Skocz do zawartości

8 letnie kolumny


poprawka

Recommended Posts

Cześć,

słuchajcie mam dylemat, nie wiem, nie znam się - dlatego pytam mądrzejszych.

Powiedzcie mi czy 8 letnie kolumny MONITOR AUDIO BRONZE 6, które były wykorzystywane do kina domowego, w normalnych warunkach domowych (nie było wilgotno, nic się nie wylało) opłaca się kupić.

Chodzi mi tylko o to czy nie są jakoś zużyte itp.  (aspekty techniczne)

Jeśli chodzi o wizualne to zawsze mogę je okleić (okleina meblowa)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RLC napisał:

Najczęściej do wymiany bywają zawieszenia głośników.

Dokładnie. Tym bardziej piankowe ale to i tak po 8 latach jeszcze jest ok. Raczej powyzej 15-20 lat piankowe "parcieją". Jesli sa użytkowane bez przeciążeń mozesz brać. ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że nawet te z piankowym zawieszeniem spokojnie wytrzymają 20 lat i więcej i nie chodzi tu nawet o głośne granie tylko o warunki w jakich pracują. Moje pierwsze paczki jamo E650 kupione w 2003 roku spisywały się świetnie a stan samych przetworników był wręcz idealny po tylu latach. Sprzedałem je końcem ubiegłego roku i jestem przekonany że posłużą jeszcze długo nowemu użytkownikowi. Swoją drogą polecam serię BX od MA świetne w stereo i bardzo dobre w kinie a białe membrany prezentują się świetnie szczególnie w czarnej wersji skrzynek

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RLC napisał:

Kupiłem używane paczki wszystko z nimi jest ok! Wszystko zależy jak poprzedni właściciel je traktował.

Czyli kupiłeś wreszcie jakieś kolumny do swojego wzmacniacza 🙂? A propos kolumn z ogłoszenia - @poprawka, pytałeś sprzedającego skąd te wgniecenia? Mnie takie coś by zastanawiało 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz 😉 miałem MA a nawet identyczny kolor tylko że Bx5 i przez maskownice zostały wgniecione membrany. 

Co do zawieszeń w bx są gumowe więc się nie przejmuj. Jeśli cena pasuje bierz. Pzdr

Co do MA zostały mi jeszcze fx ale to już bronze, są  aluminiowe membrany jednak srebrne nie białe jak już zostało powiedziane. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

I tu się mylisz miałem identyczny model a nawet kolor tylko że Bx5 i przez maskownice zostały wgniecione membrany. 

Co do zawieszeń w bx są gumowe więc się nie przejmuj. Jeśli cena pasuje bierz. Pzdr

Czyli sprawdza się przysłowie "dla chcącego nic trudnego" ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli można brać z tego co piszecie.

Proszę dajcie mi znać czy Denon x2600h, którego chce kupić będzie dobrze pasował do tego zestawu ?

Może jakiś inny będzie lepszym rozwiązaniem ?

I ostatnie pytanie dotyczące tego zestawu to to czy on fajnie sprawdza się w kinie domowych ? czy kolumna centralna dobrze odwzorowuje dialogi ?

będę wdzięczny za każdy komentarz.

PS. od razu piszę że nie mam czasu na odsłuchy. Nie jestem audiofilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny mieć jeszcze gwarancję. Po rejestracji na stronie i wydrukowaniu załącznika z gwarancją była 5lat chyba że ktoś olał albo kupił za granicą. Pzdr

Co do brzmienia nie porównywałem, ale jak znam życie to kosmetyka albo na granicy percepcji dla niektórych 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...