Skocz do zawartości

Denon X2600h - dobór głośników (narazie Stereo)


extc1981

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Piotr, wspominając o mizernych kolumnach, miał na myśli serię 5000. 6000 już spokojnie można brać pod uwagę - pomijając fakt, ze nie szczególnie widzę ich ustawienie u Ciebie.

Co do KEF'ów - to już może być za wysoka szkoła jazdy dla tak "mizernych" ampli jak X2xxx od Denona.

Osobiście nie widzę u Ciebie "kina" i skupiłbym się na stereo, które przy muzyce da Ci dużo więcej radochy, a i film spokojnie można na tym obejrzeć - kompletnie nie rozumiem tego całego deprecjonowania smakowania kina na systemie 2.0. Przy braku możliwości poprawnego ustawienia 5.1 (a u Ciebie na to niestety wygląda), więcej radości można uzyskać właśnie z dwóch frontów, niż z całego rozpieprzonego niezgodnie ze sztuką systemu wielokanałowego

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Markcox napisał:

kompletnie nie rozumiem tego całego deprecjonowania smakowania kina na systemie 2.0. 

A ja po części rozumiem 🙂. To działa w obie strony - stereo na systemie KD nie będzie prawdziwym stereo a kino domowe na systemie stereo nie będzie prawdziwym KD. Dla mnie największą bolączką przy oglądaniu filmów na systemach dwukanałowych jest brak kolumny centralnej. 

10 godzin temu, Markcox napisał:

Przy braku możliwości poprawnego ustawienia 5.1 (a u Ciebie na to niestety wygląda), więcej radości można uzyskać właśnie z dwóch frontów, niż z całego rozpieprzonego niezgodnie ze sztuką systemu wielokanałowego

 

 

I tu jest sedno. Autor nie ma możliwości na zbudowanie dobrego KD. Jedynym zatem rozwiązaniem pozostaje system dwukanałowy, na który pozostanie więcej kasy, a co za tym idzie - można go bardziej dopiescic🙂. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, seba3002 napisał:

A ja po części rozumiem 🙂. To działa w obie strony - stereo na systemie KD nie będzie prawdziwym stereo a kino domowe na systemie stereo nie będzie prawdziwym KD.

Z tym się w pełni zgadzam. Bardziej miałem na myśli mocno skrajne opinie, wg. których film na systemie 2.0 jest niemalże niemożliwy do obejrzenia ;) A doskonale wiemy, że tak nie jest.

U mnie np. fronty budują taką scenę, że przy odsłuchu muzyki na 2.0 wokale brzmią, jakby szły z kolumny centralnej, która w tym momencie nie działa. Podobnie jest z filmami. 

47 minut temu, seba3002 napisał:

Jedynym zatem rozwiązaniem pozostaje system dwukanałowy, na który pozostanie więcej kasy, a co za tym idzie - można go bardziej dopiescic🙂

I ja na miejscu autora tematu właśnie tak bym zrobił. Ale to już jego wybór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

U mnie np. fronty budują taką scenę, że przy odsłuchu muzyki na 2.0 wokale brzmią, jakby szły z kolumny centralnej, która w tym momencie nie działa. Podobnie jest z filmami. 

No właśnie. Problem rodzi się wtedy, kiedy film ogląda więcej niż jedna osoba. Wtedy już nie jest tak fajnie 🙂

A teraz pytanie z innej beczki - kolego @Markcox, jak Twoje poszukiwania lepszego dźwięku 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Markcox napisał:

Piotr, wspominając o mizernych kolumnach, miał na myśli serię 5000. 6000 już spokojnie można brać pod uwagę - pomijając fakt, ze nie szczególnie widzę ich ustawienie u Ciebie.

Co do KEF'ów - to już może być za wysoka szkoła jazdy dla tak "mizernych" ampli jak X2xxx od Denona.

