Skocz do zawartości

Dobry zestaw do 10 000 pln


Jacek82

Recommended Posts

10 minut temu, RLC napisał:

Panie Piotrze z @S4Home także @Q21 @Top Hi-Fi & Video Design ciężka sprawa że tak się wyrażę 😉 Też chętnie poczytam o propozycjach ciekawe pomieszczenie się trafiło.

Dziękuję RLC, czekam na propozycję i realizujemy :) . Już się nie mogę doczekać, bo jakość głośników w TV sprawia, że nic się nie chce oglądać.

pozdrawiam 

Edytowano przez Jacek82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

15 godzin temu, Jacek82 napisał:

Witam,

bardzo proszę Kolegów z branży o kontakt w sprawie doboru, ewentualnie wypożyczenia na próbę jakiegoś zestawu o których mowa w postach powyżej. 

Jestem. Jakoś nie widziałem tematu wcześniej. W weekendy odpoczywam.

15 godzin temu, RLC napisał:

Panie Piotrze z @S4Home także @Q21 @Top Hi-Fi & Video Design ciężka sprawa że tak się wyrażę 😉 Też chętnie poczytam o propozycjach ciekawe pomieszczenie się trafiło.

Tak już jesteśmy.

 

Dnia 7.11.2020 o 12:43, Jacek82 napisał:

To co na tą chwilę wybrałem to 2x Magnat Quantum 753 + Magnat Quantum Center 73 + sub REL T5i oraz amplituner Yamaha MusicCast RX-V685

I tu moje pytanie czy mocowo taki zestaw się sprawdzi czy lepiej dołożyć parę groszy do REL T7i oraz Magnat Quantum 1003 S, a może jakieś zupełnie inne propozycje?

Na czym stanęło? Brniesz dalej w kino czy stereo?

1003s to rewelacyjne monitory. Zdecydowanie lepsze od konkurentów w tej cenie. Ta seria 1000 była nadzwyczaj udana u Magnata.

Mozna spróbować kombinacji z subem. Czy jesteś zadowolony z tego efektu. Ewentualnie Focal ale z linii Aria

Chętnie wypożyczę.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

1003s to rewelacyjne monitory. Zdecydowanie lepsze od konkurentów w tej cenie. Ta seria 1000 była nadzwyczaj udana u Magnata.

Piotrze, skoro wspomniano już o monitorach Magnata jak porównałbyś modele Quantum 1003s vs Signature 903 ? podobna półka cenowa.

Które lepiej podejdą w moim przypadku do Magnata MR780? Chodzi o wyższe wyeksponowanie średnicy.

Czym różnią się w odsłuchu dwa wymienione wyżej modele? Czy w serii Signature dwa głośniki wysokotonowe (jeden z nich ultrawysokotonowy) wpływają znacząco na wyższą jakość górnych pasm? czy są to już częstotliwości których i tak nie jesteśmy w stanie usłyszeć / wyłapać w porównaniu np z Quantum 1003s.

Edytowano przez K4MiL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Jestem. Jakoś nie widziałem tematu wcześniej. W weekendy odpoczywam.

Tak już jesteśmy.

 

Na czym stanęło? Brniesz dalej w kino czy stereo?

1003s to rewelacyjne monitory. Zdecydowanie lepsze od konkurentów w tej cenie. Ta seria 1000 była nadzwyczaj udana u Magnata.

Mozna spróbować kombinacji z subem. Czy jesteś zadowolony z tego efektu. Ewentualnie Focal ale z linii Aria

Chętnie wypożyczę.

Piotr

 

Witam,

powiem tak - kino z bardziej nastawieniem na jakość muzyki. 

Zdecydowanie wolałbym pozostać przy tym magnacie ze względu na odpowiadający mi design. 

W pierwotnym zamyśle miały być monitory quantum 753, tylko koledzy z forum trochę mnie odwiedli od nich ze względu na niższą moc. 

Chciałbym mieć jakieś porównanie 753 do 1003s.. Czy różnica będzie aż tak duża żeby do większych dopłacać? 

Zdecydowanie zostajemy przy dwuch monitorach do tego central i mocny sub z nastawieniem muzycznym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jacek82 napisał:

Witam,

powiem tak - kino z bardziej nastawieniem na jakość muzyki. 

Zdecydowanie wolałbym pozostać przy tym magnacie ze względu na odpowiadający mi design. 

