Skocz do zawartości

Jaki gramofon pod Denon PMA1500R i Polk Audio S55e?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

13 minut temu, Qaw321 napisał:

Połowy nie kumam, i nie mam szablonów żadnych

Możesz sobie wydrukować szablon uniwersalny z sieci np.

http://www.rcm.com.pl/images/szablon.pdf

albo jak poważnie traktujesz sprawę , to polecam kupić dedykowany do Twojego gramofonu / ramienia/ szablon z naniesionymi wszystkimi wartościami do kalibracji :

https://www.ebay.com/itm/114532972419

mogę spokojnie polecić tego sprzedawcę , nabyłem od niego szablon do swojej Yamahy i przyznaje , że ułatwia życie.

Masz dużo informacji w sieci o kalibracji , jak byś chciał o coś zapytać pisz śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Masz dużo informacji w sieci o kalibracji , jak byś chciał o coś zapytać pisz śmiało.

Spoko, dzięki za pomoc 🙂 będę pytał na pewno jak zacznę to ustawiać.

A wracając do wkładki to polecałeś shure  M75, te wkładki można kupić dość tanio na allegro bez igły. Podejdą do niej igły od wkładki M95 ktorą kupilem? Była by okazja tanim kosztem mieć dwie wkładki i porównać ich brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qaw321każdy typ wkładki ma swoją igłę, a nie możesz się wycofać prawo to przewiduje, nie powinien robić problemu.

Różnią się tym że mają inny nacisk igły na płytę. Dlatego polecałem z tych tańszych Shurów ED75, może pracować z naciskiem 0,85-1,5g. Jak pamiętam a to dawne czasy to ED95 ma inną dynamikę dla obr. 33 i 45, bo została przewidziana dla 78obr. Podobnie jest ED91

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zwrócić towar tylko kupując od przedsiębiorcy. Przy zakupie od prywatnych osób nie ma takiej opcji. Po drugie nie będę tego oddawał i tak. Najwyżej się odsprzeda jeśli będzie kiepsko. Ale wydaje mi się że jak czytalem o tych wkładkach shure to była informacja ze igły są kompatybilne z różnymi modelami, ale pewnie się mylę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karol64208 napisał:

@Qaw321każdy typ wkładki ma swoją igłę, a nie możesz się wycofać prawo to przewiduje, nie powinien robić problemu.

Różnią się tym że mają inny nacisk igły na płytę. Dlatego polecałem z tych tańszych Shurów ED75, może pracować z naciskiem 0,85-1,5g

Z wkładką którą kupiłem dostanę taką igłę :

Nagi diament od Thakkera 1.45 – 1.75g, zalecany 1.58g

Piszesz że " ED75, może pracować z naciskiem 0,85-1,5g" to teoretycznie ww igła mieści się w tej tolerancji. Czy może ja czegoś nie rozumie? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka shure przyszła i jest super. Skalibrowałem niektóre parametry zgodnie z Waszymi wskazówkami, i jest jak dla mnie bardzo fajne brzmienie. Dolne pasma są mocne, wokale też super, mi się podoba 🙂🙂 miałem tylko problem lekki z montażem bo moje 2 headshelle które miałem, miały za krótkie śrubki,  w tej wkładce bardzo wysoki - głęboki jest ten plastik przez który przechodzą śruby. Dobrałem jakieś śrubki długie ale są lekko grubsze niż te oryginalne ( m3), nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale jeślia to skąd wziąć śrubki takie jak mają być o długości ok 20 mm? 

20201223_223139.jpg

20201223_223018.jpg

20201223_220654.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 1Ender napisał:

Śrubki powinny być aluminiowe. Najlepiej sprawdź magnesem.

No to muszę je wymienić bo mam metalowe. 

Co jeszcze można ustawić w tym gramofonie? 

