Skocz do zawartości

Dobry zestaw do 10 000 pln


Jacek82

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Potrzebuję pomocy w zakupie przyzwoitego zestawu 3+1 głównie do słuchania muzyki ale ma także sprawdzić się jako kino domowe.

Salon ma powierzchnię ok 30m2 połączony z jadalnią 13m2 plus po części otwarta kuchnia 11m2 (w załączeniu zdjęcia salonu)

To co na tą chwilę wybrałem to 2x Magnat Quantum 753 + Magnat Quantum Center 73 + sub REL T5i oraz amplituner Yamaha MusicCast RX-V685

I tu moje pytanie czy mocowo taki zestaw się sprawdzi czy lepiej dołożyć parę groszy do REL T7i oraz Magnat Quantum 1003 S, a może jakieś zupełnie inne propozycje?
Czy głośnik centralny który wybrałem spełni swoją rolę również z mocniejszymi monitorami? (tu jestem ograniczony miejscem już wcześniej przygotowanym pod ten konkretny model)

Zaznaczę od razu, że kolumny podłogowe odpadają, ze względu na brak miejsca, bez znaczenia nie jest również design (ma to grać ale i jednocześnie dobrze wyglądać)

Proszę też o propozycję miejsca zakupu takiego lub podobnego zestawu w okolicach Warszawa, Białystok, Olsztyn. 
  

 

IMG_20201107_122048.jpg

IMG_20201107_122220.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 minuty temu, RLC napisał:

Kolumny podstawkowe w tym metrażu raczej nie dadzą rady salon 30m² + kuchnia tylko podłogowe!

Nawet te mocniejsze? Nie chodzi o to, żeby dom aż podskakiwał tylko o solidne czyste brzmienie. Dobry Sub do tych monitorów to za mało? może dołożyć drugiego sub-a? Wzmocni to trochę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże pomieszczenie telewizor w rogu pomieszczenia trzeba kombinować, na ślepo radzę nie kupować budżet przyzwoity brać zestawy do domu i testować u siebie. 

Czyli dwie kolumny, centralny na dialogi, i subwoofer dla wzmocnienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RLC napisał:

Czyli dwie kolumny, centralny na dialogi, i subwoofer dla wzmocnienia?

Z tym że 3.1 wg wielu to nie kino 🙂(chociaż ja akurat nie do końca się z tym zgadzam) - to raz. Pomijając fakt braku suroundów - tutaj dwa fronty, przy tak dużej odległości od sofy zagrają moim zdaniem jak jeden central. 

Reasumując - wnętrze piękne ale z niewielkimi szansami na KD a nawet stereo. 

No i jeszcze nasuwa mi się pytanie - gdzie kolega schowa kable od kolumn? 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RLC napisał:

Duże pomieszczenie telewizor w rogu pomieszczenia trzeba kombinować, na ślepo radzę nie kupować budżet przyzwoity brać zestawy do domu i testować u siebie. 

Czyli dwie kolumny, centralny na dialogi, i subwoofer dla wzmocnienia?

Ok, jestem zdecydowany przetestować zestaw który wstępnie wybrałem, proszę podać salon gdzie mogę coś takiego zrealizować? Jeśli satysfakcji nie będzie wymienimy na coś większego. W podłogówki jednak nie chcę się pchać, ponieważ zwyczajnie na nie miejsca przeznaczonego brakuje.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym że 3.1 to wg wielu to nie kino 🙂(chociaż ja akurat nie do końca się z tym zgadzam) - to raz. Pomijając fakt braku suroundów - tutaj dwa fronty, przy tak dużej odległości od sofy zagrają moim zdaniem jak jeden central. 

Reasumując - wnętrze piękne ale z niewielkimi szansami na KD a nawet stereo. 

No i jeszcze nasuwa mi się pytanie - gdzie kolega schowa kable od kolumn? 

 

Monitory w założeniu miały stanąć na rtv-ce pod tv w lewym rogu przy zasłonie oraz prawym rogu przy zabudowie kominka. Tam są wejścia na kable przygotowane. Na centralny jest półka po środku przygotowana. Sub gdzieś na podłodze, pewnie przy kominku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RLC napisał:

Skoro kable wypuszczone to nie masz wyjścia musisz do nich podpinać kolumny. Tylko powiedz że to są miedziane OFC?

W RTV-ce są przygotowane przejścia, kabli fizycznie jeszcze nie ma. Ale problemów z ich rozprowadzeniem nie będzie..

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Domyślam się, że tak to sobie wyobrażasz. A jaka odległość jest między skrajami szafki RTV? 

