Skocz do zawartości

Denon X2600h - dobór głośników (narazie Stereo)


extc1981

Recommended Posts

Drodzy,

Przejrzałem forum i nie na wszystkiepytania znalazłem odpowiedź, Zatem z góry przepraszam za ewentualną "powtórkę" oraz za złożony wątek. 

Pytanie jest jak w temacie. Założenia: 
- słuchanie muzyki (techno, radio internetowe)
- filmy, seriale
- zdaje sobie sprawę, że mój amplituner to taka generalnie zabawka i do porządnego sprzętu mu daleko. Ale ja też jestem laikiem i nie potrzebuje nie wiadomo czego.
- wolę teraz zainwestować w przyzwoitej klasy głośniki stereo i z biegiem czasu doinwestować do systemu 5.1. Ewentualnie kiedyś wymienie aplituner na coś ciekawszego, jeśli będzie taka potrzeba.  
- cena za zestaw STEREO 3k-4k.
- odległość między głośnikami przednimi: ~2m.
Myślałem wstępnie o Kef Q550. Ale może to być inny polecany zestaw do Denon X2600 pod ww. założenia. 

Dodatkowo mam drobne pytania: 
A. Czy jest sens inwestować w głośnik centralny? Z uwagi na aranżacje pokoju, nie będzie łatwo znaleźć na niego miejsce (plan pomieszczenia załączony).
B. Czy rzeczywiście subwoofer jest niezbędny dla kina domowego? Czy alternatywnie nie można np. zakupić większej średnicy głośniki z dobrym brzmieniem basowym? 
C. Jaka pozycja subwoofer'a jest bardziej optymalna: przód (niedaleko TV) czy raczej tył (bliżej słuchacza)?
D. Czy kolumny mogą stać nie na ziemi - na półce (zgodnie z załączonym planem)?
E. Jakie głośniki tylne najlepiej dobrać, które nie byłyby zbyt głębokie wymiarowo? W moim przypadku, z jednej ze stron kanapy, znajdować się będzie regał (plan w załączniku). Nie będę tym samym w stanie umieścić głośnika na nóżce i będę zmuszony zamontować oba głośniki na ścianie. Być może tego rodzaju głośniki najlepiej sobie odpuścić? Dajcie znać proszę.     

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Plan salonu.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

16 minut temu, extc1981 napisał:

A. Czy jest sens inwestować w głośnik centralny? Z uwagi na aranżacje pokoju, nie będzie łatwo znaleźć na niego miejsce (plan pomieszczenia załączony).

do filmów na pewno,

16 minut temu, extc1981 napisał:

B. Czy rzeczywiście subwoofer jest niezbędny dla kina domowego? Czy alternatywnie nie można np. zakupić większej średnicy głośniki z dobrym brzmieniem basowym? 

w filmach obowiązkowo, w Twoim wypadku można nawet go wykorzystać do muzyki niektórzy tak robią. Nie zastąpisz go głośnikami.

16 minut temu, extc1981 napisał:

C. Jaka pozycja subwoofer'a jest bardziej optymalna: przód (niedaleko TV) czy raczej tył (bliżej słuchacza)?

to jest zależne od Twojego pokoju, musisz sam poszukać

16 minut temu, extc1981 napisał:

D. Czy kolumny mogą stać nie na ziemi - na półce (zgodnie z załączonym planem)?

mogą nawet wisieć, kwestia modelu

16 minut temu, extc1981 napisał:

Dajcie znać proszę.    

ja bym wywalił ten kominek, wtedy zrobi się miejsce na kolumny inne i większy TV.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lolekdrugi napisał:

do filmów na pewno,

w filmach obowiązkowo, w Twoim wypadku można nawet go wykorzystać do muzyki niektórzy tak robią. Nie zastąpisz go głośnikami.

to jest zależne od Twojego pokoju, musisz sam poszukać

mogą nawet wisieć, kwestia modelu

ja bym wywalił ten kominek, wtedy zrobi się miejsce na kolumny inne i większy TV.

