Skocz do zawartości

Wzmacniacz, głośniki na biurko 4x4 ok 1000 pln


adaste

Recommended Posts

Witam,

Zepsuły mi się głośniki i potrzebuję kupić nowe. Mam pokój 4x4, słucham głównie house, deep house, dance, vocal trance. Mam starą kartę zewnętrzną USB Creative 24-bit external. Dotychczas używałem przez 3 lata Genius SP-HF1800A, które były całkiem ok, ale nie umywały się do barwy, którą słyszę u mojego kolegi audiofila i ma głośniki tonsila i dobry wzmacniacz. Po przeczytaniu wielu wątków doszedłem do wniosku, że celowałbym w yamaha ax 500 + tannoy mercury m2. Dodam, że 90% czasu siedzę przy biurku i z bliska bym słuchał muzyki, więc może bliskiego pola jednak? Jakie? Kiedyś bardziej interesowałem się muzyką, i cały czas pamiętam dźwięk unitry, w porównaniu do tego przeciętniaka, który mam teraz, albo wzmacniaczy lampowych dziadka - cudo. Brakuje mi dźwięku wysokiej jakości, z naciskiem na wokal, który jest istotny w muzyce, której słucham. Zakładam, że potrzebny mi też będzie DAC, ale tutaj mam mało informacji. Budżet generalnie ok. 1000 zł, ale dosyć mocno elastyczny, pod warunkiem, że to będzie miało sens i będzie rozwiązaniem na lata. Lubię dość ciepłe brzmienie, nie lubie metalicznych motywów. Piosenki, które słucham, są raczej klimatyczne niż ostre. Proszę o porady, czy to dobry kierunek, ew w którą stronę skręcić ;). Co sądzicie o tym wzmak.?https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-ax-500-piekny-klasysk-made-in-japan-1989r-170wat-CID99-IDFyiGd.html#fb5a3f23ba Pozdrawiam

Edytowano przez adaste
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...