Narazie zrobiłem następujące rzeczy:

- Wypoziomowalem gramofon

- ustawiłem igłę w odległości 49 mm od początku headshella ( znalazłem takie dane w necie) 

- wyzerowalem antyskating, ustawiłem ramię równolegle do talerza gramofonu ( musiałem to robić na włączonym gramofonie bo jak jest wyłączony z prądu  to ta nóżka która podnosi i opuszcza ramię jest w górze i uniemożliwia ustawienie równolegle do talerza),

- wyzerowałem docisk, po czym ustawiłem docisk na ok 1.6 grama ( na oko) 

- ustawiłem antyskating na około  1.6 grama.

No i to by było na tyle na chwilę obecną. 

Jeśli macie jeszcze jakieś rady to piszcie. 

Pozdrawiam i Życzę Wszystkim Wesołych Świat 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qaw321 generalnie dobrze. Tylko jedną z ważniejszych rzeczy jest ustawienie styczności igły a tego bez szablonu nie zrobisz tak jak jak to już pisał @Chili. Przed chwilą zmieniałem u siebie wkładkę z Godringa na Shure , niby mam Shure już zamontowanego na headshellu,  a i tak coś cię musiało poluzować i potrzebna była korekta styczności ok. 3/4 mm. Dlatego potrzebny jest szablon i to najlepiej dedykowany do Twojego gramofonu. 

Ja robię to tak , że zaczynam od ustawienia overhangu , jak czytam już to zrobiłeś. Dokręcam śrubki mocujące wkładkę. Potem kładę szablon , luzuję dosłownie o pół obrotu jedną śrubkę a drugą nieco bardziej ok. dwóch obrotów. Mam w ten sposób nadal zachowany overhang i możliwość zmiany kąta wkładki na szablonie . Po ustawieniu dokręcam śrubki , sprawdzam jeszcze raz i już. 

Dnia 25.12.2020 o 08:38, Qaw321 napisał:

wyzerowałem docisk, po czym ustawiłem docisk na ok 1.6 grama ( na oko) 

nie wiem co to znaczy " na oko" . Mogę się domyślać , że ustawiłeś 1,5 g. na podziałce / kręcąc pierścieniem z podziałką razem z przeciwwagą/ i trochę :) 

Antyscating też na 1,6 .

Tak naprawdę czy wszystko jest idealnie pokazuje dopiero płyta testowa , ale na początek może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2020 o 14:44, tomek4446 napisał:

nie wiem co to znaczy " na oko" . Mogę się domyślać , że ustawiłeś 1,5 g. na podziałce / kręcąc pierścieniem z podziałką razem z przeciwwagą/ i trochę :) 

Antyscating też na 1,6 .

No tak na oko ustawiłem - bez wagi bo jej narazie nie mam. Mam teraz ustawione tak jak przedstawiają to zdjęcia.

Szablonu też nie mam więc muszę zamówić ten z eBaya dedykowany do mojego gramofonu i wtedy ustawię od nowa. 

20201227_163611.jpg

20201227_163620.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qaw321 napisał:

Ok,wychodze z założenia że trzeba słuchać rad bardziej doświadczonych

To nie doświadczenie , tylko rozsądek i zimna kalkulacja :) Ciesz się dźwiękiem , płyta winylowa to fajna rzecz , przenosi nas w czasy, gdzie płyty słuchało się tak jak czyta książkę , od początku do końca , bez przeskakiwania utworów. Tak zresztą były komponowane, by stanowiły pewną opowieść. Koronnym przykładem który polecam jest " The Dark Side of The Moon " - Pink Floyd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qaw321.  Masz naprawdę  bardzo dobry drapak w budżecie do 1k. Na początek i na dłużej wystarczy.

Zainteresuj się preampami z Mikołajek. Za nieduże pieniądze można coś dobrego kupić. Zastanów się co byś chciał zmienić w dźwięku i skontaktuj się ze sprzedawcą. Uważam, że warto wziąć coś z oferty. 

Pozdrawiam

@tomek4446. Które wydanie masz TDSoTM?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...