Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu 28m


wojwal

Recommended Posts

Witam,

Nad zestawem mysle juz od dluuuzszego czasu, zdecydowalem sie na stereo, sprzet tez juz mam wstepnie zawezony. Narazie bez odsluchu, na miejscu zadnego sklepu nie mam i prawdopodobnie skorzystam z opcji wypozyczenia sprzetu od jednego ze sklepow.

Na wstepie, nie jestem audiofilem, jakosc dzwieku jest dla mnie priorytetem, ale nie jedynym czynnikiem, ktory biore pod uwage. Wazna jest tez dla mnie estetyka sprzetu, oraz funkcjonalnosc i prostota korzystania. Muzyki glownie bede sluchac z Tidala, ew. innych uslug streamingowych, swojej muzyki z NASa ostatnio nie slucham, CD-ka nie uzywam i nie bede uzywac. Slucham glownie rock, grunge, metal, jazz. W wiekszosci czasu muzyka to bedzie wieczorne ciche pykanie jazzu do ksiazki, czasem umiarkowanie glosniej poleci rock/grunge, muzyki napewno nie bede sluchac bardzo glosno. Potrzebuje wiec zestawu glownie do cichego wieczornego grania, ew. umiarkowanej glosnosci przy spotkaniach z przyjaciolmi. Filmow ogladam malo, ale pewnie tez zaczne korzystac z lepszego audio w telewizji/Netflix.

Telewizor mam w rogu a zestaw ma naglosnic salon 28m, salon jest natomiast calkowicie otwarty na jadalnie, dodatkowe 20m. Nie wiem czy to bedzie mialo znaczenie, wiec zalaczam rysunek jak to mniej wiecej wyglada.

Mam malinke, ale kiedys bawilem sie Volumio i cos mi sie to do konca nie podobalo, juz nie pamietam o co chodzilo. W telewizorze Samsung mam apki Tidal i Spotify i narazie na tym slucham muzyki, wstepnie mysle o podlaczeniu wzmacniacza do telewizora optykiem, ale chcialbym miec "mozliwosc" posiadania wbudowanych funkcji sieciowych - i tak ze wzmacniaczy, ktorymi jestem zainteresowany
 - NAD 368 - i jakby malina/optyk mi jednak nie odpowiadaly mam opcje MDC BluOS2i, chociaz narazie sklaniam sie, zeby przy wyborze NADa odrazu kupic modul
 - Yamaha R-N803D - a tu mam wszystko juz gotowe
 - myslalem kiedys o Cambridge Audio CX60/CX61 - ale dokupywanie do tego CXN2 robi juz dla mnie cenowa abstrakcje, wiec Cambridge zostal skreslony

Natomiast kolumny:
 - KEF Q750 - odpowiadaja mi wygladem, wielkoscia i wielu ludzi je poleca do powyzszych wzmacniaczy

Ostatnio tez rzucily mi sie w oczy na forum/recenzjach:
 - B&W 603 - sa troche za wysokie w miejsce w ktore chce je postawic, no ale coz

W zasadzie jestem prawie zdecydowany na KEF Q750 + NAD 368 lub Yamaha R-N803D. Kompletnie nie znam BlueOS ani MusicCast. 

Prosze o opinie dot. proponowanego sprzetu oraz uwzglednienie to czego slucham, jak planuje sluchac, wielkosci/ksztaltu salonu... etc... Ktora kombinacja najlepiej by sie zgrywala? Wolalbym nie dodawac do powyzszej listy nowego sprzetu, ale oczywiscie prosze o wszelkie sugestie.

Kilka dodatkowych pytan:
 - podlaczajac telewizor-wzmacniacz optykiem - czy bede w stanie sterowac z poziomiu telewizora glosnoscia?
 - czy traktujac telewizor jako transport i korzystajac z optyka, jakosc dzwieku bedzie nizsza niz wbudowanego streamera?
 - gdzies wyczytalem ze apka Yamahy nie do konca dobrze dziala z Tidalem?

uklad.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojwal napisał:

KEF Q750 + NAD 368 lub Yamaha R-N803D. Kompletnie nie znam BlueOS ani MusicCast. 

Ja osobiście nie zastanawiałbym się nawet 5 sec i wybrałbym KEF+NAD. W pierwszym kroku przecież możesz kupić z Chromecastem a moduł zakupić później. BluOS to najbardziej ergonomiczny system sterowania streamerem jaki używałem. Nigdy żadnych problemów działa. Oczywiście dla wyrobienia zdania lepiej posłuchać i samemu podjąć decyzje ale mój głos bez zastanowienia na NAD i BluOS !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Inferno napisał:

Ja osobiście nie zastanawiałbym się nawet 5 sec i wybrałbym KEF+NAD. 