 

Świetna myśl z kominkiem. To jest myśl. Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, extc1981 napisał:

Świetna myśl z kominkiem. To jest myśl. Dzięki

teraz nie wiem czy się nabijasz czy piszesz poważnie. Jak to drugie, teraz chcesz wydać 3-4k, kominek to koszt 6-8k jak dobrze liczę, tyle spokojnie możesz sobie dorzucić do sprzętu, a jakby WĄŻ marudził, to odejmij ze 2k i kup jej bukiet róż :)

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chciałeś mieć kino to musisz mieć komplet 5.1 i to prawidłowo rozstawiony.

Jeśli nie to może jednak pora sprzedać Denona i iść w stereo?

To Twoja decyzja.

Co do kolumn do tej elektroniki polecam coś jaśniejszego. Magnat Quantum 755 / Nowsze ale niższe modele Signature 505. Mikro fronty Monitor audio Bronze 200 lub Polk S50.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

teraz nie wiem czy się nabijasz czy piszesz poważnie. Jak to drugie, teraz chcesz wydać 3-4k, kominek to koszt 6-8k jak dobrze liczę, tyle spokojnie możesz sobie dorzucić do sprzętu, a jakby WĄŻ marudził, to odejmij ze 2k i kup jej bukiet róż :)

nabijam się. nie rozwalę całej koncepcji salonu, żeby głośnik wstawić. To się wiąże z dużą przebudową, remontem, modyfikacją mebi i brakiem kominkam z którego korzystamy. koszt 6k to sam kominek, do tego wszsytkie lementy obudowy i robocizna. x2 i masz cenę za całość. Napisałem też, że jestem laikiem więc proponowanie komuś takiego pomysłu chyba mija się z celem? :) Do tego nie mieszkam sam. 

Za to za pozostałe odpowiedzi serdecznie dziękuje :)

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jesli chciałeś mieć kino to musisz mieć komplet 5.1 i to prawidłowo rozstawiony.

Jeśli nie to może jednak pora sprzedać Denona i iść w stereo?

To Twoja decyzja.

Co do kolumn do tej elektroniki polecam coś jaśniejszego. Magnat Quantum 755 / Nowsze ale niższe modele Signature 505. Mikro fronty Monitor audio Bronze 200 lub Polk S50.

Piotr

Celem moim jest 3.1 bądź 5.1. nie chcę jednam wydawać 10k (jeśli mowa o 5.1) na cały komplet głośników jednorazowo, bo nie dysponuje takim funduszem. Dlatego chciałem rozłożyć sobie taki wydatek na rok czasu i zacząć od w miare sensownego stereo. 

Na pewno zestaw stereo będzie lepszy do odsłuchu muzyki (może się mylę) ale zestawu 3.1 / 5.1 chcę używać do oglądania treści z tv.   

Daj proszę znać co masz na myśli pisząc "coś jaśniejszego". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

nie bardzo wiem do kogo to napisałeś, jeżeli do mnie to wypraszam sobie. Zadałem pytanie gdyż jak widać wolę dopytać skoro nie mam 100% pewności, że dobrze zrozumiałem.

Brak mi słów. Jeśli masz takie rady dawać to weź lepiej nic nie pisz. Ma ktoś wywalić kominek? Serio? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, extc1981 napisał:

nabijam się. nie rozwalę całej koncepcji salonu, żeby głośnik wstawić. To się wiąże z dużą przebudową, remontem, modyfikacją mebi i brakiem kominkam z którego korzystamy.

wiesz, kominek w roku 2020 to troszkę relikt przeszłości i droga impreza z którą więcej problemów niż to jest tego warte ale każdy z nas ma jakieś swoje ulubione rzeczy, nic mi do tego.

Skoro kominek zostaje, to masz niestety problem. Nie ustawisz prawidłowo kolumn raczej ewentualnie dla osoby która będzie leżała na szezlongu coś się uda pokombinować ale tutaj bym celował w mały zestaw. ze względu na brak miejsca obok TV.

