Skocz do zawartości

Denon X2600h - dobór głośników (narazie Stereo)


extc1981

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, extc1981 napisał:

1. KD nie ma sensu, bo jest kominek. Kominek należy usunąć, bądź iść w kierunku stereo. 

Moim zdaniem cytując klasyka "bullshits"

Sam musisz ocenić,co ci najlepiej zagra i podpasuje w tym pomieszczeniu.

2 godziny temu, extc1981 napisał:

. Udać sie do sklepu audio, wybrać zestawy do przetestowania i na ich podstawie podjąć decyzje. 

Tu się zgodzę w 100%

I najlepiej zrobisz,czasem czytając niektóre tematy(burzenie scian, kominków itd.),to głowa boli, wyciągając wnioski można by powiedzieć ,żeby mieć prawidłowo audio w domu ,czy kino,czy stereo ,to trzeba pół chaty/mieszkania zmodernizować,bo inaczej to nie ma sensu😉

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 21:23, extc1981 napisał:

lipsch RP-5/6000F to naprawdę mizerne kolumny?

Pisałem o modelu 5000F

6000F nie. Prosze nie kombinować moich wypowiedzi :P

Dnia 13.11.2020 o 21:23, extc1981 napisał:

Wspominałem, że dysponuje budżetem 2k na głośnik. Zastanawia mnie czemu proponujesz głośniki za 1100 albo 1300zł. Czy naprawdę Quantum 755 czy Polk S50 grają i pasują z DENON x2600h o tyle lepiej niż KEF Q550 o wartośc 2100? Dla porównania przedstawiłem cenę Aurora 700, które równiez ktoś z forumowiczów proponował do DENONA. 

Quantum 755 to znakomita i wyjątkowo niedoceniona kolumna. Gdyby tu marketing lepiej pracował to by te modele były polecane w każdym poście.

 

Jestem za inwestycją w czyste stereo.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Pisałem o modelu 5000F

6000F nie. Prosze nie kombinować moich wypowiedzi :P

Quantum 755 to znakomita i wyjątkowo niedoceniona kolumna. Gdyby tu marketing lepiej pracował to by te modele były polecane w każdym poście.

 

Jestem za inwestycją w czyste stereo.

Piotr

 

5000 / 6000 doszczegółowione zostały w #33. Mój błąd, przepraszam. Nie mniej jednak nadal pozostanie dla mnie zagadną skąd taka różnica między 5 a 6k, skoro to ta sama seria.  

Co do Quantum, to być może dlatego, że są wyjątkowo brzydkie :)

Dzięki za opinie. Wątek uważam za wyczerpany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maverick2005 napisał:

I najlepiej zrobisz,czasem czytając niektóre tematy(burzenie scian, kominków itd.),to głowa boli, wyciągając wnioski można by powiedzieć ,żeby mieć prawidłowo audio w domu ,czy kino,czy stereo ,to trzeba pół chaty/mieszkania zmodernizować,bo inaczej to nie ma sensu

 

Dodałbym do tego jeszcze zmianę żony 🤪

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

Dodałbym do tego jeszcze zmianę żony 🤪

Przepraszam, faktycznie mój błąd, zapomniałem o najważniejszej części przygody z audio.

Ten temat to warto, już przy zaręczynach wyjaśnić: mogło by brzmieć tak

Czy wyjdziesz za mnie, czy pokochasz mój sprzęt audio na dobre i złe oraz godzisz się na wszelkie zmiany z nim związane😜😜😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Jestem za inwestycją w czyste stereo.

Piotr

 

Jeśli chodzi zatem o stereo, to jakie urządzenia (2-3) jesteś w stanie ewentualnie polecić do 2,5-3,5k budżetu? Założenia:
- myślę o kolumnach kefq550 /750,
- muzyka (techno house, techno industrial, rock), 
- urządzenie musi miec możliwość odtwarzania radia internetewego, tidala, spotify (najlepiej natywnie). Nie wiem czy się poprawnie wyrażam - chodzi o to, abym nie musiał streamować muzyki bezpośrednio przez telefon. 
- możliwość podłączenia tv oraz dekodera satelity (hdmi). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że jest to ta sama seria.

W modelu 6000 bas jest generowany przez przetworniki.

W 5000 przez obudowe. Jej kubaturę . I to się czuje.

To nie jest jedyny odosobniony przypadek kiedy produkty z tej samej serii grają inaczej. Lepiej lub gorzej.

Powiedział bym nawet to normalne!

Do KEFa podłącz sobie Yamahe RN 803 albo NADa 368. HDMI wcale nie potrzebujesz w stereo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
9 godzin temu, RLC napisał:

No i co najważniejsze obyło się bez burzenia kominka 😉 Jak gra zestaw napisz. 

Przez 2 dni miałem podpięte nowe kefy pod denona. Grały przyzwoicie i poprawnie. Znacznie lepiej od poprzednich mission m33i, ale bez fajerwerków. Natomiast po podłączeniu arcama, przewodów chorda oraz tidala hifi, kolumny otworzyły się i zaczęły dochodzić pasma niesłyszalne wcześniej. Dopiero wówczas zrozumiałem co koledzy pisali wcześniej o tym, iż nie ma sensu przeinwestowywać w komuny, jeśli nie jest się w posiadaniu adekwatnej do nich elektroniki. 
Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru kierunku oraz sprzętu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...