A ja osobiście zastanowił bym się nad sensem umieszczania zestawu, który jednak kosztuje kilka złotych, w tak niekorzystnym miejscu. Miałem tak ustawiony telewizor wraz z kolumnami i grało to średnio. Jeśli możesz, przenieś telewizor na krótsza ścianę. Pewnie też nie będzie to najlepsze rozwiązanie ale moim zdaniem lepsze niż to obecne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, seba3002 napisał:

A ja osobiście zastanowił bym się nad sensem umieszczania zestawu

Oczywiście masz rację 👍 starałem się nie być zgryźliwy i ocenić tylko sprzęt 😁

22 minuty temu, ald890 napisał:

podziwiam jak dobry marketing ma Yamaha.:)

Moje przemyślenia są bardzo bliskie Twoim 😏 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inferno napisał:

Oczywiście masz rację 👍 starałem się nie być zgryźliwy i ocenić tylko sprzęt 😁

Alez ja też nie chciałem być zgryźliwy 🙂. Miałem audio umieszczone w takim samym miejscu i wiem, że umieszczanie sprzętu w takim miejscu, jest kiepskim pomysłem. Kefa nie znam ale na NADa i bluos też oddaję swój głos 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, seba3002 napisał:

Ostatnio chciałem posłuchać kefów w lubelskim top hifi. Niestety nie mieli żadnego modelu. Ciekaw jestem jak te kolumny zagrałyby z Cyrusem one 🤔

Ogólnie KEF są często łączone z Cyrus one.

Naturalnie i dynamicznie brzmiący wzmacniacz

Edytowano przez hyde
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie ale przy 4Ohm ma jakieś problemy 

 

Cytat

Jest jednak znacznie lepiej, bowiem ok. 100 W (dokładnie 98 W) otrzymujemy już przy 8 Ω, a przy 4 Ω – niemal dwukrotnie więcej (195 W). W trybie stereo wynik przy 8 Ω to 2 x 91 W (8 Ω), natomiast przy 4 Ω... I tutaj niemiłe zaskoczenie, bo przy 100 W włączyły się układy zabezpieczające (prawdopodobnie przed przegrzaniem), wprowadzając wzmacniacz w tryb awaryjny.

 

Edytowano przez Goguś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest za dużo niewiedzy.

Bo nie znasz ani elektroniki ani kolumn a co dopiero ich połączenia.

Ja także sugeruje ci zacząć od wypożyczenia od nas NADa + KEF.

Możesz sprawdzić z malinka podłączoną pod Nada.

Ewentualnie wtedy znając już Twoj odbiór możemy cos dalej polecać lub zakończyć sprawę :)

Zapraszam po wypozyczenie sprzetu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musimy zacząć od pomieszczenia, które jest duże. Kef Q750 to świetne kolumny, które sprawdzają się w pomieszczeniach około 20m2. Tutaj mamy znacznie większy metraż biorąc pod uwagę jeszcze jadalnię. Warto rozważyć Q950, które zagrają pełniejszym dźwiękiem i bas będzie na nich lepiej słyszalny.  Jeśli miałbym wybierać wzmacniać wśród tej dwójki o poszedłbym w kierunku NADa, który jest dynamiczniejszy i precyzyjniejszy. Dodatkowo do niego będziesz mógł dokupić moduł sieciowy więc funkcjonalność będziesz miał praktycznie taką samą jak w RN803d. 
Jeśli chodzi o wykorzystanie TV jako źródła to straty w jakości dźwięku będą duże względem klasycznego streamera czy modułu BluOS. 
Pytałeś jeszcze o apkę Yamahy i działanie Tidala? Tutaj faktycznie idealnie nie jest ale można sobie poradzić korzystając z apki mConnect. To jedna z nielicznych niedogodności jeśli chodzi o MusicCast.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny obrazy omówienia warunków wypożyczenia



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o działanie Tidala w MusicCast to jest ono fatalnie rozwiązane. Strasznie powolne działanie i paskudny interfejs. Nie da się też przewijać utworów, a to jest czasem cholernie niewygodne.

Miałem jeszcze jakiś czas temu Yamahę R-N602 i przez MusicCasta w połączeniu z Tidalem, zraziłem się i przerzuciłem na Spotify, z którego korzystam do tej pory.

Tym razem już z BluOS, but still.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Bluos jest zdecydowanie lepszy dla osób korzystających z tidala w porównaniu z MC. Więc nie ma co się dziwić :)

tak to prawda apka yamaszki jest troche pogmatfana jesli chodzi o tidal ja po kilku miesiacach uzytkowania yamaszki wrocilem do poczciwego chromecasta i jest znowu tak jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poki co same glosy za NADem ;) Nikt natomiast nie skomentowal B&W 603? Q21 wspomnial, ze KEFy moga byc za male do tego pomieszczenia. W zasadzie kolumnami chce naglosnic tylko salon... Do jadalni myslalem byc moze w przyszlosci dokupic jakies mniejsze aktywne glosniki w systemie blueos/musiccast - ale to zaleznie jaki bedzie efekt. Jak wspomialem muzyki nie chce sluchac glosno, czy przy cichym/umiarkowanym sluchaniu myslicie ze te kolumny beda mialy problem zeby wypelnic salon muzyka? Jadalnia jest co prawda otwarta, czy to taki problem, pomimo ze kolumny nie sa w jej kierunku skierowane?

A taki malutki off-top, jak to jest z tym multiroomem w blueos/musiccast - mozna ustawic ze 2'gi zestaw stereo, albo pojedyczny aktywny glosnik gra to samo. Nie ma wtedy jakiegos rozstrojenia/laga? Graja takie 2 zestawy idealnie rowno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że je odsłuchałeś i stad taki wybór. Grają inaczej niż KEF. Odsluchaj i wybierz dla siebie. Obecnie faktycznie Bowersy są do dodtania tylko w Topach. Mamy nadzieje że to sie zmieni. Natomiast barwa i charakter grania jest znany nie tylko osobom z Topa. Jednak to kolumny z kawałkiem historii.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...