2,5 m

A czy ktoś z Was porównywał/testował REL-a T5i z T7i? Duża jest różnica? Czy do tego typu zestawu lepiej pójść w ten mocniejszy czy mija się to z celem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DudasDudek napisał:

Jeśli zostajemy przy kolumnach podstawowych, wymagany jest mocny sub. Rel nie będzie tutaj dobrym pomysłem, zdecydowanie lepiej postawić na SVS. Jeśli chcemy oczywiście sub muzyczny, a nie kinowy.

Ustawienie go przy kominku, może spowodować dość średnie warunki do jego pracy.

Czy SVS SB-2000 high będzie lepszym rozwiązaniem od nawet REL-a T9i?

Zaznaczam, że chciałbym zdecydowanie postawić na stronę muzyczną, jednak fajnie, żeby chociaż częściowo odnajdował się w KD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Myślałem, że odległość jest mniejsza. Jak juz wspomniałem system 3.1 jest tutaj nieuznawany 🙂. Ale... jakiś czas temu sprzedałem swoje kolumny surround gdyż były za duże do mojego pokoju i chwilowo używam właśnie systemu 3.1. Jeśli akceptujesz brak sourrandow - Twój wybór. Ja np nie wyobrażam sobie oglądania filmów i programów TV bez kolumny centralnej bo to tam się dzieje większość "akcji" , tych tyłów aż tak strasznie mi nie brakuje. Powtórzę jeszcze raz - jeśli akceptujesz takie rozwiązanie, kup yamahe 685, dobre fronty i mocny sub. Kino to nie będzie ale dźwięk z TV poprawi moim zdaniem lepiej niż soundbar. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacek82 napisał:

Czy SVS SB-2000 high będzie lepszym rozwiązaniem od nawet REL-a T9i?

Początkowo była mowa o T5i, który do kina się kompletnie nie nadaje, bo jest po prostu za słaby.

Rel T9i ma membranę pasywną, która zapewne pomoże w brakach mocy Reli.

W konstrukcjach zamkniętych mocy nigdy nie za mało. 200W w subie otwartym to dużo, w zamkniętym to tyle, co nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DudasDudek napisał:

Początkowo była mowa o T5i, który do kina się kompletnie nie nadaje, bo jest po prostu za słaby.

Rel T9i ma membranę pasywną, która zapewne pomoże w brakach mocy Reli.

W konstrukcjach zamkniętych mocy nigdy nie za mało. 200W w subie otwartym to dużo, w zamkniętym to tyle, co nic.

Czyli podsumowując radzisz raczej SVS SB-2000 high czy REL T7i/T9i? Oba są typowo muzyczne czy któryś lepiej w KD się odnajduje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jacek82 napisał:

Czyli podsumowując radzisz raczej SVS SB-2000 high czy REL T7i/T9i? Oba są typowo muzyczne czy któryś lepiej w KD się odnajduje? 

Właśnie musisz sobie powiedzieć, co będzie dla Ciebie ważniejsze.

W kinie konstrukcje zamknięte sobie nie radzą (prawie żadne). Dlatego by jakkolwiek sobie poradziły wymagana jest duża moc, stąd bardziej polecałbym SVS.

Sam mam suba zamkniętego o mocy 1200W i wcale nie powiedziałbym, że to dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podstawkowe to gdzie mają być ? bo prawy musi być na linii prawo kominek inaczej nie będzie a ni KD a ni stereo ;) 
w 10tysiach wziąłbym

https://www.q21.pl/yamaha-rx-v685-kef-q750-q150-q650c.html

ew. system w oparciu o linie pylon sapphire (25-ki walą dołem tak ,że sub zbędny) chociaż tutaj w budżecie zmieściłby się jakiś svs

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

Te podstawkowe to gdzie mają być ? bo prawy musi być na linii prawo kominek inaczej nie będzie a ni KD a ni stereo ;) 
w 10tysiach wziąłbym

https://www.q21.pl/yamaha-rx-v685-kef-q750-q150-q650c.html

ew. system w oparciu o linie pylon sapphire (25-ki walą dołem tak ,że sub zbędny) chociaż tutaj w budżecie zmieściłby się jakiś svs

Pisałem już, że kolumn podłogowych nie chcę z powodu braku miejsca dla nich. W grę wchodzą jedynie mocne monitory + central + sub (i tu również o przyzwoitych, nie za dużych rozmiarach) max 40/40cm

Niestety obie na rtv-ce po obu brzegach 250cm od siebie oddalone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...