Osobiście nie widzę u Ciebie "kina" i skupiłbym się na stereo, które przy muzyce da Ci dużo więcej radochy, a i film spokojnie można na tym obejrzeć - kompletnie nie rozumiem tego całego deprecjonowania smakowania kina na systemie 2.0. Przy braku możliwości poprawnego ustawienia 5.1 (a u Ciebie na to niestety wygląda), więcej radości można uzyskać właśnie z dwóch frontów, niż z całego rozpieprzonego niezgodnie ze sztuką systemu wielokanałowego

 

Dlaczego Klipsch seria premium RP 5000 gra mizernie, a już 6000 o tyle lepiej, skoro jedyna różnica to wielkość głośnika (zamiast 5,25, 6,5''). Chyba, że się myle... Ale zastanawiające jest to strasznie, bo jesteś drugą osobą, która taki osąd wydaje. 

Co Twoim zdaniem oznacza "zbyt wysoka szkoła jazdy" dla Denona w odniesieniu do KEF'ów? Prośba o rozwinięcie myśli. Konkretnie: w czym mógłby być problem; dlaczego nie ma sensu takie podejście; jeśli złe zestawienie elementów, to dlaczego. 

Co do stereo a 3.1/5.1
A. Zakładam oglądanie treści video, nie tylko z kanapy ale przedewszystkim z 2 foteli, które jeszcze nie zostały zakupione. Odległość od tv tym samym około 2,5m. Zgadzam się, że w związku z kominkiem nie ustawie książkowo 5.1, ale nie podchodzę do tego zero-jedynkowo. Wierzę, że mimo wszsytko lepszy odsłuch video będzie nawet w takim ustawieniu 5.1 aniżeli tylko w stereo. Myślę również o 3.1 i nie faktygować się w głośniki tylne. 
B. Jeśli jednak uważacie, że KD w moim przypadku kompletnie nie ma sensu, to posłucham z chęcią głosów rozsądku. Po to tutaj też jestem.
Aplituner kupowałem, bo zależało mi na funkcjach sieciowych: 
- abym mógł korzystać z radia internetowego,
- abym mógł połączyć tv poprzez HDMI ARC,
- aby było airplay (na tym mi akurat najmniej zależy). 
Wykluczyłem tym samym wzmacniacze stereo, ale być może nie słusznie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, extc1981 napisał:

Dlaczego Klipsch seria premium RP 5000 gra mizernie, a już 6000 o tyle lepiej, skoro jedyna różnica to wielkość głośnika (zamiast 5,25, 6,5''). Chyba, że się myle... Ale zastanawiające jest to strasznie, bo jesteś drugą osobą, która taki osąd wydaje. 

Sam jestem ciekaw 🙂. Pamiętam, że będąc jeszcze właścicielem dali zensor 5, naczytałem się dużo opinii ze strony Piotra z S4home, że to o niebo słabsze kolumny od zensorów 7. Jak się później okazało to moje piątki nie były aż tak słabe. Po prostu na tle siódemek wypadały gorzej. Sam jednak nie mogę się wypowiedzieć na temat różnic gdyż większych dali nigdy nie słyszałem. Mam tutaj nawet taką swoją teorię (która nie musi być prawdziwa 🙂), że pan Piotr po prostu woli "duże" kolumny 😉

1 godzinę temu, extc1981 napisał:

Co Twoim zdaniem oznacza "zbyt wysoka szkoła jazdy" dla Denona w odniesieniu do KEF'ów? Prośba o rozwinięcie myśli. Konkretnie: w czym mógłby być problem; dlaczego nie ma sensu takie podejście; jeśli złe zestawienie elementów, to dlaczego. 

Miałem kiedyś Denona x1400h i ww dali. Amplituner radził sobie z nimi kiepsko, chociaż to niższa klasa niż KEFy. Konkretnie: odczujesz brak dynamiki. Po prostu amplituner AV w odsłuchu stereo nie pokaże możliwości takich paczek.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Markcox napisał:

Cóż, posłuchasz, porównasz, dojdziesz do swoich wniosków. Tak swoją drogą, to gdzie Ty chcesz umieścić te Klipsche o których wspominasz? 