@S4Home dał Ci dobrą propozycję by iść w stereo. W filmie będzie kiepsko ale jest to jakaś opcja. Ja zaproponowałbym ewentualnie zestaw 3.1 ale wracamy do problemu z głośnikiem centralnym chociaż ja tam widzę TV który można podnieść na maks do góry i wtedy zrobi się nam trochę miejsca na dole, nie dużo co prawda ale coś tam wepchnąć już będzie można.

Przed chwilą, Stolarz napisał:

Brak mi słów. Jeśli masz takie rady dawać to weź lepiej nic nie pisz

Ponieważ? Ktoś pyta, dostaje poradę to czy z niej skorzysta to już inna sprawa.

1 minutę temu, Stolarz napisał:

Ma ktoś wywalić kominek? Serio?

tak, serio. Po sposobie wypowiedzi i zdjęciach które przypominają render założyłem, że dopiero planuje. Nie posiadam niestety szklanej kuli by czytać komuś w myślach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

wiesz, kominek w roku 2020 to troszkę relikt przeszłości i droga impreza z którą więcej problemów niż to jest tego warte 

extc1981 najlepiej rozpal se ognisko w chałupie będzie modnie naturalny ogień wszędzie 😂😂 

S4HOME dał ciekawe propozycje warto to rozważyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk Audio Signature z Denonem fajnie się zgrywają, warto rozważyć propozycję S4home z Polk s50, ewentualnie można jeszcze pomyśleć o monitorach s20 na małych standach przy tv, nie wiem ile tam masz miejsca pod tv jakbyś dało go troszkę wyżej to wtedy można zastosować centralny Polk s35.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RLC @Stolarz no i teraz widać jak to zostało zrozumiane. Dla mnie kominek to kłopot i problem dlatego w taki a nie inny sposób odebrałem pytanie. Dla was jak widzę to miejsce kultu stąd nawet nie założyliście możliwości jego usunięcia.

10 minut temu, fosge napisał:

Z tym się nie zgodzę absolutnie tradycyjny kominek opalany drewnem ma wciąż swój urok i klimat...nie zamienił bym na żaden gazowy szajs

klimat jest to prawda ale jak wyżej wspomniałem, każdy lubi i godzi się na różne ustępstwa. Ja też bym gazowego nie montował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maverick2005 napisał:

Proponuję temat kominka już zakończyć,nie róbmy rewolucji w domu autorowi tematu. Pomieszczenie nie jest idealne, patrząc pod względem audio,ale osobiście bym się pokusił o te kino 5.1,nawet w tym układzie co obecnie jest.

Dokładnie, w porównaniu z niektórymi pomysłami na rozstaw sprzętu to akurat może uchodzić za idealne :) . Nie dajmy się zwariować. Audio to piękna pasja ale nie podporządkowujmy jej całego życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maverick2005 napisał:

Polk Audio Signature z Denonem fajnie się zgrywają, warto rozważyć propozycję S4home z Polk s50, ewentualnie można jeszcze pomyśleć o monitorach s20 na małych standach przy tv, nie wiem ile tam masz miejsca pod tv jakbyś dało go troszkę wyżej to wtedy można zastosować centralny Polk s35.

Dzięki za opinie. Rzeczywiście ten Polk wydaje się fajną opcją.

- jakie zalety ma Polk s50 vs Kef q550 w odniesieniu do tego konkretnego sprzętu audio?
- ewentualnie nie lepszą opcją jest model wyżej s60?
- na głośnik centralny Polk s35 znajdę miejsce. tv dam trochę do góry. Nie zrozumiałem tylko co miałyby wnieść monitorki s20...
- polecisz ewentualnie jeszcze jakiś fajny sub do tego zestawu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Jesli chciałeś mieć kino to musisz mieć komplet 5.1 i to prawidłowo rozstawiony.

Jeśli nie to może jednak pora sprzedać Denona i iść w stereo?

To Twoja decyzja.

Co do kolumn do tej elektroniki polecam coś jaśniejszego. Magnat Quantum 755 / Nowsze ale niższe modele Signature 505. Mikro fronty Monitor audio Bronze 200 lub Polk S50.