W pierwotnym zamyśle miały być monitory quantum 753, tylko koledzy z forum trochę mnie odwiedli od nich ze względu na niższą moc. 

Chciałbym mieć jakieś porównanie 753 do 1003s.. Czy różnica będzie aż tak duża żeby do większych dopłacać? 

Zdecydowanie zostajemy przy dwuch monitorach do tego central i mocny sub z nastawieniem muzycznym 

Jacku, wg mnie powinieneś przemyśleć czego oczekujesz od sprzętu audio, poczytać trochę o akustyce i różnicy między stereo a kd. Polecam filmy na YT.

Odnośnie Twoich powyższych wypowiedzi:

powiem tak - kino z bardziej nastawieniem na jakość muzyki.  - ja bym szedł w kierunku stereo, ale to jest tylko moja opinia,

Zdecydowanie wolałbym pozostać przy tym magnacie ze względu na odpowiadający mi design. - ok, to też ważne, ale najlepszy w Twoim przypadku będzie odsłuch w Twoim salonie,

W pierwotnym zamyśle miały być monitory quantum 753, tylko koledzy z forum trochę mnie odwiedli od nich ze względu na niższą moc. 

Chciałbym mieć jakieś porównanie 753 do 1003s.. Czy różnica będzie aż tak duża żeby do większych dopłacać?  - czy te monitory wystarczą? salon duży, teoretycznie za duży na monitory, większość kolegów z forum powie Ci, że lepsze podłogówki. Tutaj kolejny argument za tym, żeby wypożyczyć podstawkowe i sprawdzić u siebie w salonie, sam sobie odpowiesz na pytanie czy wystarczą. Zauważ, że różnica na papierze pomiędzy 753 a 1003s jest żadna, oba modele mają tę samą skuteczność i porównywalne pozostałe parametry. Odsłuchowo nie wiem czym się różnią, mam nadzieję że koledzy z branży odpowiedzą.

Zdecydowanie zostajemy przy dwuch monitorach do tego central i mocny sub z nastawieniem muzycznym  - a po co kolumna centralna? wg mnie jest to zły pomysł. Dwa monitory + ewentualnie subwoofer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 08:01, K4MiL napisał:

Piotrze, skoro wspomniano już o monitorach Magnata jak porównałbyś modele Quantum 1003s vs Signature 903 ? podobna półka cenowa.

Które lepiej podejdą w moim przypadku do Magnata MR780? Chodzi o wyższe wyeksponowanie średnicy.

Czym różnią się w odsłuchu dwa wymienione wyżej modele? Czy w serii Signature dwa głośniki wysokotonowe (jeden z nich ultrawysokotonowy) wpływają znacząco na wyższą jakość górnych pasm? czy są to już częstotliwości których i tak nie jesteśmy w stanie usłyszeć / wyłapać w porównaniu np z Quantum 1003s.

Seria Signature gra czyściej ale wyżej. I to wszystkie serie.

Faktycznie 903 to także bardzo dobry model. Jeśli ktoś szuka detalu , klarowności przekazu to sa to kolumny dla niego. 1003 takie nie były. Grały czysto ale jednak dźwięk był zdecydowanie równiejszy.

Dnia 10.11.2020 o 13:07, Jacek82 napisał:

Witam,

powiem tak - kino z bardziej nastawieniem na jakość muzyki. 

Zdecydowanie wolałbym pozostać przy tym magnacie ze względu na odpowiadający mi design. 

W pierwotnym zamyśle miały być monitory quantum 753, tylko koledzy z forum trochę mnie odwiedli od nich ze względu na niższą moc. 

Chciałbym mieć jakieś porównanie 753 do 1003s.. Czy różnica będzie aż tak duża żeby do większych dopłacać? 

Zdecydowanie zostajemy przy dwuch monitorach do tego central i mocny sub z nastawieniem muzycznym 

Tutaj tak. Zdecydowanie poczujesz ta różnice.

753 to juz znakomita kolumna. ale 1003 po prostu ją przewyższa.

Dnia 10.11.2020 o 21:47, Jacek82 napisał:

Panowie, a czy ktoś miał styczność z głośnikami stereo bezprzewodowymi? Pytam, ponieważ myślę czy takowych głośników po bokach kanapy sobie nie dostawić, a nie mam w tamtym miejscu możliwości ukrycia kabli. Czy to w ogóle ma jakiś najmniejszy sens?