Kolumny te mają chyba 370mm głębokości. Moje aktualne kolumny mają 325. Półka ma chyba 450 więc spokojnie by weszły. Natomiast Klipsche podałem jako przykład (wydawało mi się dobrych kolumn, w tej grupie cenowe) dla KD opartego na Denonie. Zastanawiała mnie wasza opinia. Bardziej myślę o Kefie. I jak wcześniej napisałem, nie bardzo wiem dlaczego proponowane są kolumny o wartości 50-60% ceny Kefa q550. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, extc1981 napisał:

Kolumny te mają chyba 370mm głębokości. Moje aktualne kolumny mają 325. Półka ma chyba 450 więc spokojnie by weszły.

Stąd było moje pytanie, bo zastanawiałem się, czy je również chcesz upchnąć na tej półce. Delikatnie mówiąc, mało rozsądny pomysł

37 minut temu, extc1981 napisał:

nie bardzo wiem dlaczego proponowane są kolumny o wartości 50-60% ceny Kefa q550.

Propozycje padają pod posiadanego przez Ciebie Denona, a nie w konkurencji do KEF'a. Chcesz KEF, sprzedaj Denona. 

Jeżeli kolumny zamierzasz umieszczać na tej półce RTV, to pod uwagę bierz tylko i wyłącznie monitory, co z resztą koledzy Ci zasugerowali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Markcox napisał:

Stąd było moje pytanie, bo zastanawiałem się, czy je również chcesz upchnąć na tej półce. Delikatnie mówiąc, mało rozsądny pomysł

Propozycje padają pod posiadanego przez Ciebie Denona, a nie w konkurencji do KEF'a. Chcesz KEF, sprzedaj Denona. 

Jeżeli kolumny zamierzasz umieszczać na tej półce RTV, to pod uwagę bierz tylko i wyłącznie monitory, co z resztą koledzy Ci zasugerowali

I naprawdę kolumna za 1200 będzie grała tak samo albo lepiej jak kolumna za 2100 przy tym denonie? No ok :) 

21 minut temu, Markcox napisał:

Stąd było moje pytanie, bo zastanawiałem się, czy je również chcesz upchnąć na tej półce. Delikatnie mówiąc, mało rozsądny pomysł

Propozycje padają pod posiadanego przez Ciebie Denona, a nie w konkurencji do KEF'a. Chcesz KEF, sprzedaj Denona. 

Jeżeli kolumny zamierzasz umieszczać na tej półce RTV, to pod uwagę bierz tylko i wyłącznie monitory, co z resztą koledzy Ci zasugerowali

Mogę zapytać dlaczego? Będę wdzięczny za argumenty. 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Sorry, na komórce nie otwiera mi się załącznik. A na kompie przeglądałem wątek 3 dni temu. 

Cóż. Ustawianie kolumn podłogowych na półce nie jest najlepszym pomysłem. 

Ja widziałbym to tak : za denona kupujesz wzmacniacz, do tego na początek chromecasta i solidne monitory. Tyle. 

Nie interesuje mnie podawanie radia cały czas przez telefon. Dodatkowy (czwarty) pilot zdecydowanie odpada. 

Zanim też zacznę sprzedawać Denona i spieszyć do zakupu wzmacniacza stereo, chciałbym poznać sensowne za i przeciw... inne niż: „na Twoim miejscu poszedłbym w stereo” :)
 

Póki co nie usłyszałem też dlaczego kefy z tym denonem nie będą grały. Jedna osoba tylko napisała, że nie będą miały mało dynamiki albo, że amplituner jest mizerny i nie będzie „nadążać”.  Trudno na tej podstawie podjąć świadomą decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, extc1981 napisał:

Nie interesuje mnie podawanie radia cały czas przez telefon. Dodatkowy (czwarty) pilot zdecydowanie odpada. 

