku DENON X1600.  Mógłbym doskrobać do budżetu do 3tys ale czy model X2600 zagra zdecydowanie lepiej? Czy tylko różnicę w cenie robi funkcjonalność?  jeśli chodzi o MARANTZA to obawiam się że modele w moim zasięgu cenowym mają za mało mocy.

Ponawiam pytanie o przewody głośnikowe.  Jakie polecacie do podłączenia?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi udzielone dotychczas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600 gra lepiej. Ciekawiej i lepiej wysterowuje kolumny.

Nie wiem jakie zapotrzebowanie na prąd mają Teufele. Ale generalnie seria X2 była odczuwalna przy wikekszosci kolumn.

10 godzin temu, Tomasz Siworski napisał:

Ponawiam pytanie o przewody głośnikowe.  Jakie polecacie do podłączenia?

Oehlbach, Procab lub Van Domme.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Odsłuchałem i wybór padł na Marantz SR5014.  Czy ktoś może zaproponować jakąś promocyjną cenę? Może zaczekać do BLACK FRIDAY?  Z chęcią również kupię na raty.

Poprzednie modele były krytykowane za zrywanie połączenia internetowego i  obsługę przez port USB.  Czy coś się poprawiło w tym temacie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...