Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze - zestaw 5.1 czy dobry soundbar z Atmosem


MJ-

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)

Zacznę od tego, że niedługo planuję wymienić mój zasłużony projektor na duży TV (OLED od LG) i zastanawiam się nad audio pod niego. Z moim salonem (30 m2) jest tak, że z przodu mam sporo miejsca, jednak z tyłu/boku jedyne co wchodzi w grę do ustawienia to głośniki BT (nie mam jak schować kabli). Audio potrzebuję głównie do filmów (80%), z czasem dokupię pewnie też którąś z next-genowych konsol. Biorę pod uwagę 2 opcje:

  1. Dobrej jakości soundbar z Atmosem + sub i satelity do niego (np. zestaw LG SN11R)
    lub
  2. Zestaw głośników 5.1 z amplitunerem (tutaj celowałem w nową Yamahę RX-V6A, z zestawem na przód Heco Aurora: 2x 1000, center 30, sub 30A i 2x Yamaha Music Cast 20 na tył)


Zdaję sobie sprawę, że druga opcja to cena prawie 2x pierwszej, ale budżetu jeszcze nie ustaliłem ;) Na teraz najrozsądniejsze wydają mi się okolice 10k.

Czy soundbar z satelitami będzie dobrze symulował Atmosa? Czy lepiej odpuścić sobie 7.1.4 (jakie ponoć daje ten soundbar) i skupić się na dobrym 5.1 (z opcją rozszerzania na przyszłość)?

Czy wybrany zestaw 5.1 wygląda dobrze, czy coś byście w nim zmienili? Czy jest jakaś lepsza opcja na satelity BT, które obsłuży ampli Yamahy, niż te MC20?

Edytowano przez MJ-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MJ- zestaw nr 1 odpuść sobie całkowicie, szkoda kasy.

Celuj w amplituner plus kolumny, 5.1 u Ciebie będzie ok 7.1 to jednak trochę za dużo na tak mały salon.

co do Atmosa to aby mieć .4 trzeba na sam amplituner wydać około 3k za Pioneera jakiegoś ewentualnie 4k za Denona plus do tego głośniki. Jak chcesz yamahę i .4 to budżet około 7k.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pod względem jakości dźwięku nieporównywalnie lepszą opcją będzie zestaw oparty na amplitunerze i kolumnach. Na dzień dzisiejszy wchodzi w rachubę elektronika Yamaha. Warto trochę dołożyć i wybrać model RX-A880, a jako głośniki tylne zastosować MusicCast 20. Pozostaje wybór kolumn przednich, centralnego i subwoofera. Heco Aurora 1000 to bardzo dobra opcja i w pełni ją rekomenduję. Jako alternatywa spójrz na Pylon Audio Sapphire 31. Natomiast najlepszym uzupełnieniem będzie subwoofer Klipsch R-112SW lub lepszy SVS PB-2000.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań służymy pomocą, oczywiście przy zakupie całego zestawu dla forumowicza atrakcyjna oferta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pierwsza opcja odpada. To marketingowy bełkot i nie uzyskasz z tego atmosa mimo że na mikro wyświetlaczu taka opcja może się pokazać.

Opcja druga jest znacznie lepsza.

Z tym że tutaj także jeśli chcesz uzyskać atmos to kolumny musisz zamontować na suficie. Żadne odbijane nakładki na fronty.

Zapraszam cię do nas na odsłuch oraz po dalsze porady.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Q21 napisał:

Warto trochę dołożyć i wybrać model RX-A880

@MJ- nie warto, w tych pieniądzach można mieć dużo lepszego Denona X3600 który ma większą funkcjonalność 9.2 (maksymalnie 11.2), obiektywnie lepszą jakość preoutów do których można podpiąć wzmaka oraz Audssey XT32 gdzie ta yamaha ma tylko ypao r.s.c. które samo w sobie jest słabe bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W takim razie kasuje pomysł soundbara i skupiam się na zestawie KD.

  1. Ampli - no właśnie wybrałem Yamahę RX-V6A jako model nowy, a przy tym godny następca popularnej 685 (przynajmniej wg opinii, które znalazłem) i dodatkowo z odświeżonym designem. Linia Aventage wygląda kusząco, ale powyżej 880 to już niekoniecznie cenowo mój pułap (a słyszałem, że sensowne ampli z tej linii zaczynaja się od 1080). Zresztą nie wiem nawet czy jako laik, bez sensownego punktu odniesienia doceniłbym wyższe modele. W Yamahę idę z uwagi na MusicCast (jak pisałem - surround muszę mieć na BT, a MC 20 są ponoć jednymi z lepszych w swojej kategorii cenowej), no i ponoć dobrze rozumieją się z Aurorami.
  2. Stereo + center - tutaj chyba pozostanę przy tych Aurorach 1000 + 30
  3. Sub - plusem 30A jest na pewno spójność wizualna, z pozostałymi głośnikami z linii. Czy ten Klipsch albo PVP (tylko może oczko niżej, PB-1000) wydobywają basy odczuwalnie lepsze/głębsze niż Aurora Sub?
  4. Surroundy - zostają Yamahy MusicCast 20

Jeszcze jedno laickie pytanie - czy kable audio kolumny/głośnik/sub-ampli muszę kupić osobno, czy znajdują się w zestawie? Jeżeli osobno - możecie polecić jakieś w rozsądnej cenie (najlepiej w jakimś ciemnym kolorze)?

Edytowano przez MJ-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za. Fajny amplituner.

2. ładnie się to zgrywa z Yamahą

3. Właśnie nie. Przy wyborze Klipscha nic nie zyskasz chyba że model 115SW. PB1000 zagra może deczko mocniej. Głębia będzie podobna

4. Twoj wybór.

Zapraszam do kontaktu do nas to dobierzemy Ci także pełen komplet kabli. Tak abyś zakupił w dobrej cenie i odebrał przesyłkę w pełni kompletną.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...