Ale tu nie podajesz radia przez telefon. Odpalasz aplikacje z telefonu i tyle. 

19 minut temu, extc1981 napisał:

 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, extc1981 napisał:

I naprawdę kolumna za 1200 będzie grała tak samo albo lepiej jak kolumna za 2100 przy tym denonie? No ok :) 

 

To ten Denon nie wydobędzie z tych KEF'ów tego, co potrafią pokazać. Stąd propozycje proporcjonalne do ampli, żeby niepotrzebnie nie moczyć PLNów

22 minuty temu, extc1981 napisał:

Mogę zapytać dlaczego? Będę wdzięczny za argumenty. 

Nie bardzo rozumiem, czego dotyczy Twoje "dlaczego", bo cytujesz całą wypowiedź, poruszającą różne kwestie. Ale jeżeli pytasz o umieszczenie kolumn podłogowych, na półce - domyślasz się, czemu noszą potoczną nazwę "podłogowe"?!

 

EDIT: widzę, że edytowałeś swój post dodając kilka rzeczy, więc...

Możesz tak pytać do świąt, nawet przyszłorocznych. A szybką weryfikacją będzie własny odsłuch - pójdź do salonu, niech podłączą Ci te KEF'y pod posiadanego przez Ciebie Denona i pod wzmacniacz stereo w tym samym budżecie. Od razu będziesz wiedział, o czym rozmawiamy. Bo na ten moment - bez urazy - to jest rozmowa ze ślepym o kolorach

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, extc1981 napisał:

Zanim też zacznę sprzedawać Denona i spieszyć do zakupu wzmacniacza stereo, chciałbym poznać sensowne za i przeciw... inne niż: „na Twoim miejscu poszedłbym w stereo” :)

 

Póki co nie usłyszałem też dlaczego kefy z tym denonem nie będą grały. Jedna osoba tylko napisała, że nie będą miały mało dynamiki albo, że amplituner jest mizerny i nie będzie „nadążać”.  Trudno na tej podstawie podjąć świadomą decyzję. 

Bo denon to niski model amplitunera AV a kefy to klasowe kolumny stereo. Chcesz podjąć świadomą decyzję to wypożycz te KEFy, wypożycz wzmacniacz stereo i przetestuj połączenie kefów z denonem i ze wzmacniaczem. Możemy tu napisać 100 stron a i tak nasze argumenty do Ciebie nie przemówią 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, seba3002 napisał:

Bo denon to niski model amplitunera AV a kefy to klasowe kolumny stereo. Chcesz podjąć świadomą decyzję to wypożycz te KEFy, wypożycz wzmacniacz stereo i przetestuj połączenie kefów z denonem i ze wzmacniaczem. Możemy tu napisać 100 stron a i tak nasze argumenty do Ciebie nie przemówią 🙂

"Bo denon to niski model amplitunera AV a kefy to klasowe kolumny stereo." I to już jest argument. Nie trzeba "ślepemu" 100 stron pisać :) Wystarczy rzeczowo dwa, trzy zdania i uzasadnić teze.

@Markcox też sensownie napisał: "Ten Denon nie wydobędzie z tych KEF'ów tego, co potrafią pokazać". 

I wszsytko jasne. Dzięki! 

P.S.
Kiedyś słyszłałem opinię, iż odpowiednik wzmacniacza stereo za 3 tysiące, to aplituner 5.1 za przynajmniej dwukrotność. Nie wiem ile w tym prawdy ale na pewno coś w tym może być. 

19 godzin temu, RLC napisał:

Niestety albo stety tak to się odbywa odsłuchy u siebie trzeba podjąć samemu decyzję jaki zestaw wziąć na warsztat 😉 Dobrze też jest podjechać do salonu audio i tam wykonać wstępnej selekcji, a co podpasuje zabrać testować.