A jak byś tego słuchał? W sensie miałbyś koło lewego i prawego ucha taki głośnik?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem 3 niezwykle ciekawe propozycje od kolegów z branży kolumn podstawkowych:
- FOCAL Aria 906 (kolor Walnut albo Orzech)
- KEF R3 (Orzech)
- Sonus Faber Sonetto II 

Jak ktoś miał z którymś rodzajem styczność, proszę o opinię.

Z magnatów prawdopodobnie zrezygnujemy (niestety).

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 21:47, Jacek82 napisał:

Panowie, a czy ktoś miał styczność z głośnikami stereo bezprzewodowymi? Pytam, ponieważ myślę czy takowych głośników po bokach kanapy sobie nie dostawić, a nie mam w tamtym miejscu możliwości ukrycia kabli. Czy to w ogóle ma jakiś najmniejszy sens?

Cześć,

jeśli jesteś zainteresowany amplituner Yamaha RX-V685 to możesz do niej dobrać dwa głośniki Yamaha Musiccast 20 jako surround. Jedyne co musiałbyś mieć za kanapą to gniazdka zasilania. Głośniki komunikują się z amplitunerem bezprzewodowo. Działa to dobrze i przy tej klasie sprzętu spokojnie można wybrać takie rozwiązanie.

Co do kolumn, o których wspomniałeś w ostatnim poście to grają w zupełnie różny sposób. Focal zagra najbardziej otwartym dźwiękiem, z Yamahą będzie sporo góry, ale nie powinno to męczyć. Kef R3 będzie miał najwięcej dołu, będą lekko ocieplone, dość uniwersalne. Sonusy znowu zagrają najbardziej miękko, bas będzie dociążony ale moim zdaniem z gorszą kontrolą niż w Kefach. Jeśli szukasz fajnych głośników w orzechu do tej grupy dołożyłbym jeszcze Audio Physic Classic 3. Jaka muzyka u Ciebie przeważa?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

jeśli jesteś zainteresowany amplituner Yamaha RX-V685 to możesz do niej dobrać dwa głośniki Yamaha Musiccast 20 jako surround. Jedyne co musiałbyś mieć za kanapą to gniazdka zasilania. Głośniki komunikują się z amplitunerem bezprzewodowo. Działa to dobrze i przy tej klasie sprzętu spokojnie można wybrać takie rozwiązanie.

Co do kolumn, o których wspomniałeś w ostatnim poście to grają w zupełnie różny sposób. Focal zagra najbardziej otwartym dźwiękiem, z Yamahą będzie sporo góry, ale nie powinno to męczyć. Kef R3 będzie miał najwięcej dołu, będą lekko ocieplone, dość uniwersalne. Sonusy znowu zagrają najbardziej miękko, bas będzie dociążony ale moim zdaniem z gorszą kontrolą niż w Kefach. Jeśli szukasz fajnych głośników w orzechu do tej grupy dołożyłbym jeszcze Audio Physic Classic 3. Jaka muzyka u Ciebie przeważa?

Pozdrawiam,

Michał

Cześć,

Muzyka której słuchamy najczęściej w domu, to przede wszystkim rock. Zarówno mocne jak i te łagodniejsze brzmienie gitarowe.

Właśnie rozważam zakup tych Musiccast-ów 20. Zastanawiam się jedynie, czy głośnik centralny tu będzie miał zastosowanie?

Do tego zestawu już wybrałem również sub - będzie to Rel T9i. I właśnie trochę bałem się tych Focali, czy nie będzie zbyt dużo tej góry.. czy sub w jakiś sposób mi to wyrówna?

pozdrawiam

Edytowano przez Jacek82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 22:13, Jacek82 napisał:

Panowie dostałem 3 niezwykle ciekawe propozycje od kolegów z branży kolumn podstawkowych:
- FOCAL Aria 906 (kolor Walnut albo Orzech)
- KEF R3 (Orzech)
- Sonus Faber Sonetto II 

Jak ktoś miał z którymś rodzajem styczność, proszę o opinię.

Z magnatów prawdopodobnie zrezygnujemy (niestety).

pozdrawiam 

Skoro masz już 3 typy to nie czytaj więcej porad w celu eliminacji dwóch.

