Skocz do zawartości

Salon 62m2 + piec lampowy. Jakie kolumny to pociągną?


Igor Piętak

Recommended Posts

Cześć, pomóżcie proszę w zagadce: jak dobrze nagłośnić salon 62m2 o wysokości 3,3m bazując na wzmacniaczu lampowym trioda 25W, pentoda max 45W. Słucham starego rocka, jazzu, chill out. Pierwsze pomysły to wysokoefektywne Klipsche w rodzaju 280, 820, 8000 itp. Budżet ok 5k PLN. Oczywiście wiem że bez odsłuchu się nie obędzie ale zanim zamówię na testy chętnie posłucham Waszych opinii. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile RF 7 grają wyraźnie lepiej o tyle moim zdaniem sa nieco gorzej tudzież nie proporcjonalnie słabej wykonane względem serii RP.

Lata temu na stanie model 7 zaczął się po prostu na ekspozycji rozklejać. W sensie bok od góry. Pojawiła się szczelina. Jak na takie olbrzymie paczki to zastosowano tej samej grubości płyty z tego co kojarzę. Może w II to poprawiono.

Grają na pewno lepiej i są rzekomo składane w USA.

Co do lampy to zdecydowanie polecam Unison Simply Italy.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej lampy? Przecież lampa już jest Triode 25. Największym wyzwaniem jest pomieszczenie, które jest ogromne. Tutaj Klipsch Cornwall sprawdziłyby się idealnie ale cenowo przekroczymy zakładany budżet kilkukrotnie. 

W zakładanym budżecie możesz spojrzeć na Magnat Transpuls 1500. Są to potężne kolumny, które gabarytami i budową przypominają nieco Cornwall. Jest to mocne brzmienie z szybkim i nisko schodzącym basem, czystą górą i neutralnym wokalem. Zgranie z Tride 25 będzie zdecydowanie lepsze niż z Klipsch z serii RP. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

Do lampy bardziej pasują mi w tym budżecie Tannoye, może XT8F lub Precision 6.2 . Obie pary mieszczą się w budżecie. Fyne będzie miał więcej basu, nie wiem czy w tym zestawieniu nie będzie to bardziej uciążliwe. Salon jest ogromny więc tak czy siak będzie to trudne zadanie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Testuję F502 od 20 godzin: znakomita przestrzeń, bas się dopiero rozkręca, mało wrażliwe na ustawienie. Oddałem QR5. Kuszą używane Tannoye DC 10 Ti ale tu jest ryzyko testów tylko u sprzedającego a w moim pomieszczeniu może być całkiem inaczej. Czego się spodziewać Tannoy v F502? (wiem że to dwie klasy wyżej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...