Chyba rzeczywiście tak będzie najszybciej i najefektywniej :)

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Nie chce mi się wertować tematu od początku ale nasuwa mi się pytanie : co u autora tematu robi amplituner AV 🙂

M.in. tu wyjasnione: #33

20 godzin temu, Markcox napisał:
Nie bardzo rozumiem, czego dotyczy Twoje "dlaczego", bo cytujesz całą wypowiedź, poruszającą różne kwestie. Ale jeżeli pytasz o umieszczenie kolumn podłogowych, na półce - domyślasz się, czemu noszą potoczną nazwę "podłogowe"?!

Pytanie dlaczego dotyczyło konkretnie: "Chcesz KEF, sprzedaj Denona. ". Ale ten wątek mamy wyjaśniony. 

Co do uieszczenia na półcę... Domyślam się, do czego nawiązuje słowo "podogowe" :) Jeśli nie jesteś natomiast w stanie podać konkretnych powodów, konkretnych wad ustawienia kolumn 40cm nad ziemią, na 40mm drewnianej półce, w odniesieniu do ustawienia na podłodzę, to nie brnijmy w ten wątek.  Chyba, że masz wystarczającą wiedzę akustyczną i potrafisz zdecydowanie potwierdzić, że w takim wypadku dużo lepiej wypadną monitory, aniżeli tradycyjne podłogowe... Jestem otwarty na argumenty :)

19 godzin temu, JaZz napisał:

Tak na szybko nie znając do końca tematu.... 

Argument:

kef to granie ciepłe, ciemne? Denon też? Jeżeli nie to mnie poprawcie.

Jeżeli tak to będziesz mieć zamulone  ciemne brzmienie.  Jakbyś położył koc na kolumny. 

Do tego jak ktoś mówi że ampli mizerny to jeszcze bardziej będzie mulic pewnie. 

Dzięki!

Edytowano przez extc1981
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@extc1981, odnośnie umieszczania kolumn podłogowych na półce. Chodzi tu m.in. o przetwornik wysokotonowy. Powinien on znajdować się mniej więcej na wysokości uszu a umieszczając kolumnę na wysokości 40cm, jednak trochę ten schemat zaburzasz. Z drugiej strony te 40 cm to troszkę mało na prawidłowe umiejscowienie monitorów i tu trzeba by było zastosować jakieś podstawy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, seba3002 napisał:

@extc1981, odnośnie umieszczania kolumn podłogowych na półce. Chodzi tu m.in. o przetwornik wysokotonowy. Powinien on znajdować się mniej więcej na wysokości uszu a umieszczając kolumnę na wysokości 40cm, jednak trochę ten schemat zaburzasz. Z drugiej strony te 40 cm to troszkę mało na prawidłowe umiejscowienie monitorów i tu trzeba by było zastosować jakieś podstawy.

 

Super, dzięki za wyjaśnienie. Domyślam się, że koledze chodziło o monitory z podstawami. Mimo wszsytko, deleki jestem od osądu czy lepiej mieć monitorki czy pełnej wysokości kolumny umiejscowione nie do końca dobrze. Co by grało mimo wszystko lepiej? Nie mam doświadczenia w tej materii. 

Panowie, myślę, że można zamkąć wątek. Dziękuje wszsytkim za pomysły i odpowiedzi. 

Moje wnioski:
1. KD nie ma sensu, bo jest kominek. Kominek należy usunąć, bądź iść w kierunku stereo. 
2. Najlepiej sprzedać aplituner, kupic wzmacniacz 2.0. 
3. Kolumny za 2k i lepsze nie mają sensu do tego aplitunera. Należy kupić tańsze, bądź sprzedać aplituner (patrz pkt 2). 
4. Kolumny podłogowe na półce nie są dobrym pomysłem. Szukać monitorów z podstawami. 
5. Udać sie do sklepu audio, wybrać zestawy do przetestowania i na ich podstawie podjąć decyzje. 

Edytowano przez extc1981
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...