Po prostu udaj się na odsłuch tych 3. A daj nam znać co i jak Ci się podobało lub nie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jacek82 napisał:

Cześć,

Muzyka której słuchamy najczęściej w domu, to przede wszystkim rock. Zarówno mocne jak i te łagodniejsze brzmienie gitarowe.

Właśnie rozważam zakup tych Musiccast-ów 20. Zastanawiam się jedynie, czy głośnik centralny tu będzie miał zastosowanie?

Do tego zestawu już wybrałem również sub - będzie to Rel T9i. I właśnie trochę bałem się tych Focali, czy nie będzie zbyt dużo tej góry.. czy sub w jakiś sposób mi to wyrówna?

pozdrawiam

Powiem szczerze, moim zdaniem budowanie systemu kina domowego bez głośnika centralnego trochę mija się z celem. Na Twoim miejscu wybrałbym obecnie system 2.1 na możliwie dobrym amplitunerze i ewentualnie w przyszłości rozbudował to o głośnik centralny i głośniki surround. Te Yamaszki sprawdzą się tu bardzo dobrze. Co do subwoofera jest to na pewno solidny sprzęt ( przez lata miałem styczność z Relami ), zastanawia mnie tylko czy nie lepiej jest kupić lepszy amplituner? Interesują Cię fajne głośniki podstawkowe, które mogą zagrać zdecydowanie lepiej niż pozwoli im na to Yamaha RXV685. Jeśli oprócz kina zależy Ci również na muzyce to warto to przemyśleć.

Co do wyboru samych głośników, z wskazanych przez Ciebie, do wszelkich odmian rocka wybierałbym pomiędzy Focalem a Kefem. Moim zdaniem Sonusy średnio sprawdzą się w takich klimatach ( względem innych wytypowanych przez Ciebie ). Focal zagra trochę jaśniej, subwoofer pośrednio może trochę odwrócić od tego uwagę, jednak jeśli góra w Ariach 906 będzie Cię męczyła to sub nie będzie na to lekarstwem. Przesłuchaj takiego połączenia i sprawdź jak Ci pasuje.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Powiem szczerze, moim zdaniem budowanie systemu kina domowego bez głośnika centralnego trochę mija się z celem. Na Twoim miejscu wybrałbym obecnie system 2.1 na możliwie dobrym amplitunerze i ewentualnie w przyszłości rozbudował to o głośnik centralny i głośniki surround. Te Yamaszki sprawdzą się tu bardzo dobrze. Co do subwoofera jest to na pewno solidny sprzęt ( przez lata miałem styczność z Relami ), zastanawia mnie tylko czy nie lepiej jest kupić lepszy amplituner? Interesują Cię fajne głośniki podstawkowe, które mogą zagrać zdecydowanie lepiej niż pozwoli im na to Yamaha RXV685. Jeśli oprócz kina zależy Ci również na muzyce to warto to przemyśleć.

Co do wyboru samych głośników, z wskazanych przez Ciebie, do wszelkich odmian rocka wybierałbym pomiędzy Focalem a Kefem. Moim zdaniem Sonusy średnio sprawdzą się w takich klimatach ( względem innych wytypowanych przez Ciebie ). Focal zagra trochę jaśniej, subwoofer pośrednio może trochę odwrócić od tego uwagę, jednak jeśli góra w Ariach 906 będzie Cię męczyła to sub nie będzie na to lekarstwem. Przesłuchaj takiego połączenia i sprawdź jak Ci pasuje.

Pozdrawiam,

Michał

Tak też zrobię, Dzięki za cenne porady. Jutro składam zamówienie na Kef-y oraz Focale w celu odsłuchu jednych i drugich. Do tego Rel T9i no i ta yamaha 685.. 
Chyba, że mógłbyś polecić jakiś amplituner, który byłby takim złotym środkiem pomiędzy kinem i muzyką, który by potrafił wyciągnąć trochę więcej z tych głośników? Czy tu raczej pozostaje jedynie w przyszłości zakup dodatkowo dobrego wzmacniacza?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

Zestaw do 10tyś i połowa na subwoofer ?
Bierz ampli z średniej półki ~2,5tyś , do stereo żaden amplituner kd nie będzie dobry ;)
 

Już budżet dawno został przekroczony niestety.. Czyli zostać najlepiej przy tej Yamaszce 685? Ona ma też przewagę, że fajnie z nią można sparować Musiccast-y 20 jako surround-y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jacek82 napisał:

Już budżet dawno został przekroczony niestety.. Czyli zostać najlepiej przy tej Yamaszce 685? Ona ma też przewagę, że fajnie z nią można sparować Musiccast-y 20 jako surround-y.

