Skocz do zawartości

Denon Ceol n10


Lorbun

Recommended Posts

Dzień dobry,

Posiadam od niedawna amplituner Denon Ceol n10, zastanawiam się nad wymianą kolumn i upatrzyłem sobie monitor audio bronze 2, czy to dobry wybór? Lubię czysty dźwięk a one podobno takie są. Z drugiej strony czytałem też, że niedomagają basowo, więc czy nie lepiej byłoby dobrać do nich również jakiś subwoofer? Jeżeli tak to jaki? I czy są jakieś podobne czysto grające kolumny naszej rodzimej produkcji np Pylon Audio, Melodika, Stx czy Tonsil? Bo gdyby były to wolałbym nasze, bo polskie. I jakie kabelki polecacie państwo do tego amplitunera bo te z zestawu jakieś takie mierne mi się wydają. Pokój 19m2. Budżet w okolicy 3tys. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zmieniać to już na kolumny gdzie suba nie będziesz potrzebował.

Monitor audio Bronze 2 są teraz dostępne w super cenie. Na pewno nie mają mniej basu od obecnych kolumn więc o to się nie martw.

Ewentualnie znakomite czyste kolumny to Magnat Quantum 753 albo Humidor. Tu suba nie będziesz potrzebował. Całkiem ciekawie wypadają też Polk S20.

Zapraszam po wyceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę o wycenę, MAB2, quantum 753 i Humidor, Polk audio s20 odpadają, za duże. Te Humidory to mnie zaciekawiły 90db 😁 a takie maleństwa, quantum 753 też grubo 91db ale już większe no i masa x2. No i monitor audio bronze 2 90db. Te malutkie Humidory, skoro mają 90db to będą grały tak samo głośno jak MAB2? mimo że są są o wiele mniejsze? Pozdrawiam

Edytowano przez Lorbun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantumy też odpadają, jednak za duże. Pozostaje MAB2 i Humidor, nigdy wcześniej o tych ostatnich nie słyszałem, a ciekawe bardzo. Czy istnieją podobne do Humidora kolumny innych firm, które też grają czysto detalicznie i będą pasowały do Denona n10? Podobne w sensie małego rozmiaru i dobrej jakości dźwięku z wysoką skutecznością.

Edytowano przez Lorbun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja do Twojego amplitunera to Elac Debut 2.0 B6.2, który wspomógł bym subwooferem Klipsch R-12SW lub Fyne Audio F3.10. Można jeszcze ewentualnie pomyśleć o bardzo dobrych, skandynawskich monitorach System Audio Saxo 5. To droższa konstrukcja, w pakiecie z subwooferem nawet z atrakcyjnym upustem, lekko przekroczymy budżet, ale warto.

Zapraszam do kontaktu w sprawie doradztwa oraz oczywiście indywidualnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Q Acoustics 3020i nie są tak szczegółowe, ale nadrabiają basem jak na tak małą kolumnę. Dużym atutem jest wysoka jakość wykonania.

Dziękuję za tą sugestie, Q Acoustics wyglądają faknie, i są przystępne cenowo ale jeżeli grają basowo to raczej będę szukał bardziej szczegółowego i czystego brzmienia, czy odluchiwał pan tych kolumn z Denonem Ceol N10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Moja propozycja do Twojego amplitunera to Elac Debut 2.0 B6.2, który wspomógł bym subwooferem Klipsch R-12SW lub Fyne Audio F3.10. Można jeszcze ewentualnie pomyśleć o bardzo dobrych, skandynawskich monitorach System Audio Saxo 5. To droższa konstrukcja, w pakiecie z subwooferem nawet z atrakcyjnym upustem, lekko przekroczymy budżet, ale warto.

Zapraszam do kontaktu w sprawie doradztwa oraz oczywiście indywidualnej wyceny.

