Skocz do zawartości

Używane stereo do 3000 złotych


phoenix3107

Recommended Posts

Dobry wieczór ok kilku dni czytam na forum różne zestawienia kolumn z amplitunerami/wzmacniaczami i szczerze mówiąc im więcej czytam tym jestem głupszy... 

Z początku miała być Yamaha r-n602 ale raczej nie będę jej wykorzystywał w 100% potem myślałem o wzmacniaczu NAD c356bee z DAC  na aledrogo jest za 2100(uzywka) bez DAC można kupić za 1400. Następnie myślałem o Cambridge Audio CXA60, a od wczoraj czytam o mini wzmacniaczach typu Smsl Q5pro i bądź tu mądry... Co do kolumn to preferuję podstawkowe z racji braku miejsca w pokoju, jest to aneks kuchenny 20m2. Sluchać głównie będę ze Spotify ale też bym chciał żeby głośniki były podłączone do TV. Muzyka przeróżna od lat 70' 80' po polski rock i tego co leci na codzień w radio. Nie musi być 50% na 50% kolumny wzmacniacz. Mogę pierw kupić droższy wzmacniacz tańsze kolumny a z czasem sprzedać i kupić lepsze ale nie chce przesadzać z wydawaniem pieniędzy bo raz nie jestem audiofilem a dwa że czasy niepewne. Proszę o poradę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, phoenix3107 napisał:

Muzyka przeróżna od lat 70' 80' po polski rock i tego co leci na codzień w radio.

Teraz na czym słuchasz muzyki? 

Smsl + Kef często polecany system na forum nawet przez chłopaków z branży. Najlepiej jednak posłuchać, co do wysterowania kolumn słyszałem go z KEF Q550 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam toppinga i SMSL Q5PRO. Mogę ci wycenić.

Jeśli jednak bierzesz pod uwagę sprzęt używany to moim zdaniem mozna dostać po prostu klocki lepsze. Ale tez starsze

Denon PMA 1060, PM 1500R, Yamaha AX 900, Harman HK 680 czy Marantz PM 80 lub PM8000.

Widze że skupiłeś się na razie na elektronice. A co z kolumnami?

Czy w tej kwestii myślałeś już o czyms?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup funkcjonalnego i dynamicznego Toppinga MX3, którego w przyszłości będziesz mógł zmienić na coś mocniejszego.

Masz DACa, moduł bluetooth więc nic więcej tak na prawdę Ci nie potrzeba. Pomimo gabarytów jest to na prawdę mocny wzmacniacz, który u mnie radzi sobie nawet całkiem nieźle z Altec 604-8h....

Jeśli wybór miałby paść na monitory to polecam sprawdzone Pylon Audio Diamond Monitor, które są świetnym uzupełnieniem dla MX3. Brzmienie jest dynamiczne z mocnym basem i muzykalną średnicą. W przyszłości można jeszcze sporo poprawić wymieniając wzmacniacz na np. Roksan K3. 

Z podłogówek polecam Heco Aurora 700, które zagrają muzykalnie z łagodną górą i nisko schodzącym basem. Jeśli chciałbyś uzyskać szerszą prezentację sceny dźwiękowej to Q-Acoustic 3050i mogłby przypaść Ci do gustu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home Patrzyłem na używany tylko te które pisałem w pierwszym poście. Tak daleko się nie zagłębiałem żeby patrzeć na wzmacniacze 10-15 letnie. A co do kolumn to pierw chciałem zająć się wzmacniaczem żebyście mi później doradzili do niego odpowiednie kolumny. Mam nadzieję że to taka kolejność wyboru. 

Edytowano przez phoenix3107
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...