Yamaha , Onkyo , Denon czy cokolwiek tam , pewnie dobrze jak będzie pre-out by w przyszłości podpiąć wzmacniacz do którego wepniesz kolumny frontowe i będą grały w stereo ze wzmaka w KD z amplitunera przez wzmaka ;)
Do KD i stereo mam fronty i central focala - bardzo fajnie słychać dialogi (z centrala) w KD
Technika tak szybko się zmienia ,że inwestowanie w drogie amplitunery nie ma sensu , tam głównie więcej kanałów dorzucają , ew. jakieś certyfikaty itp. - zamiast 6tysi na lepszy ampli to lepiej ampli za ~2500 i do tego jakiś wzmak ~3500 :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek82 napisał:

Już budżet dawno został przekroczony niestety.. Czyli zostać najlepiej przy tej Yamaszce 685? Ona ma też przewagę, że fajnie z nią można sparować Musiccast-y 20 jako surround-y.

To bardzo sensowne rozwiązanie. Model RXV 685 (który jest już zastąpiony modelem RXV6) jest sporo od niego tańszy, a potrafi bardzo wiele. 

Do tego dołączenie Musiccast 20 jako surround (nie jako klon) możne wprowadzić w przyzwoitą konfigurację kina, za nie duże pieniądze :)

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów THF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To bardzo sensowne rozwiązanie. Model RXV 685 (który jest już zastąpiony modelem RXV6) jest sporo od niego tańszy, a potrafi bardzo wiele. 

Do tego dołączenie Musiccast 20 jako surround (nie jako klon) możne wprowadzić w przyzwoitą konfigurację kina, za nie duże pieniądze :)

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów THF

Przeglądałem ten nowszy model RXV6 jest ok 600 - 700zł droższy ale jest również nowszy technologicznie (i ładniejszy). Proszę przybliżyć, czy są jakieś znaczące różnice między nowym a starszym modelem? Różnice na tyle istotne, że warto do niego dopłacić (nie wliczając lepszego designu)??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza różnica to obsługa 8K w modelu RXV6a ,ale dopiero po aktualizacji, na którą czekamy. Jest też inny wzmacniacz w środku, co przełożyło się na pewne zmiany w dźwięku. Dochodzi też kilka drobnostek, jak np. obsługa HDR10+ czy rozwinięcie funkcji Dolby Atom. Można stwierdzić, że jest to postęp i nowy model FAKTYCZNIE jest lepszy. Dla zwykłego "Kowalskiego" zapewne wystarczyłby model RXV 685. Ale pamiętaj, że 685 już pomału opuszcza bieżący lineup i w jego miejsce tak czy siak, wejdzie "szóstka". Dlatego też, jeżeli masz dylemat to zapraszamy Cię do naszych punktów i przeprowadzimy sobie testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacek82 napisał:

Chyba, że mógłbyś polecić jakiś amplituner, który byłby takim złotym środkiem pomiędzy kinem i muzyką, który by potrafił wyciągnąć trochę więcej z tych głośników?

nie ma takiego.

Mozesz po prostu spełnić własne indywidualne kryteria. I moim zdaniem do Kefa właśnie Yamah tak powinna pasować.

Tu masz porónwanie obu modeli

https://www.zkelectronics.com/compare/yamaha-rx-v685/usa/yamaha-rx-v6a/usa/

Ostatnio wrzuciłem też recenzję gdzie go badali pod kątem mocy. Poszukaj - film na YT. wypadł chyba deczko lepiej od 685.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Mam bardzo podobny układ salonu i mebli jak Jacek82, prawie identyczny tylko trochę mniejszy (i chałupy nie przemodeluję). Rozstaw kolumn ok 2,7m (w środku TV)  i oddalona kanapa na podobną odległość.

Wymyśliłem sobie, że najlepszym rozwiązaniem będzie chwalony za stereo i KD amplituner Anthem MRX 720 (z korekcją akustyki pomieszczenia ARC - może to coś da)+ jakieś  kolumny podstawkowe (muszą być i to nie jakieś wielkie). Taki zestaw z czasem rozbuduję do KD. Ale jakie kolumny podstawkowe zagrają przyzwoicie (synergia, oczytałem się :-)). Wiem, że odsłuch itd, ale trzeba mieć jakieś typy. Czy np. Elac Vela BS403 to dobry wybór? (MA Gold100?)