Te system audio Saxo 5 by się nadawały, bo potrzebuje małych ale wariatów do mojego pokoju. Między telewizorem a szafkami jest 18,5 cm ,wiadomo że mogę je delikatnie rozsunąć ale nie chciałbym kolumn szerszych niż te 18,5cm. A tyłu jest około 40cm do ściany przy tych nie za głębokich do Denonach. Kiedyś miałem zestaw Logitech z333(na zdjęciu poniżej) i wpakowałem suba za telewizor i wszystko było dobrze, czy takiego klipscha lub Fyne Audio też będę mógł tam wpakować? Czy lepiej zdecydować się na parę małych wariatów które nie potrzebują suba? Czy są takie? Te Magnaty Humidor bardzo przypadły mi do gustu, tylko ten kolor, u mnie nie pasuje, ale znalazłem coś takiego w innych kolorach jak Magnat Quantum 803 lub edelstein, te ostatnie malutkie przypominają parametrami Humidory, pasmo 34Hz-50khz 90db szerokość 13,5cm czy to możliwe przy tak małych rozmiarach i czy faktycznie nie trzeba by było wtedy suba?

received_1068169296934341.jpeg

i-logitech-2-1-z333-980-001202.jpg

Edytowano przez Lorbun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do takiego, małego sprzętu, jak w/w Denon. Potrzebujesz głośników, które nie będą Ci wyostrzać dźwięku oraz dodadzą trochę ciepła. Jedną z ciekawszych propozycji, będzie:

Indiana Line Nota 250X - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-250.html 

Zapraszamy Cię na prezentację bądź wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lorbun napisał:

Dziękuję za tą sugestie, Q Acoustics wyglądają faknie, i są przystępne cenowo ale jeżeli grają basowo to raczej będę szukał bardziej szczegółowego i czystego brzmienia, czy odluchiwał pan tych kolumn z Denonem Ceol N10?

Sugerowałem się tym co jest napisane w pierwszym poście "niedomagają basowo".

Swoją drogą przy takim rozmieszczeniu kolumn jak na zdjęciu wyżej to wątpię abyś uzyskał efekt brzmienia jaki chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lysyrafal napisał:

Sugerowałem się tym co jest napisane w pierwszym poście "niedomagają basowo".

Swoją drogą przy takim rozmieszczeniu kolumn jak na zdjęciu wyżej to wątpię abyś uzyskał efekt brzmienia jaki chcesz.

No niestety innego miejsca nie mam, ale też nie oczekuje nie wiadomo czego, po prostu chce wymienić te kolumny na jakieś inne pasujące do amplitunera, bo są w tej chwili najsłabszym ogniwem. Miałem już na próbę Wilson Raptor 1 i była tragedia, musiałem je odesłać, one miały strasznie wyciszone soprany ale basem grały bardzo fajnie. Dlatego szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałeś już jakieś kolumny na testach i nic z tego nie wyszło bo są wciśnięte tam gdzie TV.

Warto może następnym razem wyciągnąć te kolumny i postawić je przed meblami i zobaczysz jaki będzie efekt tak na próbę.

Wiem, że zaraz mnie mogą ochrzanić, ale lepszy efekt powinieneś uzyskać umieszczając jedną kolumnę na słupku z lewej, a drugą na szafie z prawej.

Weź od branży wypożycz kilka modeli monitorów i testuj u siebie, a subwoofer na razie odpuść bo może wcale nie będzie Ci potrzebny.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

No właśnie miałeś już jakieś kolumny na testach i nic z tego nie wyszło bo są wciśnięte tam gdzie TV.

Warto może następnym razem wyciągnąć te kolumny i postawić je przed meblami i zobaczysz jaki będzie efekt tak na próbę.

Wiem, że zaraz mnie mogą ochrzanić, ale lepszy efekt powinieneś uzyskać umieszczając jedną kolumnę na słupku z lewej, a drugą na szafie z prawej.

Weź od branży wypożycz kilka modeli monitorów i testuj u siebie, a subwoofer na razie odpuść bo może wcale nie będzie Ci potrzebny.

 

 

 

Myślisz, że mógłbym postawić kolumny na meblach i będzie git? No ale co z tweeterami na wysokości ucha?, można jakoś je wtedy w dół nakierować? tzn podstawić coś z tyłu, żeby były nakierowane do dołu? A te Raptory1 które miałem były po prostu słabe i to nie przez akustykę słuchałem ich w różnych miejscach, ps ja już nawet miałem pomysły żeby sobie kupić małe podłogówki i wcisnąć je między tv, i zobaczyć co się stanie a do głośniejszych odsłuchów wyciągać je i rozstawić gdzieś po pokoju. Ale nie wiem czy to jest dobry pomysł, jakieś indiana line nota x550 by się zmieściły i Melodika bl30 co o tym sądzicie?