Piotr

Wezmę pod uwagę Monitor audio Bronze 200 lub Polk S50. 

Ewentualnie co sądzisz o Klipsch RP-6000F lub RP-5000F?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, extc1981 napisał:

- jakie zalety ma Polk s50 vs Kef q550 w odniesieniu do tego konkretnego sprzętu audio?

Kef q550 nie słuchałem także tu nie pomogę

 

3 godziny temu, extc1981 napisał:

ewentualnie nie lepszą opcją jest model wyżej s60

To są już spore kolumny, grające dużo większym basem od s50 ,patrząc na te ustawienie wnęka+półka,moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł, pchać tam takie kloce.

 

3 godziny temu, extc1981 napisał:

Nie zrozumiałem tylko co miałyby wnieść monitorki s20...

Chodziło mi właśnie o miejsce ustawienia,przy tym tv mogły by się dobrze wpasować,te monitorki nie są aż takie małe i potrafią naprawdę fajnie zagrać, do tego podparte dobrym subem, powinne się sprawdzić w kinie i stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2020 o 07:38, S4Home napisał:

5000F to bardzo mizerne kolumny. 6000F tak. Ale musisz mieć dobrą elektronikę. W kinie super ekstra. W Stereo warto go podłączyć pod amplituner Denona....

Stereo i AVR ..... tak wiem. No ale najbardziej pasuje

Piotr

Klipsch RP-5/6000F to naprawdę mizerne kolumny? Czytałem pozytywne opinie na och temat raczej. Do tego często proponowane są do zestawu onkyo 696 więc chyba nie powinno to byc dno? 

Amplituner Denona mam (x2600h), choć nie wiem czy jego miałeś na myśli pisząc dobra elektronika... 

Dnia 10.11.2020 o 07:32, S4Home napisał:

Jesli chciałeś mieć kino to musisz mieć komplet 5.1 i to prawidłowo rozstawiony.

Jeśli nie to może jednak pora sprzedać Denona i iść w stereo?

To Twoja decyzja.

Co do kolumn do tej elektroniki polecam coś jaśniejszego. Magnat Quantum 755 / Nowsze ale niższe modele Signature 505. Mikro fronty Monitor audio Bronze 200 lub Polk S50.

Piotr

Wspominałem, że dysponuje budżetem 2k na głośnik. Zastanawia mnie czemu proponujesz głośniki za 1100 albo 1300zł. Czy naprawdę Quantum 755 czy Polk S50 grają i pasują z DENON x2600h o tyle lepiej niż KEF Q550 o wartośc 2100? Dla porównania przedstawiłem cenę Aurora 700, które równiez ktoś z forumowiczów proponował do DENONA. 

image.png.e793bd1bc9ead5ff35bc79222952cdb6.png

 

Edytowano przez extc1981
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Kuszą mnie mimo wszsytko Kef'y. Oprócz tego, że głośnik ma grać, to powinien dobrze też wyglądać. Jakby nie było to jakiś tam mebel, na którego patrzymy codziennie, tak więc święcące, lśniące głośniki typu Quantum 755, odpuszczam sobie. Być może wielu z was śmieszy takie podejście, macie prawo. Ktoś równięż uważać może kominek za staroświecki i za przeżytek i tez ma do tego pełne prawo :)

- Czy uważaćcie, iż zestaw Denon x2600 + Kef q550 dobrze zagra jeśli chodzi o stereo i kino 3.1 / 5.1? Jak pisałem wcześniej, rozbudowę zaczynam od stereo stopniowo dokupując komponenty... 

- Myślę również o Kef 750. Wyżej niż 6,5'' głośniki nie pójdę do mojej przestrzeni. Q750 przekraczają budżet 2k za kolumnę ale nie szkodzi. 

- Czytałem również, że KEF R500 grają sporo lepiej od modeli Q. Są droższe, ale jeśli warto dopłacić te parę groszy, to czemu nie. 

Dajcie znać co o tym sądzicie... Przed wypożyczenien na odsłuch chciałbym ograniczyć się do 2 zestawów i z nich wybrać jeden. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...