Już byłem bliski dać sobie spokój, kupić zestaw sonosa arc do kina + do stereo Nad M10 i te Elac. Troszkę się pogubiłem.

Pozdrawiam


 

thumbnail_20201211_103433.jpg

Edytowano przez Sylwester Stawarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Sylwester Stawarz  a czy masz możliwość instalacji kolumn surround i suba? Bo jeśli ma to być zestaw oparty tylko na frontach i centralnym, to moim zdaniem troszkę szkoda wyrzucać tyle PLNów na amplituner a może warto zastanowić się nad klasycznym stereo? Zresztą nie wiem jaka jest rzeczywistość ale na zdjęciu przestrzeń między tv a blatem szafki wygląda na dość skąpą. Pewnie trzeba by szukać niskiego centralnego. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego @Sylwester Stawarz  a czy masz możliwość instalacji kolumn surround i suba? Bo jeśli ma to być zestaw oparty tylko na frontach i centralnym, to moim zdaniem troszkę szkoda wyrzucać tyle PLNów na amplituner a może warto zastanowić się nad klasycznym stereo? Zresztą nie wiem jaka jest rzeczywistość ale na zdjęciu przestrzeń między tv a blatem szafki wygląda na dość skąpą. Pewnie trzeba by szukać niskiego centralnego. 

Mam, są nawet położone dobrej klasy kable. Odległość do kanapy ok 3m. Myślałem, żeby centralny umieścić w szafce, w centralnej półce - wysokość 20cm.

Edytowano przez Sylwester Stawarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac Vela center ma 15 centymetrowe przetworniki. Nie mogę jednak znaleźć jego wymiarów zewnętrznych. Ale patrząc na zdjęcia nie wygląda na wysoki. Skoro masz możliwość zainstalowania głośników surround (nie piszesz nic o subie - a to obok centralnego najważniejszy element KD) to wypożyczaj sprzęt i testuj. Ktoś z forumowiczów chyba ma anthema ale nie mogę sobie przypomnieć kto. Więc  informacji od użytkowników zbyt wiele nie uzyskasz o nim. Ja natomiast ze swojej strony sugerował bym kupno tańszego ampli (np Yamaha A6) plus wzmacniacza stereo z możliwością pracy jako końcówka mocy. Moim zdaniem w ten sposób zbudujesz sensowniejsze stereo. Ale jako że anthema nie znam, nie będę nic sugerował. Dzwoń do branży, pytaj, wypożyczaj i testuj. Zdaje się, że masz dość spory budżet, zatem i możliwości dość spore. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sylwester Stawarz napisał:

Mam bardzo podobny układ salonu i mebli jak Jacek82, prawie identyczny tylko trochę mniejszy (i chałupy nie przemodeluję). Rozstaw kolumn ok 2,7m (w środku TV)  i oddalona kanapa na podobną odległość.

Jak duże jest pomieszczenie? 

Anthem zmienia obecnie swoje amplitunery, w przeciągu miesiąca powinna się pojawić nowa seria. Trochę pozmieniali więc może warto zaczekać? W przypadku Twojego salonu zrozumiałem, że maks jaki planujesz to system 5.1? Lepszym wyborem byłby wtedy Anthem MRX540 ( czyli amplituner pięciokanałowy, ewentualnie ze starszych modeli MRX520 ). Co do kolumn, bardzo fajnie z elektroniką Anthema grają na przykład kolumny PMC, model Twenty5.22 . Są nawet produkowane w wersji oak, która kolorystycznie mogła by się idealnie wpasować do Twojego pomieszczenia. Taki system byłby fajnym kompromisem pomiędzy dobrym kinem i odsłuchem muzyki. Z czasem oczywiście mógłbyś rozbudować taki system do pełnego kina domowego 5.1. W przypadku tańszych kolumn rekomenduję sprawdzić Audio Physic Classic 3, to również fajne, uniwersalne granie.

Jeśli pomieszczenie jest duże to w pierwszej kolejności przy rozbudowie rozważyłbym subwoofer by zbudować dobre 2.1.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...