Mam pytanie jak to jest z tym wypożyczaniem kolumn? To są używane kolumny już wygrzane? I czy to coś kosztuje? Czy można wypożyczyć kilka zestawów na raz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2020 o 20:18, Lorbun napisał:

ps ja już nawet miałem pomysły żeby sobie kupić małe podłogówki i wcisnąć je między tv, i zobaczyć co się stanie a do głośniejszych odsłuchów wyciągać je i rozstawić gdzieś po pokoju. Ale nie wiem czy to jest dobry pomysł, jakieś indiana line nota x550 by się zmieściły i Melodika bl30 co o tym sądzicie?

 

A czy przy takim ustawieniu będziesz miał tweeter-y na wysokości uszów stawiając je na szafce (zdecydowanie odradzam) chyba nie?

Myślę, że zastosowanie podłogówek nie ma większego sensu ze względu na ograniczenie (mała moc) samego amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zakupiłem Heco aurora 300 bez odsłuchu, zobaczymy co będzie się działo, kupiłem też zwykłe kable miedziane TLGYP 2x1,5 TECHNOKABEL polecane przez kogoś gdzieś jako wystarczające na początek, planuje trzymać je na tych standach obok TV do zwykłego cichego puszczania muzyki w tle, a do głośniejszego słuchania te standy na krzesła i wyciągnę je przed meble 😉 zobaczymy co będzie, napisze coś jak wrócę do kraju za 2 tyg. Pozdrowionka i bardzo dziękuję że wszelkie sugestie i podpowiedzi spróbuje też rozmieścić je na meblach u góry dzięki lysyrafal.

A w planach smsl A8 i wtedy wszystko znacznie się od nowa ale to po remoncie tym razem będę kupował i rozstawiał meble uwzględniając miejsce na kolumny 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ok jestem po kilku dniach odsłuchów Denona ceol n10 z Heco Aurora 300. I jeszcze jestem w szoku jak ogromnie zmieniło to ten system i brzmienie, nie spodziewałem się tego, pomiędzy oryginalnymi kolumnami Denon z zestawu jest przepaść i 2 metry mułu. Te grają szczegółowiej z większą sceną, o wiele głośniej, że tak powiem brzmią tak bardziej rasowo, czytelnie i basowo. Zaczęło mi to już przypominać zestaw stereo, a wcześniej przypominało to bardziej zwykła mini wieżę stereo.

Druga sprawa to akustyka, na próbę wcisnąłem je pomiędzy meble a tv, jak na zdjęciach i powiem że o ile przy mniejszych kolumnach Denona nie było aż tak źle, tak przy tych już odczułem jak ważna jest akustyka i przy tym ustawieniu nie dało się ich słuchać brzmiały jakby były zepsute. Postanowiłem zrobić jak należy (załączony filmik) trójkąt równoramienny na wysokości uszu, skorzystałem z taboretów, było wyraźniej detaliczniej wrażenie jakbym miał słuchawki na uszach, ale mało basu co niezbyt mi się spodobało, ale że to ustawienie nie moglo tak pozostać na stałe (chociaż miałem zamiar je tak rozstawiać za każdym razem gdy będę chciał słuchać a potem chować je w ten tv). Więc wypróbowałem różne ustawienia nawet na podłodze na parapetach na stoliku na wersalce na blacie do kuchni specjalnie żeby się przekonać i też słuchałem tego z różnych miejsc w pokoju. I dzięki jeszcze raz lysyrafal ustawiłem je na meblach (zdjęcie)i tutaj brzmią najlepiej i najmniej zawadzają, żona pełna akceptacja także ok. W porównaniu z ustawieniami tymi trójkąt równoboczny jest więcej basu ale nie dudni ,nie jest źle natomiast wysokie i średnie są słyszalne w pełnej szczegółowości musiałem je tylko deko rozjaśnić i jest ok a dodatkowym plusem jest to że w tym ustawieniu jest większa scena niż w tym ustawieniu na trójkąt równoboczny. Jestem zadowolony tyle że czuję że kolumny mogłyby przyjąć więcej niż to czym ten Denon dysponuje. Więc jako najsłabsze ogniwo znalazł się już na moim celowniku 😄. I proszę bardziej doświadczonych kolegów o jakieś sugestie w razie czego gdyby Mikołaj postanowił mi sprawić inny wzmacniacz co mogłoby to być, intrygują mnie te NADy cały czas 315bee 326bee lub 355bee a moze polecilibyscie coś z jeszcze innej beczki, jeżeli coś to kupiłbym tym razem coś używanego a lepszego jakościowo i wzmacniacz nie musi być amplituner sieciowy. No chyba że nie będzie już aż takiej różnicy dodam że jest to mój pierwszy taki sprzęt a niczego innego nie słuchałem, i nie wiem czy może coś zagrać jeszcze lepiej bo to co teraz mam to dla mnie petarda. Tylko przydałoby się jeszcze trochę mocy chociaż tak po 20w na kanał więcej i myślę że byłoby ok. Czy waszym zdaniem sa jakieś wzmacniacze które zrobiłyby taka rewolucję w moim zestawie jak wymiana tych kolumn na Heco?

