Skocz do zawartości

Marantz PM7000N i NR1711


Gregz

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Od pewnego czasu jestem posiadaczem Marantz pm7000n w zestawie z Dali Opticon 6. Ładnie mi to gra ale myśle ciagle o rozszerzeniu o dodatkowe głośniki.
Do aktualnego zestawu pasowałby mi slim line tez Marantza. Nie zajmuje dużo miejsca a akurat mam jeden tylko slot wolny na szafce. Linia SR nie zmieści się niestety. Wybór pada na Marantza bo w tej cenie ma pre-out na fronty wiec nie musiał bym poświęcać stereo. No właśnie, pm7000n oferuje sporo poza power amp input. 
Czytałem już różne posty o alternatywnym połączeniu jak np wpięciu z pre-out na Aux in ale wciąż nie mogę się doczytać czy będzie to sterowane jednym pilotem i czy głośność będzie zsynchronizowana. 
Czy ma ktoś z was podobny zestaw? Prosiłbym o poradę jak ugryźć ten temat. Ostatecznością była by zmiana PM7000n na PM8006 i użycie NR1711 jako źródło/player do stereo. 
 

z góry dzieki za porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Twój wzmacniacz nie ma wejścia main in i nie da się sterować tego z pilota. Niestety nie słyszałem pm8006 i nie wiem jak gra w porównaniu z pm7000n, ale wymiana obecnego wzmacniacza na inny, gdzie źródłem będzie amplituner, moim zdaniem ma średni sens. Jeśli chcesz rozszerzyć zestaw to wtedy wypadałoby do niego dokupić też "rasowy" streamer. 

No i jeszcze jedna kwestia - trzymasz wzmacniacz w półce, która ma mniej niż dwadzieścia kilka cm? To nie jest zbyt rozsądne rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Seba, dzięki za odpowiedz. Co do przestrzeni w szafce to zle nie jest. Aktualnie PM7000N ma dwa razy tyle przestrzeni, druga półka jest niżej i slim Marantza miałby około 7cm na oddech, plus po 15cm po obu stronach. SR nie wchodzi w grę bo by się usmażył. 

PM7000N gra już ponad pół roku i bardzo mi pasuje zarówno barwą jak i funkcjonalnością.


Gdzieś przy okazji innego topiku, chyba S4home wspomniał, ze są sposoby aby np taki PM6006 (tez nie ma main in jak mój PM7000N) pracował jako wzmocnienie frontów w KD, stad moje pytanie. Generalnie jak innej opcji nie ma to będę myślał o alternatywnej konfiguracji. Na początku chciałem iść w zestaw PM8006 i osobno odtwarzacz sieciowy, ale potem posłuchałem PM7000N jako tańsza opcje i przypadł mi do gustu. Albo osobno stereo - aktualny zestaw  plus KD na tych samych podłogowych rozszerzone o pozostałe głośniki. 
Z góry wielkie dzieki za wszelkie porady, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można podłączyć w ten sposób, trzeba tylko pamiętać o pewnej zasadzie, wzmacniacz ustawiasz np. na połowę volume i robisz kalibrację, jeżeli ampli będzie tymczasowo robił za streamer to tak naprawdę, jedyną rzeczą którą musisz zrobić to włączyć wzmacniacz resztą sterujesz pilotem od kina,Co innego jakbyś chciał podłączyć inne źródło pod wzmacniacz np.Cd lub Chromecast audio to wtedy odpalasz samego wzmaka i sterujesz pilotem od niego, ważne tylko później byś volume wzmacniacza ustawił na te z kalibracji,jak będziesz korzystał z kina.

24 minuty temu, Gregz napisał:

Gdzieś przy okazji innego topiku, chyba S4home wspomniał, ze są sposoby aby np taki PM6006 (tez nie ma main in jak mój PM7000N) pracował jako wzmocnienie frontów w KD, stad moje pytanie.

 Mam tak spięte Tv po arc z Onkyo rz830+Dekoder Canal+fronty z Cambridge audio cxa60 i ogólnie jak korzystam z kina,tv to używamy tylko jednego pilota od tv.

Fakt,że do słuchania muzyki w stereo mam podłączony optykiem Chromecast audio z Cambridge i tu tylko trzeba pamiętać o tej zasadzie co napisałem wyżej.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Maverick! 

Sam PM7000N ma funkcje streamera, daje radę z TIDAL, Spotify i moim dyskiem sieciowym po HEOS. U mnie stereo to tylko ten wzmacniacz, gramofon i głośniki i fajnie ze mogę tak to zostawić. Cała reszta związana z TV i kinem będzie szła ze slima. Docelowo 5.1.2.

Jeszcze tylko kilka tygodni do Black Friday zostało:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne pytanie co mi się nasuwa,jeżeli będzie sprzęt z jednej stajni Marantza to czy pilot od wzmaka bądź kina, będzie działać na jednym i drugim sprzęcie?,bo wtedy może być problem z regulacją głośności przy włączonych jednocześnie dwóch sprzętach.

Może ktoś się wypowie w tej kwestii.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maverick2005 napisał:

Jedyne pytanie co mi się nasuwa,jeżeli będzie sprzęt z jednej stajni Marantza to czy pilot od wzmaka bądź kina, będzie działać na jednym i drugim sprzęcie?,bo wtedy może być problem z regulacją głośności przy włączonych jednocześnie dwóch sprzętach.

Może ktoś się wypowie w tej kwestii.

Pewnie będzie 🙂. U mnie pilot od amplitunera Marantza działa też na Cyrusa one. I tutaj będzie problem bo zglasniajac amp przy oglądaniu filmów, automatycznie pilot będzie działał też na wzmacniacz. Chyba, że na czas seansów kolega będzie przysłaniał okienko odbierające sygnał podczerwieni we wzmacniaczu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze jest to kwestia ustawień. Oba urządzenia w tylu maja I/O na pilota z przełącznikiem internal/external. Z tego co doczytałem używa się tego jak masz np w zestawie wzmacniacz i odtwarzacz płyt CD z Marantz. Sam jestem ciekaw jak to będzie z wzmacniaczem i AV receiver’em. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę końcówkę mocy Atoll AM100(dynamiczniejszy) lub AM200 ( Bardziej muzykalna). Jeśli chciałbyś wycisnąć znacznie więcej z Dali Opticon to hybrydowy Vincent SP331, byłby rozwiązaniem. Mocy na pewno mu nie zabraknie i świetnie poradzi sobie z górą pasma, bas nabierze rozmachu, a średnica lepszego nasycenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...