 

Pozdrawiam 

IMG_20201128_235951375~2.jpg

IMG_20201203_101415994_HDR.jpg

Edytowano przez Lorbun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2000zl, 

Może napiszę coś o moich dotychczasowych odsłuchach Denonów, pierwszy był mały Denon dm41 to moja pierwsza styczność no i pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne po przesiadce z głośników komputerowych które miałem całe życie, myślałem że to jest najlepszy sprzęt na świecie, nawet myślałem że aż jest za tani tak fajnie gra, pomyślałem że gdyby kosztował 4000zl to też bym go kupił. Ale po czasie zauważyłem że ten dźwięk jest spoko fajny miły dla ucha detaliczny(w porównaniu z komputerowymi) nie męczący, ale jakbym słuchał przez jakiś filtr zmiękczający dźwięki i tam gdzie spodziwałbym się fajnego że tak powiem konkretnego pierdol..ęcia, prądu i mięcha to Denonik sobie jakoś tak to spokojnie odegra i zadowolony, i tego mi w nim brakowało, w dn10 jest lepiej o wiele lepiej, zresztą podłączyłem też na próbę dm41 do Heco Aurora 300 i zrozumiałem jak słaby jest. Gra lepiej z kolumnami dedykowanymi. Być moze byłyby inne lepsze zamienniki tych dedykowanych ale Heco niepolecam bo wydaje mi się że obnażają niedoskonałości tego amlitunerka.

 

Odnośnie mojego dn10 to trochę mnie boli, że jak chce sobie posłuchać głośniej to balansuje na granicy wytrzymałości wzmacniacza i nawet chciałbym podglośnić bo czuję że kolumny mają jeszcze zapas a on wymięka i pojawiają się zniekształcenia. Jaką on tak naprawdę ma moc nie wiem w instrukcji jest że Napięcie znamionowe: 2-kanałów
65 W + 65 W (4 Ω/ohm, 1 kHz przy zniekształceniach 0,7 % T.H.D.+N)
Moc dynamiczna: 80 W + 80 W (4 Ω/ohm, 1 kHz, THD+N 10 %)

Heco mają napisane od 4-8Ω, także nie mam pojęcia ile ja tak naprawdę watów słyszę w sumie to decybele słyszę. Wytłumaczyłem sobie to tak że najmniej 65/2 czyli 32.5W przy 8Ω lub 80W/2 tj 40W na kanał przy 8Ω, czyli że potrzebowałbym czegoś powyżej 80W/kanał przy 8Ω żeby słuchać z mocą 40W bez zniekształceń? Jeżeli możecie to proszę wytłumaczcie mi jak to jest w moim przypadku, tzn jaką moc ja słyszę a jaką potrzebuje żeby wystarczyło mocy czy decybeli

Czy ten smsl A8 będzie wystarczający myślałem o nim i o tych w/w NADach co o tym sądzicie?

Edytowano przez Lorbun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...